Šta je novo?

Mis a4tech X6-60D ometa startovanje screensaver-a i ostalih stvari....

seizmos

Slavan
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
5,094
Poena
480
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X
Matična ploča
Asus B550M-K
RAM
32GB Kingston DDR4@3733
GPU
AMD Powercolor RX6600XT 8GB DDR 6
PSU
EVGA 850W G3
Monitor
Benq Zowie 144Hz 24"
Imam neki a4tech misic X6-60D GLaser i nemam primedbe na njegov rad jer sljaka bukvalno na svim povrsinama, izmedju ostalog cena mu je oko 500 kinti ali mi pravi jedan mali problem. Naime, kad ga ubodem u laptop i isti ukljucim nece zbog njega da radi screensaver a samim tim ono setovano u power opcijama vezano za display nece da gasi monitor to jest masina nece da ide u sleep posle odredjenog vremena. Probao sam i sa updateom drajvera za mis i nije pomoglo. Kad startujem racunar bez ovog misa sve ove stvari rade kako sam setovao......ako neko zna nek pise ovde kako ovo resiti u pm. :mad:
 
Miš ostaje aktivan (verovatno ga zeza laser), zato i ne dozvoljava screensaver i gašenje.
 
Stoji na stolu, niko ga ne pomera za to vreme a nov je relativno, kupljen u e*iju pre nekih 15 dana i jako malo radio...
Ono sto sam ja stigao da se informisem video sam da neki od microsoft miseva su imali problem sa drajverom koji je isti problem pravio kao kod mene......ali ovo je a4tech :S
 
Poslednja izmena:
Device Manager> Device and other pointing devices>Properties
 
Evo sad sam probao ovo sto rece kolega turboman, otkacio sam drugu opciju, prva mi je isto zatamnjena kao na slici , restartovao komp i ne pali saver ponovo koji je stavljen na 1 min, koje njesra jbt :S
 
Probah malocas pod ubuntu linuxom, sve najnormalnije radi od startovanja screensaver-a pa do gasenja monitora, sleep moda itd..
Zasto li windows ne radi kako treba sa ovim misonjom voleo bih da znam.:/
 
Da li si probao mis bez ikakvih a4tech drivera?
Nekad genericki driver (microsoft) radi daleko bolje...
 
Da, pod njima i sljaka trenutno mis, probao na laptopu pod windows 7 64bit, pise da su neki drajveri iz 2006te (genericki), i probao na jednoj masini pod xpom gde su drajveri iz 2001e godine, na oba nece da startuje SS niti radi power managment, pod linuxom sve radi kao sto sam napisao.
 
Da li bih mogao ja da reklamiram ovaj mis, da se zalim da i pod xp-om i pod vista/win7 power options ne radi zbog njega ? Kupljen je negde oko 8og avgusta.
 
ako je problem samo do OS-a mislim da ne bi mogao da se zalis. jedino pod uslovom da znas dobro te u radnji i da ti ucine uslugu zamenom.
to je u principu jako dobar mis , mene je sluzio dugi niz godina , ali je pre par meseci poceo da pokazuje znake buntovnistva - kada ga ostavite , postajao je nerovzan , tj pravio mikro pokrete , kao musica , sam od sebe. zna jako da nervira a uz sve to , takodje ne da scrsaveru da se aktivira.

odneo ga na posao i tamo je radio besprekorno , te ga je kod kuce zamenio mx518 :)
 
Kako mislis ako je samo do os-a problem, pa nije problem u os-u vec u misu, ako u njegovoj specifikaciji pise da radi pod win xp, vista itd onda znaci da ce ti sistemi neometano da rade sa njim kako je proizvodjac os-a zamislio a ne to da kad ubodes ovaj mis ne radi ti screensaver, ne gasi se monitor, laptop nece da ide u sleep mode nego ti ostane upaljen celu noc itd, znaci u celoj prici mis samo pravi stetu, verovatno zbog toga jer ima fabricku gresku gde stalno vrsi interakciju sa os-om i samim tim glavna fukcija os-a (power management) ne radi...ja ovo do sad nisam video niti mi se ovo desavalo na brdu miseva ostalih koje sam probao, od najjeftinijih do najskupljih zato me ovo i nervira, jer volim da mi radi screensaver i ostatak funkcija na laptopu, zbog duzine trajanja baterije i svega ostalog vezano za ovo...
 
Poslednja izmena:
Koristim ovaj mis i imam isti problem. Zna li neko kako da se resi ovo power management?
 
Sve sam probao od aplikacija do podesavanja u sistemu i na kraju sam vratio i zamenio za laser canyon wifi i sad nema problema :) inace, to me je nerviralo uzasno ;)

TT by s7 slim
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da ti kazem, linux radi normalno sa sve screensaverom.......windowsi jok.
 
Bacio sam kutiju..
Nisam ni pomislio da bi trebalo da je sacuvam :d
 
krastavac, bas bezveze sto ima taj bug, inace misic nije uopste los u radu .
 
Da li se nesto u medjuvremenu promenilo posto planiram da kupim ovog misa? Mislim, da li kod ovih novijih ima ista boljka?
 
Poguglaj, ako nema tako nesto na engleskom da nadjes nakon 1-2 godine posle njegovog posta onda je verovatno "lokalni" problem zbog nekog software-a ili drivera. Mozda je i zbog prljavog senzora. Isto tako tu ulogu igra i podloga kao i svetlost okoline jer se desavalo ljudima kod nekih miseva da im misevi polude u tacno odredjeno vreme jer im je sunce udaralo posredno u senzor i menjalo detekciju varajuci senzor da se mis pomerio. A mozda je bio i los mis/senzor cak i laser. Vidjao sam svasta od toga, od setajuceg kurzora jer se potrefi takva podloga ili deo podloge (prljavo,rupica,ostecenje...) koju senzor nemoze da skuzi. Nazalost bez vlasnika koji ima taj problem ovde nevredi diskutovati....
 
Poguglaj, ako nema tako nesto na engleskom da nadjes nakon 1-2 godine posle njegovog posta onda je verovatno "lokalni" problem zbog nekog software-a ili drivera. Mozda je i zbog prljavog senzora. Isto tako tu ulogu igra i podloga kao i svetlost okoline jer se desavalo ljudima kod nekih miseva da im misevi polude u tacno odredjeno vreme jer im je sunce udaralo posredno u senzor i menjalo detekciju varajuci senzor da se mis pomerio. A mozda je bio i los mis/senzor cak i laser. Vidjao sam svasta od toga, od setajuceg kurzora jer se potrefi takva podloga ili deo podloge (prljavo,rupica,ostecenje...) koju senzor nemoze da skuzi. Nazalost bez vlasnika koji ima taj problem ovde nevredi diskutovati....

Kupis, probas, vratis ako ne valjda i uzmes drugi..
 
OK. A imaju li gde da se nadju dimenzije misa? Mada pretpostavljam da nisu bas vece od onih kod najobicnijih misica...
 
Nazad
Vrh Dno