Šta je novo?

hp probook 4530s kakav je?

Lično nikada ne bih mogao da koristim ProBook, i ovaj i 6560b, jer su bučni. Koristio sam XPS i na sreću ga se rešio jer mi je takođe bio bučan. Vratio sam se ASUSu koji od kad je kupljen nije isključen, a kuler se 95% vremena uopšte ne vrti, a kada se zavrti čuje se minimalno. Meni veoma znači kad je kuler mahom off i kada se disk zameni sa SSDom pa ne možeš da razlikuješ da li je računar uključen ili isključen jedino po power LEDu. :)

Što se tiče ekrana, realno, svi su su krš. Za office, surf, programiranje, su OK, vidi se ono što piše na ekranu :D ali za multimediju je potreban eksterni monitor ili laptop skuplji od 1000e jer svi ovi jeftiniji imaju ekrane koji su tragikomični.
 
Ja imam HP 4530s sa najslabijim procesorom i prezadovoljan sam. Video sam razne laptopove iz niže klase, ali ovaj razbija sve ako se gleda kvalitet izrade. Tastatura je fenomenalna, najbolja u svojoj klasi. Gledo sam i asus ali nije to to, tastatura se ugiba na sredini što je po meni nezamislivo. Jedina mana koju sam primetio je malo bučniji "cooler". Kome treba laptop dobre izrade, sjajne tastature a ne razmišlja o igrama ovaj laptop toplo preporučujem
 
Ja imam HP 4530s sa najslabijim procesorom i prezadovoljan sam. Video sam razne laptopove iz niže klase, ali ovaj razbija sve ako se gleda kvalitet izrade. Tastatura je fenomenalna, najbolja u svojoj klasi. Gledo sam i asus ali nije to to, tastatura se ugiba na sredini što je po meni nezamislivo. Jedina mana koju sam primetio je malo bučniji "cooler". Kome treba laptop dobre izrade, sjajne tastature a ne razmišlja o igrama ovaj laptop toplo preporučujem
Pa da, HP-ova tastatura je jednostavno bolja. Jedina mana koju im ja nalazim je bas taj nesrecni sistem hladjenja a u business tj pro klasi HP i nema ozbiljnu konkurenciju.
 
Šta bi, da li si uzeo lap? Kako si zadovoljan?

I ja sam moj lh309ea zamenio za a1d118ea. USB3.0 je jedina stvar koja mi je nedostajala na ovom laptopu, sada sam i to rešio.;)

Uzeo sam lap pre nekoliko dana. Ispunio je sva moja ocekivanja, tj. sve, za sta meni treba, radi fenomenalno. Kvalitet izrade je odlican, zvucnici su ok, tastatura, po meni, najbolja od svih laptopova do 55k (nema uopste ugibanja). Jedina mala zamerka je ugao vidljivosti monitora, mada je i to na sasvim zadovoljavajucem nivou, jer laptop stoji ispred mene tako da to i ne predstavlja neki problem..
 
Da ne otvaram novu temu ipak su braca 4730 i 4530...

Da li u probook 4730s fabricki stavljaju 2 slota od po 2Gb ili stavljaju jedan od 4gb?
Hteo bi da ugradim jos 4Gb, ali razlika u ceni je dupla ako idu dva od 2gb, zato sto moram da kupujem onda dva od 4, pa zato pitam.
Verovatno je isto 4530s odradjem pa mozda i to nekome koristi.
 
U oba modela 4530s koja sam imao je bilo 1x4Gb, pretpostavljam da je isto i sa 4730s. Ako si ovaj model vec kupio, proveri nekim SW ili fizicki, jer se donji poklopac veoma lako skida, nema nikakvih srafova koje treba odvijati.Ako tek treba da ga kupis, pitaj prodavca pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Jel neko presekao dilemu i3 2330 vs i5 2430? Vidim da su svi radili korekcije cena na gore, a ja jos uvek u dilemi da li da uzmem a1d18 ili a1d15...
 
Presekao, i3 za office i skype sasvim dovoljan :)



Mala pomoc za drivere za wifi,lan i bluetooth SVI SU ATHEROS!
 
Druga mala pomoc od mene. Za Unknown Hardware koji uvek ostane na kraju driver je: HP 3D DriveGuard
 
A ovakav XX959EA - HP ProBook 4530s i3-2310M (2.1GHz), 15.6'' HD AG LED, Webcam, 3GB (2+1GB), 320GB, DVDRW, Intel HD graphics, WIFI, Bluetooth, , - WIN7 H PRM64
cena mu oko - 48k dinara...
 
Poslednja izmena:
Zasto bi uzimao taj sa 3GB rama, integrisanom grafikom i slabijim procesorom, kada imas za iste pare i3-2330, 8GB rama i AMD HD6490 i to sa Suse Linux Enterprise Desktop sistemom. ;) Jos uvek je na akciji u "prakticnom kompu". ;)
U pitanju je ProBook 4530s A1D15EA.
 
Mislio sam na oznake tipa: LH301EA; A1D18EA; A1D15EA;
Da li postoji neki felerican model ili pak model koji je najbolji cena/kvalitet?
( ponovo napominjem, sa radeonkom ).
 
Sto mora "radenko"?
 
Pa mislio sa da s'vremena na vreme upalim football managera ili slicno, a ne znam koliko je 'jaka' ova integrisana grafulja :D
 
Sto me ponovo dovodi na pitanje oko felericnog modela ili pak modela koji je najbolji cena/kvalitet?
 
Mi za firmu uzeli HP ProBook 4530s ((p/n: A1D18EA), i5-24xxM + HD 6490M 1GB GDDR5 + Intel HD 3000 + Atheros WiFi & BT!!! + 4GB DDR3 + 650GB SATAx HDD...).
Sve je zaista EXTRA osim displeja koji, generalno, ima loš ugao vidljivosti.

+1
 
Primetio sam da nemaju nVidia diskretnu grafiku u ponudi
 
koje su vam temperature pri surfu netom?? 4-5 tabova konstantno otvorenih....
 
Dobio sam taj na poslu u Petak (8gb ram sa radeonkom) pa cu napisati par utisaka skoro. Na prvo deluje veoma kvalitetno u izradi, nista ne skripi. Performanse od onoga sto sam video do sada su taman za poslovnu rabotu, ali gejming nije. Slaba je to kartica generalno. Mozda sam razmazen posto imam L502X privatno kod kuce :p
 
za neki lagani gaming i na nizim podesavanjima ta kratica ce gurati, naravno ne kao neka nevidija GT 5XX serije ali ako coveku ne treba da se sigra na visokim rezolucijama i detaljima a ostalo mu odgovara onda je hp odlican izbor :D
 
Imam model sa i5 procesorom i Radeon 6490 grafom. Fantastican lap za 500e, pre svega za poslovnu primenu. Ko zeli lap za igre, ipak neka potrazi nesto drugo.
 
Mene samo nervira buka i hladjenje sto nije bas najsjajnije,inace bih ga odmah uzeo. Kakva su vam iskustva s tim stvarima,licni osecaj,jel smeta?
 
Pa mislio sa da s'vremena na vreme upalim football managera ili slicno, a ne znam koliko je 'jaka' ova integrisana grafulja :D

ja sam na mom, sa intelHD 3000 i proc. B810, 4 GB rama pokrenuo mass efect 2 sa solidnim parametrima( igra je igriva),FM 12 fura ko lud.
 
Mene samo nervira buka i hladjenje sto nije bas najsjajnije,inace bih ga odmah uzeo. Kakva su vam iskustva s tim stvarima,licni osecaj,jel smeta?

smetalo na početku ali sada ni ne primećujem :). Inače svako ko vidi moj laptop ima neki pozitivan komentar(što bi rekla moja koleginica: "baš je fensi" :p)
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je neko od Vas naleteo na HP ProBook 4525s, koji sam kupio pre mesec dana. Aluminijumsko kuciste koje ostavlja "plastikance" na najnizu lestvicu po izradi i kvalitetu. Laptop je opremljen AMD Phenom-om II X2 P650, 4GB DDR3, HD 640GB, ATi Radeon 5470 512MB i svim mogucim dodacima (bluetooth, citac kartica, itd) za SAMO 38000din!!!! Uskoro planiram da nadogradim memoriju na 8GB, jer mi treba za modelovanje...da Vas ne smaram sad:) Sto se tice igrica...probao sam FEAR 3, Crysis 2, NBA 2k12 i jos neke novijeg izdanja koje bez problema "preslisava". Jednom recju, mozete sve sa ovim laptopom. Ko zeli kvalitetan laptop sa odlicnim performansama i srednjom cenom nece biti razocaran! Moja preporuka!:)
 
Uzeo sam prije 2 dana Hp 4530s i kad sam upalio vidio sam šta ima od programa i odma sam ga reinstalirao i kad sam skinuo drajvere sa sajta i instalirao mene radi sve ali sam prije reinstalacije vidio da ima "HP camera" taj program, a sada nemam to... U čemu je problem?
 
Nazad
Vrh Dno