Šta je novo?

Cloud storage servisi: Dropbox,Skydrive,Wuala,ADrive... Diskusija

Koji cloud storage service koristite?


  • Ukupno glasača
    237
@Novicki

Koristim paket od 100GB. Jedan cloud i rešena stvar:

Capture.PNG
 
Nikad do sada nisam koristio online backup, može li mali savet?
Pošto mi je cena jako bitna, Google One (100 GB) deluje kao najbolje rešenje? Backup mi treba samo za dokumente i video fajlove (uglavnom fajlovi sa nekih video predavanja). Da sačuvam neke stare fajlove sa fakulteta i sl.
2100 din godišnje deluje kao najbolja ponuda za moje potrebe?

Gledao sam i druge (MS i Dropbox) ali njihovi najjeftiniji planovi su ipak mnogo skuplji.
Google One ispada kao no-brainer?

Hvala.
Ukoliko često koristiš kompjuter bolji je Onedrive po mom mišljenju zbog podrške za sinhronizaciju svih MS Office fajlova i na tel i na kompjuteru. Takodje je korektan kao i Google za skladištenje fotki i videa jer čuva originalni kvalitet. Google Photos ima integrisan solidan edit fotografija, kao i podršku za raw format, za Onedrive ne znam tačno jer ga ne koristim intezivno za multimediju. Interfejs mi je lepši na Onedrive, Google mi previše šaren ali dizajn interfejsa je subjektivna stvar ukusa
Post automatically merged:

@Novicki

Koristim paket od 100GB. Jedan cloud i rešena stvar:

Pogledajte prilog 305686
Mene je limitirao na tačno 100gb nijedan gb preko 😂 Isto koristim Google One 100gb
 
Da (ne) ponavljam kao papagaj, osim Hetznera, i hosting.de nudi odlučnu cenu za Nextcloud (2,4€ za 100GB, bez bekapa). S tim što nije full admin access, već je managed servis, što je nekima lakše. Jedina mana je što im je sajt i user panel na nemačkom :d
I naravno, sve osetljive podatke kriptovati pre uploada (cryptomator.org)
 
Onedrive može lepo da se ukombinuje u okviru zajedničke Office365 pretplate. Za sitne pare (mislim da mi plaćamo 1500 din godišnje) se dobije i jedno i drugo.
 
Samo još jedno pitanje oko Google One, ako neko iz iskustva zna da mi odgovori pošto ja nisam uspeo nigde da nađem odgovor.
Recimo da ja odlučim da uplatim onaj najjeftiniji paket od 100 GB za 2100din godišnje. U slušaju da ja npr. u šestom mesecu odlučim da pređem na veći paket od 200GB/3100din godišnje kako to funkcioniše?

Da li mi Google računa da imam plaćeno još šest meseci po starom paketu pa mi u toku tih šest meseci prvo samo naplati razliku do većeg paketa? Ili u startu mi naplati punu cenu za veći paket i ignoriše što imam plaćeno još šest meseci prethodnog paketa?

Pročešljao sam njihov sajt ali nisam našao odgovor. Samo sam našao da su sve uplate non-refundable ali ne znam šta se dešava kad se menja paket a već im je plaćen neki novac.

Hvala.
 
Samo još jedno pitanje oko Google One, ako neko iz iskustva zna da mi odgovori pošto ja nisam uspeo nigde da nađem odgovor.
Recimo da ja odlučim da uplatim onaj najjeftiniji paket od 100 GB za 2100din godišnje. U slušaju da ja npr. u šestom mesecu odlučim da pređem na veći paket od 200GB/3100din godišnje kako to funkcioniše?

Da li mi Google računa da imam plaćeno još šest meseci po starom paketu pa mi u toku tih šest meseci prvo samo naplati razliku do većeg paketa? Ili u startu mi naplati punu cenu za veći paket i ignoriše što imam plaćeno još šest meseci prethodnog paketa?

Pročešljao sam njihov sajt ali nisam našao odgovor. Samo sam našao da su sve uplate non-refundable ali ne znam šta se dešava kad se menja paket a već im je plaćen neki novac.

Hvala.
Jeste jako cudno da nigde nije objasnjeno. Izgleda da nesto uprosecuju. Evo sta mi se nudi kada pozelim upgrade
month.PNG
year.PNG

Edit:
Preracunao na brzinu, savrseno izracunaju u dan izgleda.
Kod mene okvirno, potrosio sam 2 meseca. 2100- 2100/12* 2=1750 rsd mi je ostalo (od 2100 koliko sam uplatio oduzmem vrednost 2 meseca). 1750/ 3100/12=6.8 (tu razliku delim sa vrednosti meseca za 200gb paket). Kraj novembra je tacno tih 6.8 meseci.
 
Poslednja izmena:
Ako si uplatio recimo 16.03 godišnje na 19.99 i odlučio da pređeš nakon 3 mjeseca on će sačekati prvi sledeći obračunski period koji je za tebe uvjek 16 u mjesecu zbog prve uplate.
Na taj datum će završiti sa starom pretplatom i preći na novu.
To bi značilo da ti se od ukupne pretplate od približno 20e dijeli na 12 i množi za 3. Tako dobijaš nazad ono što si već platio tj 5e.
15e ostaješ u pretplati

Zatim uzme novi paket od približno 30e podijeli sa 12 i množi sa 9 (toliko je ostalo do kraja ugovora od 12 mjeseci).
To dođe da platiš još 22.5e.
Sa obzirom da su 15e u pretplati faktura za veći paket nakon 3 mjeseca je 7.5e dodatno.
 
Hvala svima na pomoći. Uplatio sam početni paket od 100GB pa ako zatreba još, prećiću na veći.
 
Nalateo sam skoro na kDrive
https://www.infomaniak.com/en/kdrive
Koliko sam video, trebalo bi da je fork owncloud-a, mada nema previše opcija. Ali storage cloud/sync radi lepo. I ima integrisan OnlyOffice što može biti korisno. Ono što ga izdvaja je cena od 5€ za 2TB (za godišnju uplatu). Pa kome je količina prostora najbitnija, mislim da bolje ponude nema. Najavljuju i E2E enkripciju uskoro, pa ako se ispostavi kao dobro rešenje, definitivno će biti best-buy. Jedina (najveća) mana je što nema besplatnog naloga, nude samo trial period
 
Imam pitanje vezano za Google Drive odnosno Google One. Da li ukoliko sam prethodno imao pretplatu i prestanem da plaćam a podaci mi ostanu na njihovim serverima ostaju kao cold storage (ne mogu da uploadujem ništa) ili ih brišu nakon par meseci?

@Space Beer Duplicati i Cryptomator su odlična rešenja. Trenutno se dvoumim šta da implementiram. Imam VPS kod Contabo-a inače, odlične su im cene ako nekom treba.

Što se storage-a tiče, godinama sam već planirao da kupim NAS ali u jeku ransomware napada i rupa koje QNAP ima a sada kako su cene hard diskova skočile u nebesa vrlo je izvesno da ću odustati. Kao backup imam Google Suite koji plaćam sa jednim ortakom 12$ mesečno za neograničen cloud storage. Ali to isključivo koristimo za Plex (media storage). Razmišljam se da enkriptujem podatke i backupujem na taj drajv iako bih nekako radije voleo da imam neko rešenje odvojeno od ovoga za moje privatne stvari.
 
Za 12$ se dobija 2TB.
Imam takav paket.
Ti verovatno imaš Google One, ja govorim ovde o Google Suite aka Workspace koji moj drugar plaća 12$ i pošto je registrovan kao institucija ima neograničen storage.
Čak može da pravi dodatne drajvove sa neograničenim storageom besplatno.
 
Koristim onedrive i mogu reci da sam prezadovoljan,jos u kombinaciji sa 365office za mene dobitna kombinacija,bio sam jedno vreme i na dropboxu,nije lose ali nekako zbog integracije sa microsoftom i to sto mi je Win10 licenciran i automatski vrsi backup svega sto mi je potrebno,prosto ne razmisljam vise o tome nego jednostavno kad ami nesto treba znam da podatke koje mi trebaju nalaze sa OD i povucem ih sa clouda na moba
 
Ja se još nećkam dal da platim googlatu, sa gdrive sam prešao na onedrive office 365 i iskreno svakim mesecom je sve bolji. Na gmail imam 19gb dve one plus 2gb sam uhvatio, ali mi mrsko brisati mailove, spojio sam poslovni mail na njega pa mi dođe da im dam njihovih 2e mesečno....
 
