Šta je novo?

hp probook 4530s kakav je?

Ima mozda veze sa cinjenicom da su upakovali 15" masinu u 17" kuciste :), pa ima mesta i da se hladi :>
 
Juce uzeo sam probook 4730s sa i5 procesorom itd...
Koliko vam procesa radi na win7 home premium 64bit? Meni 105 procesa, da nije mnogo?
I win mi dize malo duze, pretpostavljam zbog bas tih silnih procesa.
Na racunaru koji imam vec 4 godine rade 65 procesa, pa mi je sve to nejasno.
Meni je dosao laptop pun onih hp-ovih programa, security itd., i ne znam da li nesto da brisem, da ne zeznem nesto? Jel vi drzite sve te programe kod vas na probook-u?
Da li je neko reinstalirao win i opet ga licencirao sa kljucicem (koji se kod mene nalazi iza baterije), i ako moze pomoc kako to da se odradi?
A razlog zasto bi reinstalirao win je taj sto su mu particije podeljene na 575, 20 i 5 GB.

Inace PREZADOVOLJAN sam izgledom, kvalitetom, i dizajnom. Razmisljao sam izmedju njega i paviliona dv7 isto 17, isti procesor ali bolja graf u korist pav, ali je razlika u ceni nekih 7-8k takodje u korist pav, ali kada sam otisao do radnje i stavio pav i probook 15 odmah sam se olucio za probook, po meni je mnoooogo elegantniji, lesi i kvalitetniji.
 
Ima mozda veze sa cinjenicom da su upakovali 15" masinu u 17" kuciste :), pa ima mesta i da se hladi :>

Vala i 6560b je mrcina samo takva, na papiru je koji cm uži po svim dimenzijama, ali vizuelno to izgleda mnogo veliko... i teško! Možda izgleda veliko zato što je sav "kockast", dok ASUSa oblene linije tu i tamo vade da bar vizuelno izgleda manji. :D

@fica8
Obično uvek odradim clean Windows install jer fabrički stigne pun "smeća". Pogledaj notebookreview forum, za mnoge modele možeš da nađeš njihovu temu ili čak "clean windows install", pa pogledaj koji su neophodni drajveri i preporučeni programi.

Ako nisi dobio Windows DVD, odavde možeš da ga downloaduješ besplatno i legalno: http://forum.notebookreview.com/win...-7-download-links-just-like-vista-before.html Tu imaš i objašnjeno kako da bekapuješ trenutnu Windows aktivaciju.

Posle odeš na HP sajt i poskidaš sve drajevere za taj model i instaliraš ih jedan po jedan, najnovije verzije. Njihove, obično beskorisne, programe ne moraš. Ako ti je ovo jedini računar trenutno, prvo skini sve drajvere, pa potom instaliraj Windows jer moguće da ti posle neće raditi LAN ili WiFi konekcija.
 
Poslednja izmena:
Dva meseca citam forume trazeci koji laptop da uzem. Posle toliko vremena napokon sam odlucio da uzmem Hp Probook 4530s, u cemu mi je pomogla i ova tema. :) Prvobitno sam hteo da kupim lh309, medjutim, u radnji u kojoj kupujem laptop, njega nemaju na lageru, pa mi umesto njega nude A1D18EA, za koji kazu da je za nijasnu bolji od prvog. Da li neko moze da mi objasni razliku izmedju ova dva modela? Koliko sam ja mogao laicki da zakljucim, razlika je samo u procesoru. Hvala unapred na odgovoru..
 
Potpuno isti laptop, kao što si rekao jedina razlika je u nešto jačem procesoru.
I cena je slična, 560€, mislim da nema potrebe da mnogo razmišljaš.:)
 
LH309EA ima i5-2410M 2.3GHz i ATI Mobility RADEON HD6470 (1GB DDR3)
A1D18EA ima i5-2430M 2.4GHz i ATI Mobility RADEON HD6490 (512MB DDR5)
 
LH309EA ima i5-2410M 2.3GHz i ATI Mobility RADEON HD6470 (1GB DDR3)
A1D18EA ima i5-2430M 2.4GHz i ATI Mobility RADEON HD6490 (512MB DDR5)

Ovo baš i nije tačno.

lh309ea ima 6490 grafiku sa 1Gb ddr5 memorije (ja ga imam):
http://www.laptopovi.rs/proizvodi/hp/probook-4530s-lh309ea-7192

a1d18ea ima takodje 6490 grafiku sa 1Gb ddr5 memorije:
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/za/e...57-64295-3955552-3955552-5060880-5166735.html

A sudeći po specifikacijama, a1d18ea pored jačeg procesora ima i jedan USB 3.0, koji ne postoji kod lh309ea.

Prema tome, uzimaj.;)
 
Hvala na pomoci. Vise nema sta da razmisljam, sve dileme su otklonjene. Sutra pravac po A1D18EA. :)
 
I ja imam dilemu izmedju ovog Hp-a i Dell Vostra 3550 13'' . A takodje me interesuje gde je nabolje kuputi dakle ne najpovoljnije nego gde su najkorektniji.
 
danas sam primetio da kao da mi je jedan zvucnik otisao, tako neki piskav zvuk ispusta, da li neko ima slicnih problema? da li je moguce da to bude do drivera?
 
Hvala na pomoci. Vise nema sta da razmisljam, sve dileme su otklonjene. Sutra pravac po A1D18EA. :)

Šta bi, da li si uzeo lap? Kako si zadovoljan?

I ja sam moj lh309ea zamenio za a1d118ea. USB3.0 je jedina stvar koja mi je nedostajala na ovom laptopu, sada sam i to rešio.;)
 
poz, ovaj laptop mi izgleda kao neki best buy za ozbiljniju poslovnu/kucnu namjenu, cisto zbog kvaliteta izrade, koja me iznenadila s obzirom da su prijasnji modeli meni subjektivno bili katastrofa. Ali HP ne bi bio HP da nesto ne stima, te mi recite da li bas svaki 4530 ima taj problem sa ventilatorom? Vidio sam da se ljudi na netu zale i da nema nikakve sanse da se fan kontrolise sa nekim drugim softverom... Kakva su iskustva korisnika? Da li je iko kontaktirao HP servis?
 
Ma svi su isti, kod svih je vent prilicno bucan. Ja ga koristim uglavnom na poslu, pa vent uopste ne cujem, ali ako lap koristis u kuci i nocu kad je potpuno tiho verovatno ce ti smetati. Ovaj problem je manje izrazen kada je u biosu ukljuceno da vent stalno vrti, jer onda ima ujednacen tempo i ne cuje se glasno. Ali ako se ovo u biosu iskljuci, onda vent ne radi stalno, i dok ne radi lap je potpuno tih. Ali kad vent krene da radi to radi potpuno nekontrolisano, na visokom broju obrtaja, pa uspori, pa se ugasi, pa ponovo u krug, i to moze stvarno da iritira.
 
Poslednja izmena:
Da se pohvalim, danas uzeo bas ovaj model na akciji izasao me je 48500 din(facebook Fan), dobija se i torba.
 
Lajkujes im stranu, zatim se ulogujes user: facebook pass: pcpractic i imas popust. Trenutno instaliram Win tj skidam drivere. Razocarao sam se malo kada sam video da nema fingerprint reader, mislio sam da ga i ovaj model ima (a1d15ea) posto su svuda takve slike ali ko i da bi ga i koristio, a takodje i uglovi gledanja nisu za pohvalu sem toga sve je ok za sada narucito izrada tj aluminijum, e da i buka ventilatora je podnosljiva.
 
Uf mislio sam da a1d18ea sa i5 procesorom vredi platiti vise ali sada se dvoumim s obzirom na razliku od 60 evra. turbo vs 8gb ram vs 60e
 
Po testovima i5 je brzi 20%, ali 4gb rama vise za 5.500 dinara manje je ipak dovoljno da se dobro razmisli da li je nekome neophodno tih 20% viska procesorske snage.
 
@ckvrlj ima li tvoj primerak fingerprint reader?

Ipak mislim da je bolje uloziti u jaci procesor nego u vise memorije, memorija jeste a i bice bagatela, dok cinjenica da se procesor ne moze tek tako lako zameniti vuce me ka tome da se malo vise doda u startu, jer za 2 godine ce zafaliti tih 20%.

Mada da su iscupali tih 4gb memorije i udarili cenu od 46000 ne bih ni trepnuo.
 
Ne radi mi screen brightness preko fn+f2/f3 u linuxu je radilo, jel treba nesto da se instalira?

instaliran HP Hotkey Support
 
Poslednja izmena:
Samo da naglasim da MAC OS X Lion radi na 4530s i to odlicno. Ja sam uzeo model sa i3 procesorom i to tako lepo radi da je milina. Ventilator se ponasa normalno nisam primetio nikakve probleme za sada. Nisam dugo vremena imao prilike da vidim HP laptop i mogu reci da su podigli kvalitet izrade.
 
Mada da su iscupali tih 4gb memorije i udarili cenu od 46000 ne bih ni trepnuo.

Imaš i to:
http://emmi.rs/laptop-računari-hp-probook-4530s-(a1d15ea)-156.11.html?productId=18610

Nema ni moj fingerprint rider.
Modeli za američko tržište ga imaju, a oni koji se prodaju na evropskom ga nemaju. U startu evropski modeli nisu imali ni USB3.0 (modeli da procesorima i3 2310, i5 2410), ali su ga sad ubacili (modeli sa procesorima i3 2330, i5 2430). Zato sam ja moj menjao, USB3.0 mi treba, fingerprint rider ni malo.
 
Poslednja izmena:
Hmm, trebalo bi da znate da svi HP laptopovi imaju slican sistem hladjenja skoro nezavisno od cenovne klase. Zajednicka karakteristika - bucni su. Imam jedan HP i zaista se cuje pod opterecenjem - ako stalno stoji na stolu resenje je da mu zadnji deo bude par milimetara odignut radi boljeg strujanja vazduha i ventilator se tada znatno redje okrece najvecom brzinom pa je samim tim i tisi. Mislim da ASUS ima ubedljivo najbolji sistem hladjenja od svih proizvodjaca ali su poznati po tome sto ugradjuju dovoljno cesto ne bas najkvalitetnije ekrane. HP Probook nema ne znam kakav ekran s obzirom da je "pro" klasa ali je zato taj ekran bar pouzdan tj verovatno se nece kvariti i bice stabilan cak i pod najtezim opterecenjem tj visokom osvetljenoscu (brightness) i niskom gammom. ASUS bas ne moze da se pohvali stabilnim ekranima iako naizgled daju dobru sliku. Hbg..svaki proizvodjac ima svoje "kvake".
 
Nazad
Vrh Dno