Šta je novo?

laptop poliven vodom

marko_84

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2004
Poruke
1,639
Poena
350
Cao svima...

Imam Gateway FX7811 kojeg je sestrin klinac...polio vodom :( Laptop sam otvorio, detaljno iscistio, osusio ali ne daje znake zivota...Osiiim, kad se ostavi neko vreme i baterija oslabi, po prikljucenju se ista zagreje, tj napuni se.

E sad, nova maticna (AKO je ona crkla) kosta oko 300 eura, tj vise od samog polovnog laptopa...Postoji li ovde neka mogucnost popravke?
 
Koliko posle polivanja je otkačena baterija (i da li je uopšte)? Jel izvađena baterija tokom sušenja? I kako je sušenje teklo?
 
tad je laptop bio kod sestre, mislim da je ubrzo posle toga raskacena baterija....ja sam ga posle rasporio kao Milos Murata, i ostavio nekoliko dana da isparava...medjutim, video sam tragove oksida na nekim cipovima
 
nekoliko dana???? To se suši za par minuta inače piši propalo. :(
 
Zapravo kod polivanja,ako se postpi ovako = > iskljucivanje, vadjenje baterije ( ultra brzo ), rastavljanje, susenje krpom i fenom, i onda par dana da se samo osusi skroz..
tako mozda i prezivi.sve ostalo tesko xD
 
Jedino sto mogu uraditi je da ga opet rasklopim, i malo pazljivije ocistim oksid gde ga ima, mooozda pravi neki kontakt pa ga to blokira...Ali ne znam ima li poente? Postoji li nesto za ciscenje oksida?

Sa druge strane, ovo pitanje sam postavio cisto da bi mi rekli da li uopste ima mogucnosti popravke u ovom slucaju, i da li da trazim neke firme/pojedince koje bi mogle naci to shto je crklo, i zalemiti novo...
 
Ako su oksidirali vodovi u međuslojevima štampane ploče? Ako su oksidirala podnožja ispod BGA čipova?

Možeš odneti u servis, ali se spremi da čekaš i do mesec dana da ti kažu da ne može da se popravi. Dodatno je otežavajuća okolnost što je Gateway poprilično redak na ovim prostorima. Da je neki HP pavilion ili tako nešto, za smešne pare bi mogao drugu ploču da kupiš.
 
Znaaaaaaaaaam....Cuo sam se sa laptop-servis.rs, odnecu im pa ako mogu - mogu...
 
Ako i dalje hoces da probas "uradi sam" varijantu, imas sprej za ciscenje kontakta ili za ciscenje stampanih ploca.
Ne znam koji je koje jacine. Najbolje je da nazoves ljude i objasnis za sta ti treba (slobodno :d )

Gateway = Acer?
 
Odneo sam u servis, javicu razvoj :)
 
I meni se to desilo,laptop poliven vodom,odmah nakon toga,susen,ostavljen da prenoci,ii probam ga na struju,i radi sve,sem par tastera na tastaturi i to sto mu je izgleda kvrcnuo neki kontakt,pa sad kad ga ugasim on se sam palio ponovo. U servisu su rekli da ne mogu nista da urade,tastaturu mogu da zamenim al da se ne isplati ta zamena,i rekli su mi da ga otvorim detaljnije i razduvam i procistim.
 
Da da, to je sve okej kad ODMAH otvoris i osusis, sto bih ja i uradio da je lap bio kod mene...ali je 7 dana stajao natopljen...
 
Ljudi drugarica je polila laptop nekim secernin napitkom lap nije hteo da se ukljuci skinuo sam tastaturu i iti se ukljucio tecnost srecom nije doska do ploce, kako da ocistim tastaturu i dal je moguce da lap nece da se ukljuci jer je tastatura popila malo? :) koji je vas savet kako da sredim tastaturu jer je ulepljena :)
 
Nažalost, nećeš moći tastaturu nikad skroz da središ. Da jedan ili dva tastera prave problem... pa i nekako, ali ovde je neki baš šlogiran kratak spoj u pitanju (jer laptop nije hteo da se upali).

Možeš da je ostaviš da stoji u destilovanoj vodi 24 časa, da se taj šećer razradi, pa da ispereš isto destilovanom vodom i ostaviš da se osuši. Ali kad se zavuče u među folije-kontakte tastature bilo šta drugo osim vode, izvući ga često nije jednostavno.

Neka sprema novac za drugu tastaturu, manji je cim. Čak i polovne-očuvane nisu strašno skupe (do 2500 din u većini slučajeva).

PS: Proveri ti još jednom da slučajno taj šećerni napitak nije došao do ploče i do flet konektora tastature na ploči.
 
Poslednja izmena:
Nije dosao gleda sam... a sto se tice tadtature nov
Lap star 2 nedelje asus x541 gde naci za njega?
 
Nije dosao gleda sam... a sto se tice tadtature nov
Lap star 2 nedelje asus x541 gde naci za njega?

Posto je nov laptop, nadam se da je kupljen u nekoj radnji i da poseduje urednu garanciju.
Mozete tamo odneti i reci sta se desilo, mislim da ce vam zameniti novom uz nadoknadu ali necete izgubiti garanciju na laptop.

Skoro se desilo jednom klincu isti slucaj, samo coca cola je bila u putanju, ne secam se tacnog modela, odneo je u Winwin (tamo je kupljen) i oni su mu za 9000rsd zamenili tastaturu tj. gornji deo laptopa koji ide u kompletu sa tastaturom (tako je i kod ovog vaseg), i tako zadrzao garanciju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno