Šta je novo?

hp probook 4530s kakav je?

Ne znam za 4530s, ali sam imao prilike da koristim ProBook 6560b koji je klasa iznad i mogu reći da je poprilično bučan čak i kada se BIOSu disableuje "fan always on" opcija. Isključi se fan ponekad, ali to traje 2-3 minuta, a onda nastavi da radi narednih 15 min prilično glasno i često ima ispade kao recimo Dell XPS da prekomerno naglo ubraza, da bi odmah usporio, pa tako još više skreće pažnju.

Da li 4530s ima switchable graphics tj. mogućnost da se prebaci na Intel grafiku ili uvek radi taj Radeon?
 
Poslednja izmena:
Ima switchable graphics, na Intel-u je sve dok se ne pokrene neka graficki zahtevnija aplikacija. Baš kao i Optimus kod Nvidia-e.
 
Čudno da 6560b nema switchable graphics, a da slabiji model ima. Koliko sam video na nekim laptopvima sa AMD grafikom switchable graphics prebacuje na Radeon čim je laptop na adapteru, a kada je na bateriji Intel, pri prebacivanju slika bude crna 1-2 sekunde, a ne postoji mogućnost da se svakoj aplikaciji dodeli GPU, nego sve rade ili na jednom ili na drugom. Da li je na 4530s to drugačije? Ako može screenshot Power sekcije u Catalyst Control Panelu?
 
Da, može da se namesti da se grafika prebacuje u zavisnosti od toga da li je lap na bateriji ili na adapteru, ali ta opcija može i da se isključi.
Druga mogućnost je da automatski prebacuje grafiku u zavisnosti od potreba konkretne aplikacije, a može i da se podešava ručno za svaku pojedinačnu aplikaciju.
 

Prilozi

  • Clip_2.jpg
    Clip_2.jpg
    151.1 KB · Pregleda: 117
  • Clip_3.jpg
    Clip_3.jpg
    138.9 KB · Pregleda: 97
  • Clip_4.jpg
    Clip_4.jpg
    159.3 KB · Pregleda: 105
  • Clip_5.jpg
    Clip_5.jpg
    166.8 KB · Pregleda: 78
  • Clip_6.jpg
    Clip_6.jpg
    162.5 KB · Pregleda: 83
Hvala, to me je interesovalo!

A kada radi automatski, da li je prelaz tečan kao kod Optimusa ili se izgubi slika na kratko?
 
Nema gubljenja slike, sve je neprimetno kao kod optimusa.
Slika se gubi na par sekundi samo kada se u Control Panelu menja metod prebacivanja grafike (automatski ili ručno - sreenshot 3 u prethodnom postu).
 
Što se kulera tiče, nakon podešavanja u BIOSu da se ne vrti sve vreme, koliko najduže traju intervali da je kuler potpuno off (naravno da se pri tom rade nezahtevne stvari, office, net)?

I da, zaboravih da te pitam zašto si se odlučio da uzmeš novi ProBook, s obzirom da si bio zadovoljan sa N53?
 
Poslednja izmena:
Iskrslo na poslu da uzmen novi lap, pa sam se odlučio za HP. Asus je moj, pa će sad na doboš (zaista sam zadovoljan njime, za novac koji sam dao i dalje ne verujem da je moglo nešto bolje da se nadje).
Što se tiče kulera, moraćeš da sačekaš da lap probam uveče u tišini, na poslu sam i kuler uopšte ne čujem, a malo mi glupo da držim uvo na njemu.:)
 
Pa i ne treba :) poenta i jeste kako se čuje pri nekoj realnoj upotrebi, na normalnoj udaljenosti kako inače i jeste. Javi dodatne utiske korišćenja u tihom kućnom ambijentu.

Šteta što ne postoji 4530s konfiguracija sa 1600x900 displejom...
 
Drug danas kupio 4530s LH430EA. Da li u paketu treba da se dobije disk sa drajverima? Celo vece se mucim sa njim. Ne radi WiFi, Bluetooth i jedan USB (?). Probao sam skoro sve drajvere sa HPovoh sajta i nece. Nisu mu valjada prodali neispravan komp.
 
brate mislim da nije neispravan jer i ja imam isti problem... ne uspeva mi nikako da laptop povezem na net... ni preko kabla a ni preko wifi...skidao sve moguce drajvere za network modem ali nista... pre toga je bio linux na njemu i sve je super sljakalo, a sad na win7 ni da mrdne...usb portovi mi svi rade....
 
Na ovome je mrezna proradila, ne znam sta sam tacno instalirao (neki od onih realtek drivera).
U device menageru imam stavku "Bluetooth Radios > Generic Bluetooth Adapter" koja ima zuti uzvicnik (Code 43: Windows has stopped this device because it has reported problems). A imam i "Intel Centrino Bluetooth 3.0 + High Speed Devices" koji ne prijavljuje nikakvu gresku. Kako se uopste ukljucuje bluetooth?
Gornji levi USB mi ne radi, ostali rade. Wifi ne prijavljuje, u device manageru imam Network Controler, 2x Base System Device i USB Controller, sve sa uzvicnicima.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se isto namucio sa driverima, na kraju sam uspeo sve da sredim. Jednostavno poskidao sve zive drivere i polako jedan po jedan po jedan instalirao.
 
proradilo i kod mene... medjutim pre toga sam instalirao win 7 proffesional x64...
 
dobio sam laptop sa nekom grafickom intel HD graphic 3000, a porucen je laptop sa grafickom AMD Radeon HD 6490M with 1 GB dedicated GDDR5 video memory... koja je bolja od ove dve??
 
Jeste moguće. Instaliraj ATI Catalyst drajvere pa će proraditi i druga grafička ako je laptop ima.
 
nece pa nece.. instaliram ova catalist i izbaci mi sledece
untitled.jpg


odem na sajt skinem drajvere radeon hd series, radeon hd 6xxxM series i na kraju win 7 64 bit al opet nista..

sad pokusavam jos sa nekim drajverima sa hp sajta...
 
Poslednja izmena:
uspeo da instaliram drajvere ali i dalje stoji samo intel hd graphic 3000... sta pise kod vas?? posaljite link odakle ste skinuli drajvere..
 
Drivere skidaš sa Hp sajta, jedino ti driveri rade:
http://h20000.www2.hp.com/bizsuppor...swLang=13&mode=2&taskId=135&swItem=ob-95167-1

Laptop ima switchable grapfics, za grafički nezahtevne aplikacije će ti raditi Intel HD grafika, koja je dovoljna a manje troši energije, a za grafički zahtevnije aplikacije (npr. igrice), će ti raditi 6490. Ovo možeš da namestiš tako što ćeš za svaku aplikaciju u Catalist Control Center-u odrediti da li hoćeš da koristi Intel ili 6490 grafiku (imaš screenshot-ove u postu br. 34 u ovoj temi), ili možeš i ručno da menjaš koja grafika želiš da bude aktivna ( recimo, kad igraš neku igricu uključiš 6490, za sve ostalo ti je dovoljna Intel HD, a manje troši energije i manje se greje):
 

Prilozi

  • Clip_2.jpg
    Clip_2.jpg
    82 KB · Pregleda: 67
@ckvrlj
Jesi ga oslušnuo kod kuće u tišini? Jel glasan u tihom ambijentu?
 
Ja sam bas juce obratio paznju na buku, ako mogu tako da nazovem, koju laptop pravi. Posto do sada nisam imao iskustva sa laptopovima, zvuk rada coolera sam cuo samo kad sam hteo da ga cujem, inace dok sam radio na laptopu (malo internet i malo igranja ) ja taj cooler nisam ni cuo, da napomenem da je u stanu apsolutna tisina bila.
 
@ckvrlj
Jesi ga oslušnuo kod kuće u tišini? Jel glasan u tihom ambijentu?

Jesam sinoć, da bih mogao da ti odgovorim na pitanje, inače kod kuće ne palim lap, klinac mi ne ostavlja ni malo vremena za to.:) Umesto njega koristim telefon, kad stignem, lakše je i brže.
Bučniji je definitivno od N53. Isključio sam opciju u biosu da vent bude stalno uključen, i kada je potpuna tišina sve je ok dok vent ne radi. Medjutim, kad počne da se vrti to radi nekontrolisano, krene sa visokim brojem obrtaja sekundu, dve, pa onda uspori i uhvati neki ritam. Ovo iritira, pa sam u biosu opet stavio da vent bude stalno uključen, jer onda radi istim tempom i čuje se veoma slabo, a nema iritirajućih promena ritma. Definitivno nije najtiši laptop, čini mi se da ima isti problem koji ste opisivali kod L502.
 
Poslednja izmena:
To što si opisao sam ja čuo svojim ušima na ProBook 6560b, a L502x ima još izraženiji taj problem, mada mu kuler ima prijatniji huk nego ovaj na ProBook-u.

krastavac, ProBook su office mašine i buka koju prave je neprimetna u kancelariji jer (skoro) uvek postoji neka pozadniska buka, prostorije su veće i zvuk se "širi", dok u maloj tihoj sobi kod kuće to baš zna da se čuje...
 
Predpsotavljam da te probleme sa ventialtorom mogu da reše novim bios-om. Osim ako je u pitanju feature, a ne bug ;)
 
Na 6560b je BIOS bio up-to-date, a ponašanje identično onom koje je opisano gore na 4530s, prosto vent tako radi. Nije ekstremno bučan, ali kome smeta buka i ko preferira silent režim rada, bolje da zaobiđe HP office mašine jer koliko gledam na notebookcheck-u, čak ni EliteBook-ovi nisu tihi... ASUS je zaista postavio visoke standarde kada je hlađenje u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno