Šta je novo?

Cloud storage servisi: Dropbox,Skydrive,Wuala,ADrive... Diskusija

Koji cloud storage service koristite?


  • Ukupno glasača
    237
Hvala svima na hint-ovima.
To što govorite za family 1TB, u GoogleOne aplikaciji nemaju takvu ponudu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-04-10-31-01-854_com.google.android.apps.subscriptions.red.jpg
    Screenshot_2021-11-04-10-31-01-854_com.google.android.apps.subscriptions.red.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 82
1 TB je Microsoft Onedrive, Google ima te opcije sa slike.
 
Pa nema, to sam i napisao, Microsoft Onedrive nije isto što i Google One.
 
Jasno mi je svakako sve, već sam shvatio da si rekao da Google ima 'te' opcije (1TB), sa slike.
Nesporazum.
 
Kakva je ovo vote lista ,ne vidim GoogleOne ?
Juče sam aktivirao 100GB na godišnjem nivou. Nisam zahtevan korisnik, uslikam ponešto, snimim video ,sve to podelim na mreži pa iz tog razloga onih 15GB je nedovoljno. Ujedno imam i auto back up sistema ,a mogu tih 100GB i da delim sa drugima.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-08-09-42-27-772_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-11-08-09-42-27-772_com.android.chrome.jpg
    57.5 KB · Pregleda: 75
Vote lista je napravljena pre 10 godina, kad nisu postojali ni Onedrive, ni Google One.
 
To sam shvatio, hint je bio na moderatora da izmeni listu 😁 , ako se već pojavljuje pri otvaranju thread-a. Bilo bi interesantno videti koji cloud korisnici bench foruma najviše koriste. Ovako ostadoh uskraćen za taj info :D
 
Ne moze da se izmeni lista sada, eventualno da napravimo novu anketu pa da zamenimo rezultate.
 
Ne moze da se izmeni lista sada, eventualno da napravimo novu anketu pa da zamenimo rezultate.
To bi bilo korektno.
Ja već glasam za GoogleOne.
Pored nabrojanih opcija, dobija se extra Edit opcija u GooglePhotos.
 

Prilozi

  • IMG_20211108_104551-01.jpeg
    IMG_20211108_104551-01.jpeg
    51.9 KB · Pregleda: 70
Koju preferirate opciju kada koristite Google Drive za ličnu upotrebu, Stream ili Mirror?

Screenshot 2021-11-15 100801.png
 
Zavisi od tvojih potreba i samih foldera. Ukoliko zelis backup radnih foldera (posao, hobi...) onda mirror. Ako zelis da oslobodis prostor na disku od fajlova koje zelis da sacuvas, ali ih ne koristis (slike, videi...) onda stream.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Što se tiče bezbednosti stream fajlova oni su bezbedni da ne može da ih zaključa ransomver, ošteti malver/virus...?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Sad vidim da je Hetzner promenio ponudu. "Samo" 3 opcije - 1TB, 5TB i 10TB za 5€, 15€ i 30€ redom
Administratorski Nextcloud nalog (trenutna verzija 23), neograničen broj korisnika (mada ne treba preterivati, zbog performansi). Od office paketa, dostupan je onlyoffice na community serveru, za ostale (Libre/collabora, MS office....) mora se naći drugi server. Mada je Onlyoffice sve bolji, posebno ako se uporedi sa ostalim online varijantama
 
Zanima me sledece,da li i kako mogu da vratim backup telefona sa gugl diska,bilo bi pozeljno neki video gde ide korak po korak jer nikad nisam ovo radio i sad nikako da se snadjem kako da vratim podatke.
Ako sam pogresio podforum neka moderatori prebace gde treba.
 
Ja danas obnovio cloud storage sync.com... koristim ga vec 4-5god za backup slika i ostalih bitnih stvari... Koristim ga kao cold storage... Za sada sam zadovoljan .. izabrao sam ga zbog cene... 50$ za 500gb... Ali sad sam video da su poskupeli... I generalno su svi izgleda poskupeli...
 
Sve će i biti skuplje i skuplje u budućnosti, a Bili, Jabuka, Samsung i Gugl imaju uvid u sve bukvalno. Ja se okrenuo lokalnom bekapu na više mesta, jer ne želim da plaćam Peri, Miki i Lazi da "brinu" o meni.
 
Ja danas obnovio cloud storage sync.com... koristim ga vec 4-5god za backup slika i ostalih bitnih stvari... Koristim ga kao cold storage... Za sada sam zadovoljan .. izabrao sam ga zbog cene... 50$ za 500gb... Ali sad sam video da su poskupeli... I generalno su svi izgleda poskupeli...
To ti je odlična kupovina.
Ja na Google plaćam 20€, za 100GB,na godišnjem nivou..
 
Pa i nije sync.com poskupeo po GB, samo su ukinuli taj plan od 500GB i sad traže 90€ godišnje za 2TB :D To je i dropbox uradio pre 10 godina. Mada to i jeste dobar način da se zaradi, pošto verovatno ljudi neće iskoristiti ni pola od toga što plaćaju. Sad gledam svoj nalog - 150GB iskoristio, a 1TB plaćam (nema manje). Mada treba da prebacim još stvari, ali teško da ću doći do 500GB.

Što se privatnih stvari tiče, njih ne sinhronizujem direktno, već sam napravio poseban korisnički nalog, pa radim bekap (kopia, ima e2ee)
 
Tacno, nije poskupeo, samo ukinuo te povoljno planove :)
Mislio sam da se upgradeujem ali kad sam video cene, rekoh, daj da menjam storage service... A onda sam se iznenadio kad sam video cene kod drugih... Tako da ostajem na ovom do daljnjeg, jer koristim 300gb... Imam jos 200gb fore... :)
 
Ja i dalje na free 1 tb na Cloud mail.ru. Ostalo mi još nekih 350 gb free. Valjda ih neće ‘ukinuti’ trenutna situacija…
 
Imam i ja 1TB tamo ali sam ipak sve bekapovao sa njega, baš zbog trenutne situacije. :)
 
Planiram da uzmem Sync Teams Unlimited, cena je $180 na godinu dana po korisniku, s tim sto je dvoje minimalan broj korisnika. Treba mi neko ko bi hteo da upadne, pod uslovom da ne kaci bilo kakve nelegalne stvari, da nam ne bi obrisali nalog. Ko je za, neka me kontaktira preko privatnih poruka.
 
Pozdrav svim kolegama forumašima, došlo je vreme da podignem sve fajlove online zbog potrebe da budem malo mobilniji kada nemam velike projekte koji zahtevaju desktop mašinu. Planiram da imam sinhronizaciju između destkop mašine i laptopa, pa me interesuje vaše mišljenje što se tiče ovih servisa. Znači primarna je sinhronizacija, pa tek onda ostale stvari, tipa web aplikacija, kolaboracija, mobilna aplikacija itd. Prventsveno sam naginjao ka Google Drive-u, jer već koristim Gmail i Goole Photos, ali sam malo čitajući video da ljudi najviše preferiraju Dropbox. Ne znam da li vredi razlike u ceni u odnosu na ostale servise, jako malo je skuplji. Da li imate nešto od gore pomenutih servisa, i koji bi ste iz ličnog iskustva preporučili. Bavim se Motion Design-om primarno, ako to nešto znači, tj koristiću primarno Cloud Storage za posao. Da, nisam napomenuo, u svima bih pazario godišnju pretplatu za 2TB podataka.

Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno