Šta je novo?

Cloud storage servisi: Dropbox,Skydrive,Wuala,ADrive... Diskusija

Koji cloud storage service koristite?


  • Ukupno glasača
    237
cisto da javim OFFICE 365 HOME(ukljucuje ONEDRIVE) od 21 marta ce da poskupi 31% sa 6499 na 8499din.
Odgovor preko chata:
"As I can see here, Office 365 Home has the 31% variance for price change. The 6,499 will become 8,499 for the next renewal."
Hvala za informaciju!
 
cisto da javim OFFICE 365 HOME(ukljucuje ONEDRIVE) od 21 marta ce da poskupi 31% sa 6499 na 8499din.
Odgovor preko chata:
"As I can see here, Office 365 Home has the 31% variance for price change. The 6,499 will become 8,499 for the next renewal."
I jer poskupelo ? Posto planiram kupovinu .
 
Pa pogledaj na sajtu...
 
Kod mene preko fona nije , zato i pitam .
 
I meni stoji stara cifra.
 
Koristi neko NextCloud provajdere ovde, ako ima da mi kaze koji su dobri. :}
 
Je l koristi neko mts disk? Koliko je sigurno drzati slike na duzi period kod domacih provajdera?

Uz paket imam 30gb prostora + za 99 dinara moze da se dokupi 100gb, sto mi je dovoljno.
 
Sigurno 100% .. Sve je to na cloudu.

Verovatno misli na pozudanost od gasenja servisa, brisanja naloga...
Licno, ne bih se uzdao samo u jedan servis za nesto iole vazno, pogotovo ne u domaci. Ne koristim ovaj sevis, i stvarno ne mogu reci nista lose o istom, ali, ako treba da napravimo pretpostavku, po dosadasnjem iskustvu sa svim ovim provajderima, ne bih se bas uzdao u njih. Ko zna kada ce se desiti nestanak struje koji ce da zbrise ceo server ili ko zna sta mogu da izmisle. Niste se ulogovali duze od 45 dana, cao zdravo. Niste obnovili ugovor, cao zdravo...
Ponuda je zapravo dosta dosta dobra. Jos ako bi ubacili bonus internet (ili neograniceni) za servis kao sto ima za YT i slicno...

Za 170rsd mesecno (20$ godisnje), moze se uzeti 100gb google prostora. Sjajna integracija sa svih strana, pouzdanost... Hajde da ne pocinjemo pricu o privatnosti, generalno bih pre otisao na tu stranu, zapravo i jesam.
Plus sam uzeo i google team drive za 1$. Ovo nije bas sigurica jer ide preko nekog tamo sa ebaya, ali na team drive radim samo encrypted sync svog mreznog diska
 
Da li je još neko dobio mail od cloud. ru da mu je zamrznut nalog tj količina TB kojom raspolaže? Kao razlog naveli da ga nisam koristio duži period.
Nema veze sa vezom jer ga koristim svakodnevno.
Pisao im na support bas da vidim kakav cu odgovor dobiti.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Мислиш на cloud.mail.ru и онај 1Т који су давали пре неку годину? Ја сам га практично напунио пре три године и скоро да не мењам ништа (мада јесте време да проверим да ли је потребно да нешто избацим/додам) али повремено бацим поглед. Сада сам проверио, осим честитки за рођендан и нову годину нема других мејлова.
 
Da, na taj mislim ali meni je stiglo obaveštenje na mejlu koji sam ostavio u slučaju sigurnosne provere. Nije ma mail. ru.
A ja svakodnevno ulazim tamo i sa fona i kompa, pisao im na support ali nisu ukapirali šta je problem. Jer meni sve radi tj i dalje imam tih 1TB. Da li su ti mejlovi greška ili sta već,nisam siguran da i oni znaju.



Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
5df211a8ca6f4c530ffce853742a3f57.jpg
 
Poslednja izmena:
Phishing.
 
Svakako da mail.ru jeste otkacio dosta ljudi sa neaktivnim nalozima. Mene medju njima. Usao sa telefona da uradim backup slika i kad ono 8gb ili tako nesto. Nema nazad na 1TB.
Ne kazem da ovaj mail nije phishing. Mozda je neko iskoristio masovnu deaktivaciju kako bi upecao i nekog normalnog
 
Poslednja izmena:
kod mene je sve u redu.
2 naloga proverena.

kao sto je napisano malopre, phishing verovatno.
proveri tacnu adresu sa koje ti je stigao mail.
 
Hmm zanimljivo, ovo valjda izgleda legitimno ali ponavljam sve je ispravno i nisu zaključali količinu TB.
70d5dc28d0c59c83f89d46935ea5b5e5.jpg


Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Taj deo ae olako fejkuje. Mora ceo header da se pogleda.
 
Ja proverio moje naloge, sve regularno.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Dižem temu iz mrtvih.

Kakva je sada situacija sa ovim cloud storage/backup servisima? Šta je preporuka, šta izbegavati?

Hoću neke bitne stvari sa NASa da stavim i negde online, za svaki slučaj, tu negde 20tak GB sve ukupno.

Gledao sam Backblaze, ovaj B2 Cloud Storage, https://www.backblaze.com/b2/cloud-storage-pricing.html ima i kalkulator, deluje OK (recimo da uradim upload 25gb prvog meseca, i posle svaki mesec po 1 GB, da ništa ne brišem, i da ne radim download (ako sve bude kako treba, neću ga ni raditi) bilo bi nekih 2-3 USD godišnje. Čak i da neki mesec uradim download svega, bilo bi max +1 USD za taj mesec. Najveća mana je što je sve u USA.

Ili možda onedrive, on je nekih 2 USD/mesečno za 100GB. Mada iskreno, ne bih MS ili Google :)

I da, ima li nešto u Evropi da je preporuka?
 
Koristim Google Drive, ali bih radi prešao kod nekog u EU (a da opet nijesu Rusi)...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Kome treba samo backup, neka koristi Duplicati koji pravi kriptovane bekape, bilo na na lokalni/eksterni drajv, bilo na neki od popularnih cloud servisa. U tom slučaju je Backblaze B2 najpovoljnija opcija
Kome treba sinhronizacija fajlova, neka koristi Cryptomator na lokalu, pa onda bilo koji servis. Druga opcija je Nextcloud sa E2EE i/ili admin nalogom. Najpovoljniji je Hetzner 3€/100GB (https://www.hetzner.com/storage/storage-share)
Sve ostalo je dosta skuplje (sync.com, tresorit, pcloud crypto, protondrive...)
 
Ja sam u ovoj eri rensomvera poceo rucno da ukljucujem sinhronizaciju na mail.ru, ako slucajno naletim na problem, da imam sve bitno bekapovano.
 
Studenti imaju .edu OneDrive nalog, sa 5 terabajta clouda... Samo da kažem možda neko ne zna da ima...
 
Studenti imaju .edu OneDrive nalog, sa 5 terabajta clouda... Samo da kažem možda neko ne zna da ima...
Jel potrebno neko odobrenje/saradnja fakultrta sa MS da bi se dobio takav studentski nalog?
 
Je l kupovao neko od brace kineza Google Drive unlimited storage verziju? Prodaje se na sajtu za par dolara..:cautious:
 
Je l kupovao neko od brace kineza Google Drive unlimited storage verziju? Prodaje se na sajtu za par dolara..:cautious:
nece dugo trajati. Moze da neste bilo kada. Nije lose imati ako imas nebitne podatke u velikim kolicinama, ali ce te jednog jutra iznenaditi.
Uzimao sam par puta za po 1$ za kucni backup. Imam backup na NAS i to se sync na GD (enkriptovano). Nema sanse da nestanu i gd i da crknu NAS disk i na kompu u isto vreme.
Google disk preko kineza je samo share sa nekog enterprise naloga gde je neko drugi admin. Svakako najgore resenje.
Onedrive preko kineza dobijas kao nalog (i navodno menjas mail i sifru). I to pretpostavljam da ce nestati kad tad jer pretpostavljam da MS ukida te naloge u nekim intervalima, a i originalni kupac uvek moze da uradi recovery naloga uz dokaz kupovine i jos te optuzi za kradju.
Licno, sada razmisljam o kupovini onedrive family sa nekoliko ljudi. Ispadne oko 1800 rsd po nalogu na godinu dana i ukljucuje 1tb podataka i office 365, sto je dobar dil
 
nece dugo trajati. Moze da neste bilo kada. Nije lose imati ako imas nebitne podatke u velikim kolicinama, ali ce te jednog jutra iznenaditi.
Uzimao sam par puta za po 1$ za kucni backup. Imam backup na NAS i to se sync na GD (enkriptovano). Nema sanse da nestanu i gd i da crknu NAS disk i na kompu u isto vreme.
Google disk preko kineza je samo share sa nekog enterprise naloga gde je neko drugi admin. Svakako najgore resenje.
Onedrive preko kineza dobijas kao nalog (i navodno menjas mail i sifru). I to pretpostavljam da ce nestati kad tad jer pretpostavljam da MS ukida te naloge u nekim intervalima, a i originalni kupac uvek moze da uradi recovery naloga uz dokaz kupovine i jos te optuzi za kradju.
Licno, sada razmisljam o kupovini onedrive family sa nekoliko ljudi. Ispadne oko 1800 rsd po nalogu na godinu dana i ukljucuje 1tb podataka i office 365, sto je dobar dil
Hvala na detaljnom odgovoru :D
 
Office 365 opet poskupeo. Sada su cene kod nas (na MS sajtu) negde između cena za US i Evropu.
Konkretno, Office 365 Family košta 10.199din; u US 100usd, u Evropi 99eur.
 
Nikad do sada nisam koristio online backup, može li mali savet?
Pošto mi je cena jako bitna, Google One (100 GB) deluje kao najbolje rešenje? Backup mi treba samo za dokumente i video fajlove (uglavnom fajlovi sa nekih video predavanja). Da sačuvam neke stare fajlove sa fakulteta i sl.
2100 din godišnje deluje kao najbolja ponuda za moje potrebe?

Gledao sam i druge (MS i Dropbox) ali njihovi najjeftiniji planovi su ipak mnogo skuplji.
Google One ispada kao no-brainer?

Hvala.
 
Sasvim korektna cena. I sledeći paket sa 200GB je dobar.
MS OneDrive je povoljniji ako se poredi sa najjačim google paketom.
 
Nazad
Vrh Dno