Ti verovatno imaš Google One, ja govorim ovde o Google Suite aka Workspace koji moj drugar plaća 12$ i pošto je registrovan kao institucija ima neograničen storage.
Čak može da pravi dodatne drajvove sa neograničenim storageom besplatno.
Google One od 2TB košta 9.99.
Evo ti cijene biznis i One planova
 

Prilozi

  • Screenshot_20210522-075252_Firefox.jpg
    Screenshot_20210522-075252_Firefox.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_20210522-075333_Firefox.jpg
    Screenshot_20210522-075333_Firefox.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 14
Koristim onedrive i mogu reci da sam prezadovoljan,jos u kombinaciji sa 365office za mene dobitna kombinacija,bio sam jedno vreme i na dropboxu,nije lose ali nekako zbog integracije sa microsoftom i to sto mi je Win10 licenciran i automatski vrsi backup svega sto mi je potrebno,prosto ne razmisljam vise o tome nego jednostavno kad ami nesto treba znam da podatke koje mi trebaju nalaze sa OD i povucem ih sa clouda na moba
Kome treba MS office, nema boljeg rešenja. Tj. možda kupovina standalone licence na ebay-u ili sličnim sajtovima za 20-30€. Generalno, sve su to oni lepo napravili, ali nemam želju da toliko zavisim od MS-a :d
 
Google One od 2TB košta 9.99.
Evo ti cijene biznis i One planova
Ma znam ali ne koristimo isto. Ti govoriš o cenama personalnog plana a ja govorim o enterprise jer to plaćam sa drugarom (bez ograničenja, teorijski). 2TB mi je dovoljno možda samo za neke esencijalne stvari tako da mi baš i ne radi posao.

Što se tiče mog pitanja sam ću odgovoriti jer sam kontaktirao Google support u međuvremenu. Nakon poslednje uplate, ukoliko se prekorači "free storage limit" fajlovi, mejlovi i svi servisi ostaju zamrznuti do sledeće uplate. Ne mogu da se modifikuju fajlovi ali mogu samo da se skidaju u međuvremenu. Google će držati vaše fajlove na svojim serverima 2 godine i nakon toga se svi preko tog besplatnog limita brišu. Tako da neće neograničeno dugo biti na njihovim serverima taj vaš cold storage.
 
Onda teorisjki uplatiš neđe poslije 12 mjeseci opet na par mejseci pa ispočetka :D
 
svako ima svoje naravno da postoje druga i jeftinija resenja,ali meni iskreno ovako odgovara,prosto kada se naviknes na nesto tesko je to promeniti jer smo mi sa balkana statican narod i tesko prihvatamo promene :)
 
@XT0001.DD Naravno. Sve je stvar izbora. Neko ne može da smisli Microsoft dok nekome jednostavno OneDrive radi sjajno i ne želi da menja. Free will.

Nedavno sam razmatrao ozbiljno i Backblaze pa me zanimaju kakva su vaša iskustva?
 
Mala pomoc.
Imam jedan folder od oko 5gb koji bih da prosledim drugaru.
Opcija preko usb-a ne moze da prodje zbog daljine,pa me zanima gde ja to mogu da okacim i da mu prosledim link za skidanje?
Imam net 120/15 .
 
wetransfer.com može do 2GB odjednom, pa ako je taj folder deljiv, možeš tako.
Možeš i da iskoristiš svoj Google Drive ili OneDrive, to je i elegantnije, da se ne deli folder i ne šalje preko nekog trećeg servisa.
 
Filemail prava stvar za tebe.
 
Jos jedna preporuka za FIlemail :)
 
Hvala. Filemail ce odraditi posao.
A kako se uopste deli fajl od 30gb ili vise preko torenta?
Ja da ga delim sa drugarom i slicno?
 
Koji su sada najbolji free servisi? Gde može da se dobije najviše gigabajta? Pre su sećam se mega, mediafire i još neki davali 50 GB, ali smor je praviti više naloga i da su fajlovi raštrkani.
Ima li negde 100-200 GB free?
 
@Gadjan
Ako ti je smor da gledaš gde su ti raštrkani fajlovi, ti plati da ti sve bude na jednom mestu :d

Mislim da sam testirao degoo pre par godina, Ali svašta su promenili od tada. U svakom slučaju, više nemaju PC klijente, pa mi nije ni zanimljivo. Hvale se E2E enkripcijom (u Pro planu koji jeste povoljan), mada ne znam kako sve to funkcioniše kod njih
 
Nazad
Vrh Dno