Šta je novo?

Cloud storage servisi: Dropbox,Skydrive,Wuala,ADrive... Diskusija

Koji cloud storage service koristite?


  • Ukupno glasača
    237
Banalna stvar ali mi je jednom (prosle ili pretprosle godine) na letovanju zatrebao 1 fajl sa Dropbox-a, i posto je naravno bila ukljucena 2-step auth. a poruke NISU stizale - Dropbox cloud mi je bio potpuno beskoristan. Poruke sa kodovima su stigle sutradan, kad mi vise nisu trebale. Google Drive nikada slican problem, sinhronizacija trenutna i sve radi korektno.
 
Banalna stvar ali mi je jednom (prosle ili pretprosle godine) na letovanju zatrebao 1 fajl sa Dropbox-a, i posto je naravno bila ukljucena 2-step auth. a poruke NISU stizale - Dropbox cloud mi je bio potpuno beskoristan. Poruke sa kodovima su stigle sutradan, kad mi vise nisu trebale. Google Drive nikada slican problem, sinhronizacija trenutna i sve radi korektno.
Ne znam za poruke, ali ja svakako koristim Google Authenticator za sva logovanja upravo zbog toga sto radi cak i offline.
 
Kakve poruke za 2FA ako je bilo koja druga opcija dostupna? Bilo koji (T)OTP program radi posao

Po mom mišljenju, Dropbox je precenjen. Ništa posebno ne nudi u odnosu na konkurenciju, pre svega Onedrive. GoogleDrive mi je nejasan skroz, izgleda kao trećerazredni servis, bar je tako bilo kada sam poslednji put koristio (pre nešto više od godinu dana). Moja preporuka je naravno Nextcloud - opcije koje ima su iste ili bolje od drugih, a provajder može da se bira.
 
Ne sećam se da je bilo druge opcije za Dropbox tada, sada ne znam jer sam svakako digao ruke od njega.
 
Samo da javim da sam uplatio Dropbox, i malo je reći da sam prezadovoljan. :) Kapiram da bih i drugim Cloud Storage rešenjima bio zadovoljan, za sada sam na Dropboxu za prvu godinu, pa ću za kasnije videti. :)
 
Dropbox je odličan. Ja sam prestao da ga koristim samo zbog prejake cene u odnosu na Office 365.
 
Isto tako...
Za pirvatne stvari korsitim Sync zbog cene, za posao koristimo OneDrive jer ga imamo u paketu koji placamo... One drive je bio problematican pre nekoliko godina (windows client app/syncing), dropbox je bio mnogo bolji, ali sada je i one drive ispeglan i radi odlicno...
 
Isto tako...
Za pirvatne stvari korsitim Sync zbog cene, za posao koristimo OneDrive jer ga imamo u paketu koji placamo... One drive je bio problematican pre nekoliko godina (windows client app/syncing), dropbox je bio mnogo bolji, ali sada je i one drive ispeglan i radi odlicno...
Ja sam najviše pazario Dropbox zato što je podjednako dobro optimizovan i za Windows i za MacOS što se tiče desktop aplikacije, pa pošto radim i na jednom i na drugom, to mi je bilo jedan od presudnih faktora. A realno, na godišnjem nivou je razlika u odnosu na druge provajdere kao jedan slabiji ručak u restoranu.
 
Zavisi kakav ručak :)
Office 365 Family sa 6 naloga košta oko 7600-9000din u radnjama kod nas. Pored OneDrive, tu je i ceo Office paket.
Dobar je taj ručak :)
 
Ja sam mislio u odnosu na ostalu konkurenciju koju sam gledao - Google Drive i Sync.com :) Takođe, trebalo mi je više od jednog terabajta.
 
ne znam sad kakva je cena, ranije je sync bio 50$ mesecno... a to je bilo dosta nize od ostalih... skoro sam bio gledao i sync znacajno poskupeo, ali ja koristim stari plan i dalje
 
Uglavnom su sve 2TB varijante kod većine 100 dolara za godinu dana, jedino je Dropbox 120 dolara za godinu dana.
 
@CarnX
Misliš godišnje :) Digli su cenu malo ali i povećali prostor. Sad je 95€ godišnje za 2TB. Dobra je to ponuda, posebno jer ima E2EE (jedino uz Tresorit što provereno radi kako treba). Mana sync.com servisa je nepostojanje linux klijenta, što nije mana za ljude koji ne koriste linux :d

Filen je relativno nov servis koji ima E2E enkripciju, malo sam testirao i ok je. Nema mnogo opcija, ali to što ima, radilo je lepo. Samo ne znam da li ima nekih skrivenih nedostataka, tj. bagova
 
da, godinje... :) pa da, poskupeli su 100% i dali mnogo vise prostora, ali ako ti ne znaci toliki prostor...
 
Koristio Dropbox od. 2010 do 2016.
Onda prešao na Google Drive od 2016 do 2020.
Sada sam na One Drive.

Bukvalno ista usluga za 95% korisnika, samo treba gledati cijenu.

Trenutno je 1TB za 60 dolara za petoro ljudi puna premija na One Drive.
Ispadne 1TB = 12 dolara.
 
ja sam jos 2018 na onedrive,i ne planiram da ga menjam velika prednost je sto imam i office365 uracunato u cenu :)
 
Ja već imam taj 1TB od strane OneDrive-a uz Office koji plaćam, ali na žalost mi je 1TB bio malo, pa sam morao da se odlučim na nešto veće. Pošto smo ove godine imali manje posla sa video produkcijom, pa se u narednoj godini može pokazati da mi je 2TB previše, pa se vratim na OneDrive.
 
Dobio Email za Google One 2TB, ne znam koja je cena bila ranije (jer me nije zanimao tako veliki prostor):

Screenshot 2022-08-16 at 10.34.27.png
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Posle nekog vremena sam pokrenuo Filen i vidim da su unapredili klijent. Ima korisnih opcija za sinhronizaciju, tj. bekap, tako da ne briše ništa sa destinacije (bilo cloud bilo lokal). I konačno su omogućili sinhronizaciju više foldera i dodali selective sync.

Sad se dvoumim da li da batlim svoj Syncthing "server" i uzmem njihovih 100GB za 11€ godišnje za bitne podatke (~70GB) :d

Screenshot_20220820_163917.png
 
Imam običan Google drive sa 15GB na koji je vezan Viber da radi backup, i kako je Gdisk pun, ne može da uradi, ja sam pokušao da obrišem neke fajlove, ali bez promene.
 
Mora temeljno da se briše, i mora kanta da se isprazni da bi se oslobodio prostor. Nekad je potrebno i da prođe neko vreme, ali češće je slučaj da nije trajno obrisano.
 
Da malo podignemo temu. Da li je neko pokušavao da kupi neki online storage (Google Drive, One Drive) preko Turske ili Argentine? Kao što se uzimaju nalozi za Netflix, Youtbe Family itd.?
 
Da malo podignemo temu. Da li je neko pokušavao da kupi neki online storage (Google Drive, One Drive) preko Turske ili Argentine? Kao što se uzimaju nalozi za Netflix, Youtbe Family itd.?
ja sam uzeo icloud+ 50gb izadje 30centi.Dopunjavam preko gift kartica.Inace moze i google drive ali nisam probao ima na yt da su neki kupovali.
 
Koliko prostora i po kojoj ceni?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230127_133454_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_20230127_133454_com.google.android.apps.docs.jpg
    76.4 KB · Pregleda: 59
  • Screenshot_20230127_133458_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_20230127_133458_com.google.android.apps.docs.jpg
    79.9 KB · Pregleda: 58
  • Screenshot_20230127_133524_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230127_133524_com.android.chrome.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 55
Nazad
Vrh Dno