Šta je novo?

hp probook 4530s kakav je?

U firmi u kojoj radim se koristi nekoliko računara Probook 45xx serije-
1.Tastatura je ok i mene lično nije zamarala ni posle dužeg kuckanja.Tasteri su malko osetljivi i mogu otpadati prilikom jačeg pritiska(čitaj udarca)
2.Konektor iz ispravljača je poprilično osetljiv (spoj sa ispravljačem i jezičak konektora) tako da je potrebno voditi dosta računa.
3.Čišćenje je prava noćna mora, za razliku od ranijih serija nc i nx dolazak do ventilatora je pravi mali poduhvat.

Mala ispravka, ciscenje je mnogo lakse nego kod ranijih modela...ustvari, mnooooooogo lakse i uz manje cimanja ...ako mislis na prasinu u i oko kulera...
 
Stigao i meni 4530s, model xx999ea sa i3 2310, 4gb ram, hd 3000 i 320gb hardom. Sve savrseno radi, buka je sasvim podnosljiva, nista strasno cuo sam i mnogo gore laptopove. Sto se gejminga tice recimo pes 2012 na intel 3000 grafickoj klizi savrseno sve na maximumu, uz malo podesavanja, fps zakucan na 60. Baterija drzi sasvim solidnih 4-5h nekog office ili web rada, dok gejming izdrzi recimo 2h. Sistem je savrseno odzivan, za pare za koje sam ga dobio, bolje definitivno ne moze :) Sad me ceka apgrejd na 8gb rama i wd black 750gb 7200rpm :)

@ Sindrom? Kako cistis vent, jel ga komplet otvaras, ili samo sa zadnje strane skines masku pa produvas kompresorom?
 
Pozdrav svima, vidim da ste poprilicno zadovoljni svojim mahinama, pa posto takodje hocu da kupim ISKLJUCIVO ProBook, a nasao sam jedan koji meni savrseno odgovara za moje potrebe (programiranje, office, filmovi, povremeno neki PES ili NBA od igara) To je sledeci model:
http://www.winwin.rs/laptop-i-table...l-dc-b940-3gb-320gb-hd-6490m-1gb-bt-glan.html

Navedeni laptop mogu da nabavim za tacno 45 105 rsd.. Da li ima neki probook koji do te cene moze da ponudi nesto bolje (govorim i o 4520, 4525 ...)
Jedno upozorenje samo za one koji planiraju da kupuju npr model 4535s u jednoj radnji kosta 40 990rsd, medjutim moj savet vam je da zaobidjete, jer sam saznao da je NABAVNA cena tog laptopa veca od 45000, tako da POSTOJI MOGUCNOST da su ili servisirani ili korisceni kao test modeli..
Pozz svima!
 
Moj savet ti je da zaobiđeš HP ukoliko ti je laptop osnovno sredstvo za rad sa kojim ćeš se družiti 7-8 sati dnevno i ukoliko si osetljiv po pitanju buke.
Kvalitet izrade je zaista odličan, retko koji model drugih proizvođača može da im parira po tom pitanju i u tom cenovnom rangu, barem od laptopova koji se trenutno mogu naći kod nas, ali buka koju proizvodi ventilator čak i pri radu sa manje zahtevnim aplikacijama je nepodnošljiva. Barem je za mene bila.
 
Ali ja hocu bas HP, jer sam imao fantasticno iskustvo sa bilo kojim uredjajim koji sam koristio.. Cuo sam to za buku, ali mi ne predstavlja problem, tako da jedina njegova mana meni ne smeta, a sve ostalo mi itekako ide u prilog.. Jednostavno sam takav, moze laptop da ima hardver da moze da poleti, ali kad meni deluje jeftino i plasticno, onda mi to toliko bode oci i ne mogu da ga gledam, a kamo li da ga koristim svaki dan.. Polako upotpunjujemo kolekciju, HP TOUCHPAD + ProBook.. :D Inace kupljen laptop juce, cekam da stigne u ponedeljak.. :) Moj drug ima neki asus, super laptop i sve, ali kad pocnete da kucate po njemu, to je takva tragedija da je to strasno.. Dugmici se uvijaju, ponekad ako se pritisnu jace zapnu i ne vrate se.. Star 6 meseci laptop, 40 i kusur hiljada placen, znaci nije neki od 30k pa da kazes dobro to je onaj najjeftiniji, ne mozes nista da ocekujes od njega..
 
Eventualno da izvadiš dvdrw, pa tu nekako da zbudžiš, inače sam laptop nema mesta za još jedan HD.
 
U medjuvremenu sam i sam saznao. Nema mesta ni muva a se ubaci. :D
 
Odličan laptop za uloženi novac. Meni šljaka kao leptir ;) - Win7x64 - malo ekran da je veca rezolucija ali....sve u svemu - zarađuje kintu ;)
 
Samo da javim da je stigao laptop i da sam jako zadovoljan... :) Sve je u principu vec receno ovde.. Samo jedna stvar..
Mene ste stavili u razmisljanje sa tom pricom o jacini buke, evo ja vec 2 dana ne gasim laptop i nikako da mi zasmeta ta buka.. Ne znam kako je kod vas, ali meni je ukljucen winamp, tiha muzikica sa radia i ja ne cujem laptop, sinoc sam ga ostavio pored kreveta, upaljenog sa torrentom i pustio sam neki film na njemu, apsolutno mi nije ni najmanje zasmetao..
Slazem se da je sve stvar navike, ali govoriti da je ``BUCAN`` je preterano, neko to moze da shvati i suvise ozbiljno..
E sad jedna mala zamerka:
Da li se i vama cuju tastreri kad kucate, prventveno SPACE.. Kada ga pritisnem, kao da cvili... nzm da li je to kod svih ili samo kod mene..
 
Kod mene se ne cuje... Mozda skripi, sipaj malo ulja da podmazes :d Salim se, ne znam u cemu je razlog toga kod tebe ali smatram da je tastatura na ovom probook-u vise nego dobra.
 
Auu da da, jeste, nema price, bolja mi je za kucanje od ove na kompu, bas sam se navikao brzo.. A sto se tice ulja, jel treba za dizel ili benzinske motore??? :D
Ma nzm, ne fali nista, cak posto kucam na slepo dobro dodje zvuk, kad roknem space, kad izostane, znam da sam omasio.. :D
 
Sta znam, i ja sam slepi kucach, al za sad ova moja ne pravi probleme... Mozda ti je upala neka hrana unutra :d
 
Ma jok, jos uvek nisam stigo da jedem nad njim.. Tek je u subotu uzet.. :) Ko zna, kad upadnu neke mrvice, mozda se sve to i amortizuje i bude bolje..
Eto korisnog saveta vlasnicima probook-a... :D
 
Nisi pogrešio što si ga uzeo.
Ja ga imam već 6 meseci i prezadovoljan sam.:)
 
stigao 4330s sa 2330 proc,ubacen hard od 500gb na 7200 i 8gb rama ,instaliran lion i win 7,sve radi savrseno,prezadovoljan za sad
 
Moze li se negde naci 4530s sa US tastaturom? Ne mogu da verujem da niko ne nudi US tastaturu kao opciju vec samo domacu YU.
 
U medjuvremenu sam i sam saznao. Nema mesta ni muva a se ubaci. :D

U Pavilion seriji moze, bar onim vecim, kod mene ima mesta za jos jedan ali nema kaveza za isti, ako nadjem gde da ga kupim mozda ubacim svoj eksterni...
 
Imam isti ovakav problem sa svojim probook-om 4530s: HP 4530s Troubleshooting (laptop won't start). Kada sam ga odneo u servis, rekli su mi da je sve u redu i da računar radi. I stvarno, kada sam ga uzeo, radio je. Malopre sam pokušao da ga upalim i ponovo nije hteo. Isključio sam ga iz struje, pokušao ponovo i posle 2-3 puta je uspeo da se pokrene. Ne bi mi bio problem, kada bih znao da se to više neće dešavati, ali mislim da ću izgubi mnogo živaca zbog ovoga. U servisu, opet, ne mogu ništa, pošto se kod njih računar startovao sasvim normalno. Ne znam šta da radim.
 
Nosi to u servis i ne odustaj dok ne rese problem ili ti ne daju drugi. Ako ne pali kod tebe nece ni kod njih.
 
Opet imam isti problem. Nema šanse da ga upalim. Pretraživao sam još malo, kažu možda bi vađenje i vraćanje memorije pomoglo, ali nemam nameru da se zezam s tim glupostima. Idem u srervis odmah posle praznika.
S obzirom da nije prošlo ni 6 meseci, mogu da tražim i novi računar, što ću i da uradim ako mi kažu da moram da čekam duže od 7 dana (a verovatno jedino moguće rešenje je promena matične ploče).
 
Ljudi sta mislite o varijanti 4530s sa celeronom b840 koja kosta oko 320e?
Racunar ce se koristiti iskljucivo za osnovne stvari u officu i internet.
 
Mislim da je b840 dovoljan za takve zadatke. Najzahtevnija stvar u tom slučaju bi ti bio browser sa 20 tabova i fleš sadržaj, a mislim da b840 može relativno lako da se nosi sa tim.

Zamenili su matičnu ploču i sad radi bez problema. Ali sam primetio da se tastatura ugiba kod "delete" tastera, i to primetno. Sad, ne mogu da se setim da li je to tako bilo i ranije ili su u servisu nešto zeznuli. Kakva je tastatura u tom području kod vas?
 
Space Beer hvala na odgovoru.
Poenta je da li bi se za te primene primetila razlika izmedju b840 i i3 recimo ili b90.
Cak razmisljam o varijanti ssd+b840 pre nego i3, ja mislim da je za tu primenu takva kombinacija najbrza i najbolja (u rangu cene). Sta vi mislite?
 
Za net i office je taj procesor sasvim dovoljan.
Sto se tice ssd-a, ako imas kesa uzimaj i ne razmisljaj. Ja sam stavio ssd i razlika u radu je neverovatna.
 
Nazad
Vrh Dno