Šta je novo?

hp probook 4530s kakav je?

Ljudi, posto mi je laptop non stop na stolu 98%, ne znam sta da radim, da li da skidam bateriju ili ne, na punjacu je non stop, za sad je skidam, jer sam na prethodnim laptopovima unistio bateriju za godinu dana, a nailazim na razne strucnjake koji trvde da nije dobro drzati lap na punajcu bez baterije, mada ja ne razumem zasto, tu je adapter koji regulise napon..
 
I meni je non stop na stolu i na punjacu. A baterija kolko izdrzi. Nikad mi nije bila jasna tolika briga za bateriju. Ionako moze da se promeni, a i lap se vise ne kupuje da traje 5 godina. Uzivaj u laptopu i ne razmisljaj o bateriji :)
 
I meni je non stop na stolu i na punjacu. A baterija kolko izdrzi. Nikad mi nije bila jasna tolika briga za bateriju. Ionako moze da se promeni, a i lap se vise ne kupuje da traje 5 godina. Uzivaj u laptopu i ne razmisljaj o bateriji :)

Pa u pricnipu si i upravu, ali evo MSI lap koji sam imao pre ovog, je star skoro 3 god, naravno, raspao se, jer je plastikaner, zato i jesam uzeo aluminijumski sada, no, njemu je baterija riknula posle godinu dana, jer je non stop na punjacu bio, i malo je smor, kad ne moze bat posle god dana da sastavi 20 min koriscenja, a nova i nije bas tako jeftina da ni kupovao svake godine.. Nisam zaista picajzla i znam da sam ja njega kupio a ne on mene, ali eto rekoh da pitam.. :)
Msm ako rikne baterija kako da rucam bez lapa pored mene na stolu :) ne ide da razvlacim kablove po kuci.. :d
 
Pozdrav svima, Novo-stari clan, stari acc iz klinackih dana se ne mogu setiti, ili je u medjuvremenu obrisan posto retko listam po forumima ovoga tipa ali evo setio sam se gde drugde nego na benchmarku mogu pitati za strucno misljenje! :)

Naime Imam gore navedeni HP-ov 4530 laptop, sa integrisanom i zasebnim GPU-om (ati6490m). Prvi put sam se sad sreo sa ovom tehnologijom menjanja grafika u radu, e da li postoji mogucnost da se koristi SAMO ATI6490, ubacivanjem par igrica u CCC>.... i stavljanje u HighP. resio problem ali neke od njih mi prijavljuju da koristim integrisanu iako sam ih predhodno ubacio u CCC>.... Takodje slika je daleko losija u odnosu na ASUS K51 sa 256ddr3 grafikom, kao da nema ostrinu slike, i primeti se jako velika razlika u HD 1084p filmovima i ne verujem da laptop sa istim ekranom, a losijom i starijom grafickom kartom ima bolju i cistiju sliku od ovog HP-a. Instalirao sam drajvere sa oficialnog HP sajta predvidjene za ovaj model (ps u system inform... mi kaze daje u pitanju 7470 1GB DDR5, cini mi se* iako CCC kaze da je ATI6490m u pitanju, ako to uopste nesto znaci).
Ako nista, obradovalo bi me samo kako da podesim da mi samo koristi zasebnu grafiku, a ne integrisanu jer me "ubi" to.
Win7 32bit. je u pitanju.

PS: Zavrsna obrada, kvalitet, Hardver sve sve je za svaku pohvalu, Prezadovoljan sam sa njim, ove igre sto sam uspeo da pokrenem rade besprekorno u full rezoluciji, ali kao sto rekoh gore ovo menjane grafika mi jedino pravi problem!!

Hvala unapred svima, nadam se da neko ima resenje, tj da zna kako ga resiti! :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,

kupio sam model iz naslova. Informacija koja ce mozda nekima pomoci jeste da ovaj laptop (a verovatno i drugi sa HM65 chipsetom) podrzava 16GB DDR3 memorije (nisam bas testirao sa 16gb, ali jesam sa 8+2, pa se da zakljuciti da bi trebalo i 8+8gb da radi). Dakle, na zvanicnom sajtu HP-a, a i na ostalim sajtovima drugih proizvodjaca kod laptopova sa ovim chipsetom pise da podrzavaju max 8GB DDR3 memorije.
 
Koristim ovaj model oko 4 meseca i prezadovoljan sam.
Moj je sa i3 procesorom, sa sandy bridge grafikom.

Nisam probao igrice, ali adobe paket odlicno radi, mnostvo tabova u vise browsera istovremeno, pokrenut server (wamp), ne znam sta jos, ni jednog momenta nije stucnuo.
Izdrada odlicna, hladjenje vrlo dobro, primetio sam samo par puta da se vise greje u delu iznad HDD, ostatak kucista potpuno hladan.
 
Pozdrav svima, Novo-stari clan, stari acc iz klinackih dana se ne mogu setiti, ili je u medjuvremenu obrisan posto retko listam po forumima ovoga tipa ali evo setio sam se gde drugde nego na benchmarku mogu pitati za strucno misljenje! :)

Naime Imam gore navedeni HP-ov 4530 laptop, sa integrisanom i zasebnim GPU-om (ati6490m). Prvi put sam se sad sreo sa ovom tehnologijom menjanja grafika u radu, e da li postoji mogucnost da se koristi SAMO ATI6490, ubacivanjem par igrica u CCC>.... i stavljanje u HighP. resio problem ali neke od njih mi prijavljuju da koristim integrisanu iako sam ih predhodno ubacio u CCC>.... Takodje slika je daleko losija u odnosu na ASUS K51 sa 256ddr3 grafikom, kao da nema ostrinu slike, i primeti se jako velika razlika u HD 1084p filmovima i ne verujem da laptop sa istim ekranom, a losijom i starijom grafickom kartom ima bolju i cistiju sliku od ovog HP-a. Instalirao sam drajvere sa oficialnog HP sajta predvidjene za ovaj model (ps u system inform... mi kaze daje u pitanju 7470 1GB DDR5, cini mi se* iako CCC kaze da je ATI6490m u pitanju, ako to uopste nesto znaci).
Ako nista, obradovalo bi me samo kako da podesim da mi samo koristi zasebnu grafiku, a ne integrisanu jer me "ubi" to.
Win7 32bit. je u pitanju.

PS: Zavrsna obrada, kvalitet, Hardver sve sve je za svaku pohvalu, Prezadovoljan sam sa njim, ove igre sto sam uspeo da pokrenem rade besprekorno u full rezoluciji, ali kao sto rekoh gore ovo menjane grafika mi jedino pravi problem!!

Hvala unapred svima, nadam se da neko ima resenje, tj da zna kako ga resiti! :)

Možeš ručno menjati grafiku koju laptop koristi:
- desni klik na desktop/Configure Swichable Graphics/ pa onda izabereš High-performance GPU ili Power-saving GPU

Na ovaj način će stalno raditi grafika koju izabereš, sve dok je ponovo ne promeniš na isti način, bez obzira šta radiš na laptopu.

Veoma je bitno da instaliraš samo drajvere sa HP-ovog sajta za ovaj model (sa njima dobiješ i odgovarajući CCC, ne instaliraš ga posebno), jer swighable graphics radi isključivo sa njima.
 
Poslednja izmena:
Možeš ručno menjati grafiku koju laptop koristi:
- desni klik na desktop/Configure Swichable Graphics/ pa onda izabereš High-performance GPU ili Power-saving GPU

Na ovaj način će stalno raditi grafika koju izabereš, sve dok je ponovo ne promeniš na isti način, bez obzira šta radiš na laptopu.

Veoma je bitno da instaliraš samo drajvere sa HP-ovog sajta za ovaj model (sa njima dobiješ i odgovarajući CCC, ne instaliraš ga posebno), jer swighable graphics radi isključivo sa njima.

Uradio, sad cu probati i nadam se da ce raditi tj imati efekta. Hvala na odgovoru :))
 
Pa u pricnipu si i upravu, ali evo MSI lap koji sam imao pre ovog, je star skoro 3 god, naravno, raspao se, jer je plastikaner, zato i jesam uzeo aluminijumski sada, no, njemu je baterija riknula posle godinu dana, jer je non stop na punjacu bio, i malo je smor, kad ne moze bat posle god dana da sastavi 20 min koriscenja, a nova i nije bas tako jeftina da ni kupovao svake godine.. Nisam zaista picajzla i znam da sam ja njega kupio a ne on mene, ali eto rekoh da pitam.. :)
Msm ako rikne baterija kako da rucam bez lapa pored mene na stolu :) ne ide da razvlacim kablove po kuci.. :d

Covek mora da bude glup pa da kaze kako ga ne interesuje baterija ili pak da ima toliko para pa da pukne 100e za novu nakon godinu dana! Meni je to nepojmljivo...baterija je najlaksa za odrzavanje. Poenta je u sledecem: Ako vecinu vremena laptop provodi na napajanju, onda je potrebno da se na mesec dana jednom do dva puta isprazni cela! I da se punjenje baterije obavi do kraja bez paljenja laptopa. Samo tako ces moci da sacuvas bateriju koja je ipak skoro trecinu vrednosti laptopa.

Nadam se da si izvukao neku pouku iz ovoga...ako nisi ne mogu da ti pomognem:)
 
Covek mora da bude glup pa da kaze kako ga ne interesuje baterija ili pak da ima toliko para pa da pukne 100e za novu nakon godinu dana! Meni je to nepojmljivo...baterija je najlaksa za odrzavanje. Poenta je u sledecem: Ako vecinu vremena laptop provodi na napajanju, onda je potrebno da se na mesec dana jednom do dva puta isprazni cela! I da se punjenje baterije obavi do kraja bez paljenja laptopa. Samo tako ces moci da sacuvas bateriju koja je ipak skoro trecinu vrednosti laptopa.

Nadam se da si izvukao neku pouku iz ovoga...ako nisi ne mogu da ti pomognem:)

Znaci ja sad ispadnoh glup ili ipak ne posto se interesujem za njeno ocuvanje.. :D Na kraju sam je potpuno skinuo sa lapa i stavljam je jednom nedeljno kad idem na casove napunim ispraznim vratim nazad u fioku.. :)
 
To je totalno glupo, baterija je tu da se koristi a ne da se drzi u fijoci. Samo je pravilno prazni i puni i neces imati problema.
 
Pa koristim je ja, ali ne vidim potrebu da bude na laptopu kad je na ponjacu 24/7 ... a onda 1 dan kad je potrebeno da budem u pokretu, onda je stavim i to je to..
 
Iz licnog iskustva, imam Asus k51ac, dual-core bla bla.. u proseku kad sam uzeo baterija je trajala nesto vise od 2h na "High P.." , stalno na punjacu, 1-2 puta nedeljno je ispraznim do kraja i opet vratim u laptop(punjac). Sada posle 2 godine koriscenja traje oko 1h30m do 2h. isto na HIGH P. I oslabila jeste i to je neminovno, celije gube svoj kapacitet vremenom koristili vi bateriju ili ne, samo pravilnom upotrebom verovatno ne bih izgubio citavih "~30 min." rada nego dosta manje. Po mogucnisti ko je, Bateriju izvaditi i ostaviti negde u mracnom, hladnom i suvom delu, 1-2 put nedeljno je napuniti i isprazniti do kraja (na nekih 8% ili manje) pa zatim opet napuniti na nekih 40% (Optimalno, vidim i telefon kad se uzme novi i kad ga prvi put upalite bude nesto manje od pola baterije napunjeno..) i ostaviti je opet na vec navedeno mesto. Pa kome je bas stalo do toga da je sacuva maksimalno ovo je moj savet, jer mislim da je u potpunosti ispravan! Nemam neko iskustvo sa baterijom na 4530s (jos je nisam probavao i forsirao) ali mislim da ona treba jos bolje da odradi posao, s'obzirom da je na njemu ipak jaci CPU i da je iz Biznis serije ma koliko to znacilo!
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam pre par dana HP 4530s, i5 procesor, AMD 6490 1GB DDR5, 4 GB DDR3 1333 MHz, 640 GB Hard Disk i mogu samo reci jedno, laptop je savrsen. Izrada,kvalitet,tastatura,kamera(predobra),dizajn,jednostavno je bez greske. Mozda ima malo glasniji ventilator,ali nista strasno,tek da se cuje da dise :D Sto se tice igrica,pa,instalirao sam gta 4 i ide na medium detaljima u 1366x768 detaljima,sto stvarno nije lose,gta san andreas na max,bad company 2 na medium,call of duty modern warfare 2 na medium,tako da ipak moze da se igra,stariji naslovi na jacim detaljima,noviji na slabijim. S obzirom na cenu i na ono sto nudi,vredan je savakog dinara. Preporuka svakome. Pozdrav ;)
 
Da ne otvaram novu temu, planiram da ubacim u 4530s 16gb rama, da li je neko imao iskustva sa ovim i jel bilo nekih problema?

Takodje planiram da ubacim i hard veci od 1tb a vidim na sajtu pise podrska do 750gb, kakva je tu situacija?
 
To je totalno glupo, baterija je tu da se koristi a ne da se drzi u fijoci. Samo je pravilno prazni i puni i neces imati problema.

Apsolutno tako, s'tim sto bih dodao da baterije novije generacije mozes koristiti maltene kako god hoces, sto i jeste poenta, da baterija sluzi tebi a ne obrnuto...
 
ja sam ubacio 8gb rama, meni radi odlicno za 16gm vec ne znam...
 
ja izgleda imam neki cudan problem sa ventilatorom, prodavci kazu da se jos niko nije zalio ni na sta slicno...

problem se javio prvog dana odmah, ventilator kao da zakacinje nesto ispod tastature, i pritiskom na tastere u levom gornjem uglu cuje se kako se kao dodiruje ventilator i zujanje se povecava
cudno je to sto kad stavim ruku iznad tog dela tastature, znaci ne pipam fizicki tastaturu, odmah to zujanje prestaje, koliko sklonim ruku odmah nastavlja..

e tako je bilo prvog dana, sledecih 5 nikakvih problema, dok evo sad opet isti problemi nasumicno se javljaju.. Laptop je hladan kao led, temp ne prelazi 40-45stepeni, a kod igrica dodje do 60 i domah se spusta dole, nema sanse da predje 60


moracu da pakujem za servis, izlgeda za probook seriju ima samo 2 ovlascena servisa, system one(koji je preuzeo CT) i Saga, izgleda kod ovih drugih cu slati..

naravno za ove modele ne vazi pickup&return , iako mnogi sajtovi reklamiraju tu uslugu!


ps. kako ili čime da snimim taj zvuk, hteo sam da snimim da imam dokaz problema, ali nikako ne uspevam, probao kamericom, fotoaparatom, iphone, nekim kineskim mikrofonom, ali nista ne uspeva, smao se cuje šum..
 
Poslednja izmena:
Da li je neko instalirao win8 na HP Probook 4530s??
Da li rade oni driver-i za win7 sa HP sajta ili moram da cekam da izbace nove?
 
Hteo bih da instaliram OS X Mountain Lion na ovaj laptop. Ispostavilo se da je moja verzija laptopa dosla sa Realtek wifi/bt karticom koja nema drajvere za OS X. Navodno da bi se omogucilo funkcionisanje WiFi-ja potrebno je zameniti karticu, ubaciti Atheros AR5B195. Da li je ovo neko radio, moze li se ta kartica kupiti u Srbiji ili mi je jedini izbor narucivanje sa Ebay-a?
 
Ja sam instalirao jos onu preview verziju i za nju nije radilo wi fi.. sve ostalo jeste.. Upravo skidam sad pa cu javite utiske, posto mi je sistem spreman za obnavljanje, posto nisam imao anti virus i nakupilo sve svega i svacega.. :/

@Gojnik - msm da ti je bolje resenje da ukoliko ces koristiti i win uporedo, da kupis usb wi-fi.. puno jeftinije resenje..
 
Narucio sam vec Atheros karticu sa Ebay-a, nije skupa. Prodavac salje u Srbiju, samo sto ce trebati jedno mesec dana da stigne pretpostavljam. :) Windows ako mi zatreba pokretacu iz virtuelne masine.
 
Evo upravo sam stavio Win8 u dual boot-u sa win7, izgleda da sam oterao ubuntu, ne nudi mi ga kao opciju da ga bootujem :( . . tj jos nisam ponovo pokrenuo 7-icu da vidim da li radi uopste.. :) odusevljen sam sa osmicom, sve super radi, sve driver-e sem ATI za graficku je sam prepoznao, a ove za graf skidam sad.. Malo sam se zaHebao pa stavio 32-bit verziju, ali greskom sam skinuo nju, a mrzelo me da cekam ponovo za 64-bit . .

@gojnik - Izgleda da ti je bas stalo do macOS kad se cimas toliko.. :) svaka cast.. :D
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-09-04-07-49-51-890_com.adobe.reader.png
    Screenshot_2017-09-04-07-49-51-890_com.adobe.reader.png
    149 KB · Pregleda: 110
Zbunio me odgovor jednog člana na temi koju sam prikazao:
Jun 7, 2012 at 3:55 PM #4
Last three processors don't use supported GPU HD3000.
odgovor:
Yes, they are using Intel HD Graphics, which is more or less Intel HD 2000 (unsupported). Maybe they can be used as a CPU only, but without any supported graphics (and currently the only supported for this laptop series is HD 3000) there's no point to use them (at least to use them with OSX).

pitanje jednog člana:
Jul 13, 2012 at 12:37 AM #6
so is the gpu built into the processor or is it on the board? Eg., can I buy a 4430s with a celeron b810, then buy an i5 and it will support osx? Or do I need to buy a laptop that came with an i5 initially?
odgovor na njegovo pitanje :
If the gpu is part of the cpu. Then it seems I can upgrade the b810 to a compatible cpu and it will be compatible. I'm going to go ahead and try. This 4430s I found is 200 bucks. Add in a $60 i3 and that's super cheap.
 
Poslednja izmena:
Slobodno možeš ići na bilo koji i5 ili i7 iz onog spiska koji sam poslao u prethodnom postu, samo pre nadogradnje uflešuj poslednji BIOS za svaki slučaj.

Tvoj laptop ima HM65 čipset koji podržava Sandy Bridge procesore sa Intel HD 2000 i 3000 grafikom. Lično sam u svoj Dell Inspiron sa HM65 čipsetom uradio nadogradnju sa B800 na i5-2540M.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno