Šta je novo?

hp probook 4530s kakav je?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,954
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ja sam odlepio kada sam ga video prvi put i da vec nemam 6730b koji mi radi posao, on bi mi bio prvi izbor.
Neverovatno dobra izrada, odlicna tastatura, mat ekran (steta samo sto rezolucija nije veca)...
Nisam probavao zvucnike, ali verujem da su u okviru ocekivanog za jedan laptop.
Pogledaj ga obavezno uzivo ( i ponesi pare :) )
 
Ne znam za konkretan model ali oznaka S kod HP označava najnižu klasu u okviru serije
 
meni dodje da ga kupim cisto iz hira iako mrzim laptopove i ne treba mi uopste, pa vidi kakav je utisak ostavio. uz njega razmotri Lenovo Z570 koji je takodje fantastican.
 
Izuzetno brz disk uz premalo memorije za današnje standarde i lošu grafiku ali izuzetno kućište i tastatura.

Računar pun kontradikcija
 
Poslednja izmena:
Ovo je odlican poslovni laptop sa aluminijumskim kucistem, dobrim procesorom, kvalitetna izrada, jedino se neces naigrati njime, ako ti treba za gaming zaobidji ga... Za sve ostalo je super, ipak je hp broj jedan!
 
ko hoce gaming treba da zaobidje sve notebook-e na svetu.
inace, pojavila se verzija tog 4530s ali sa jos 2GB rama za samo 700din vise tako da je taj model najbolja kupovina.
 
U firmi u kojoj radim se koristi nekoliko računara Probook 45xx serije-
1.Tastatura je ok i mene lično nije zamarala ni posle dužeg kuckanja.Tasteri su malko osetljivi i mogu otpadati prilikom jačeg pritiska(čitaj udarca)
2.Konektor iz ispravljača je poprilično osetljiv (spoj sa ispravljačem i jezičak konektora) tako da je potrebno voditi dosta računa.
3.Čišćenje je prava noćna mora, za razliku od ranijih serija nc i nx dolazak do ventilatora je pravi mali poduhvat.
 
Da li ovaj ce model ProBook 4530s LH430EA (isti procesor i grafika kao ovaj u prvom postu, i ima 4GB RAMa) imati nekih problema u radu sa AutoCAD-om? Preporucio sam drugu da ga kupi i u radnji mu je prodavac rekao da nije za CAD zbog integrisane graficke?
 
Izuzezno dobra mašina za taj novac. Memorija je jeftina i lako se ubaci kome je potrebno više. Slabija grafička je prednost, a ne mana.
 
Ja sam uzeo ovaj model: HP 4530s LH309EA

i5, 4gb rama, 640gb disk, 6490m 1GB svoje memorije...ovo je bolji model (placen 60k), i ja sam prezadovoljan. Mogla je malo biti veca rezolucija ekrana ali ga vadi sto je mat. Disk je bas brz, baterija drzi prosecno 2:30h finog koriscenja, procesor sjajan. Masina lagano tera PS i to nesto malo igara sto sam probao. Meni najbitnija cinjenica, tera Win7 i OSX paralelno bez problema :)
 
Mislim da si ga skupo platio, emmi i još par radnji taj model prodaje za 54-55k.
U svakom slučaju mislim da je dobra kupovina, i ja merkam jedan.
 
Poslednja izmena:
Bogami...jel ima nešto bolje u ovom cenovnom rangu ? Ja razmatram da se ponovim...i stvarno deluje.. ;)) p.s. po čemu se razlikuje ova LH306EA od LH309EA iz PcPractica ?? Ili sam ja oćoravio...ili.. ?
 
bas sam se zalepio za ovaj model http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/hp_probook_4530s_-_core_i5-2410m_-_lh309ea-12035 , garancija 5 godina sto me i velikim delom privlaci, inace po meni koliko sam mogao da primetim kuciste veoma dobro uradjeno, nekako mi pod rukama deluje kvalitetno. Uzeo bi model sa i5 procesorom i 6940 karticom zato sto volim da odigram po koju igru, cini mi se da je cena skorz ok, mada da budem iskren nisam se bas ni dao u neku ozbiljniju pretragu. Jel ima neko neka iskustva da podeli?
 
Nisam nigde video da ima 5 godina garancije.Koliko sam ja upoznat HP daje ne sve modele 2 godine osim mozda na elitebook koji ide 3 godine.Pa realno odlicna je masina.Imao sam prilike da koristim slican model al sa i3 cpu i mogu reci da sam odusevljen.Ako HP ima nekad losih izleta sa onim plasticnim igrackama koje nazivaju laptop ovi probook izgledaju zaista mocno.Moj jedan drugar ima slican laptop po izgledu samo ima slabiji hardver.Laptop ima izvrsnu izradu i odlicnu tastaturu a sve radi savrseno i nema nikakvih bugova a takodje laptop se uopste ne greje sto znaci da ima super hladjenje.U svakom slucaju neces pogresiti ako uzmes taj laptop osim mozda sto mozes uzeti za manje para to isto medjutim mislim da je ovo ipak kvalitetnije.
 
Pa sad je neka akcija pa u narednih par dana daju garanciju 5 godina to me dosta privlaci, a sad kad vidim asus razlika u ceni nije mala nimalo, ali hp mi deluje kao super izbor mada ja u ovakvim situacijama nikad ne donesem pravu odluku tacnije uvek se za****m :)
 
Po meni neces se zeznuti sta god da uzmes.HP je 100% bolji od ASUS-a medjutim na tebi je odluka.Realno ti sa ASUS-om mozes da teras sve nove igre sa tom 540M grafikom.Taj asus je brutalna masina sa kojom mozes sve.Takodje jeftin je za ono sto nudi.E sad fora kod HP-a je sto oni ne prodaju hardver nego prodaju seriju.Znaci sam probook i 5 godina garancije je ipak mnogo bolje nego 2 godine.

Kad imas 5 godine garancije budi siguran da ces sa takvom masinom ti biti miran bar 5 godina dok kod asus-a ne bi bas bio siguran.Ako imas tih 60 000 din i ako ti to nije puno ja bi uzeo ipak HP.E sad ako ti je puno para onda uzmi asus.Neces pogresiti bilo sta da uzmes ali realno 3 godine garancije vise i probook serija je ipak velika razlika.Znaci asus je definitivno zver od masine i neces se zeznuti nikako medjutim od boljeg uvek postoji bolje.....
 
Ja sam uzeo sa i5 procesorom:
http://www.emmi.rs/laptop-računari-...56-core-i5-2410m-4gb-.11.html?productId=17845

Mogu da kažem da sam prezadovoljan. Imam i Asus N53 (još uvek) i osećaj u radu je mnogo bolji. Ozbiljna poslovna mašina, kvalitetnije izrade, bolji ekran, bolja tastatura. Iskreno, tastatura na N53 mi je bila sasvim ok dok nisam probao Probook. Jedina prednost N53 je tiši kuler. Kod Probook-a je u biosu vent podešen da radi bez prestanka, pa preporučujem da tu opciju odmah isključiš, čime se i ovaj problem rešava.:)
 
Nazad
Vrh Dno