Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

hmmm 'bem mu sunce , sto ga nisu pustili malo duze na akciji, jeste da to nisu neke pare ali ipak...ne bih da se zalecem :trust:
radije bih da platim vise nego da se jurim sa adapterima i sl. , a nesto sam ubedjen da ce ovaj funkcionisati samo uz wi fi :$
 
ja taj problem imam na skajpu,kad razgovaras ne cujes na zvucnike nista jedino da se koriste slusalice...
 
hmmm 'bem mu sunce , sto ga nisu pustili malo duze na akciji, jeste da to nisu neke pare ali ipak...ne bih da se zalecem :trust:
radije bih da platim vise nego da se jurim sa adapterima i sl. , a nesto sam ubedjen da ce ovaj funkcionisati samo uz wi fi :$
Svako ima smart phone, just tether 3g it 3g+ problem solved :)
A i mislim da ce moci 3g preko otg-a cim probam javljam...
 
ja taj problem imam na skajpu,kad razgovaras ne cujes na zvucnike nista jedino da se koriste slusalice...
Koliko sam ja shvatio to je problem svih prestigio uredjaja....ali da budemo realni nesto mora da mu fali za 130e :)
Da ne bude zabune i ja sam ga pazario :p
 
Hmmm, probao sam i hardverski reset sa zadnje strane i reset iz setings menija ali nije proradio spoljni zvučnik :(
Verovatno nema svrhe da sad idem u Maxi da vraćam jer bi me uputili na uvoznika tj. Asbis na koje glasi garancija... njih sam zvao al se niko nejavlja, ko će još da radi u subotu :)
Nadam se da će stvar biti rešena u ponedeljak.

Inače je danas kupljen još jedan u istom Maksiju i zvuk preko spoljnih je radio bez problema.... baš sam 'srećne' ruke :p
 
Hmmm, probao sam i hardverski reset sa zadnje strane i reset iz setings menija ali nije proradio spoljni zvučnik :(
Verovatno nema svrhe da sad idem u Maxi da vraćam jer bi me uputili na uvoznika tj. Asbis na koje glasi garancija... njih sam zvao al se niko nejavlja, ko će još da radi u subotu :)
Nadam se da će stvar biti rešena u ponedeljak.

Inače je danas kupljen još jedan u istom Maksiju i zvuk preko spoljnih je radio bez problema.... baš sam 'srećne' ruke :p
Ja mislim da postoji rok od 14 dana u kojem ti prodavac mora zameniti neispravan proizvod sa novim (ako imaju na lageru) .. u protivnom mozes zahtevati povracaj novca.. Da sam na tvom mestu odmah bi otisao u Maxi i trazio zamenu...
 
^ +1 Tablet si kupio u maxiju ne kod uvoznika. A on je neispravan iz kutije tako da...
 
momci fala na saradnji, bilo mi je bitno da nije u pitanju neka glupa 'skrivena' opcija za aktiviranje spoljnog zvučnika... skočio sam sad do Maksija i uspešno zamenio :)

bar sam našao ovaj deo foruma pa da znam za ubuduće ;)
 
a dal li je neko od vas uspeo da ubaci facebook aplikaciju koja ima cet,ja nikako nemogu da nadjem:(za onu sto sam skinuo pise da nije kompatabilna sa uredjajem...
 
Našao sam način za kompletan backup sistema sa programom tb otvoriš program pa menu pa karticu batch i na kraju stavka backup all user apps+system data i to je to naravno pre toga može se odrediti i mesto gde da bude backup a čak posle da se kopira na pc,sve u svemu zlatni program za android
 
buduci da bt nema ,konekcija ide opet preko usb-a ili lupam ??? na to sam realno i zaboravio....
:)
Pa pomalo lupas, elem svaki android telefon koji je froyo or up tj. verize 2.2+ ima tu divnu opticiju wi-fi hot spot. Ta aplikacija, koju btw ima svaki telefon 2.2+ verzije androida out of the box, cini divnu jednu stvar da pretvara tvoj edge/3g/hsdpa tj mobilni internet pretvara u wifi-hotspot, znaci da ti bukvalno napravis signal na koji moze da se konektuje bilo koji uredjaj, do max 5 mislim, i da koristi tvoj mobilni internet. :)
Sem android smart telefona, wp7.5 takodje ima tu opciju, a sto se tice ios-a nisam siguran :)
 
Kupio i ja jedan, satro zeni. Elem, svidja mi se bas. Kome treba FB chat, nek trazi po black marketima Messenger. Skype sam skinuo sa Play Store-a, novija verzija, ali ga nisam isprobavao. Nastavljam testiranje. Ekran nije uopste tako los, izrada uredjaja odlicna, futrola odlicna. Nastavak sledi...
 
jao covece pa ti si car....i na to sam skroz zaboravio....jeste da ja imam budjavi symbian ali mislim da ovo zavrsava posao...sada ne gresim je l' da ?

http://store.ovi.com/content/7499

:)
Aha ne gresis, radi posao :)
Ja sam totalno zaboravio da napisem symbian :)
Mrtva platforma pa sam je skroz prevideo :)
Ali radice posao :)
Vidis zato meni nije jasno cemu tolika frka ok tog 3g dongle-a :)
 
pa realno si skroz u pravu....ali kladim se da je vecina kao ja ili zaboravila da ovo uopste postoji ...
ili i ne zna da je ovo moguce...
a kontam da je usb povezivanje moguce i sa starijim modelima ?


a sta je fazon sa fb chatom ???
nije moguce upasti preko firefoxa kao sa desktop varijante ???

mislim da e buddy messenger postoji i za android telefone , nek neko proba ?
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja cuo stara verzija ovog tableta tj 5080b je sa otg prepoznavala vecinu usb-ova i cak neke hdd diskove, a i mislim da je neko napisao da je radio i 3g dongle :)
Ali realno cemu kablovi :p
 

:)
Zanimljivo pitanje :)
Zavisi realno sta ti treba. Hajde da kazemo da je samsung kvalitetniji oem od Prestigio-a, mada ja samsung nesto ne mirisem al to je moje licno misljenje. Elem,
unutrasnjost im je manje vise ista, najbitnija razlika je 5 i 8 incni ekran i za jedno dve tri nijanse kvalitetniji ekran kod samsunga :)
Pitanje je sta tebi treba :)
Iskreno ja bi pre uzeo prestigio iz razloga sto je veci ekran a ako bi vec uzimao nesto tako kao sto je "s wifi tab" pare ne bi zalio za "ipod touch" , nisam appleov fan ali ipod touch je meni iskreno nesto ne prevazidjeno u tom segmenu, mada opet kazem licna preferenca je u pitanju, ipak ipod ima 3.5 incni ekran sto je dosta manje od 5 :)
Eto to ti je moje misljenje pa ti vidi :)
 
Kupio i ja jedan, satro zeni. Elem, svidja mi se bas. Kome treba FB chat, nek trazi po black marketima Messenger. Skype sam skinuo sa Play Store-a, novija verzija, ali ga nisam isprobavao. Nastavljam testiranje. Ekran nije uopste tako los, izrada uredjaja odlicna, futrola odlicna. Nastavak sledi...
Explorerom na Home-Internal Memory-System-APK-Common.
Tu ima dosta programa za instalaciju.
Moze I update Flash Playera na. valjda 11.1, neki sajtovi traze.
 
Malo kritike...
Ne svidja mi se ugao vidljivosti kod 5080c. Ne znam kako je kod vas ali kod mene je taj ugao vrlo mali, cim ga malo iskosim u jednu stranu skoro da se nista ne vidi! U drugu stranu pri iskosenju radi OK tako da je ekran citljiv pri velikom uglu!
Takodje, ne svidja mi se sto se baterija puni skoro 5 sati (kad ga stavim na punjac pri 10% napunjenosti)..

Sve ostalo je OK.. radi savrseno brzo, stabilno, bez seckanja i stucanja!
 
Juče sam i ja pazario jedan Prestigio PMP5080C PRO na akciji u Maxiju.

Utisci (nabacano, ono što sam do sada primetio i šta mi je "upalo u oko"):

Pros:
- dobar hardware (u odnosu na cenu)
- memorija prošiva micro SD karticom
- micro HMDI port
- baterija odlična, drži oko 6 sati
- (multi) touch screen precizan
- Ice cream sandwich (Android 4.0) radi veoma glatko i brzo
- gumirana leđa, prijatan za držanje
- uz njega se dobija lepa kožna futrolica
- reprodukcija 1080p videa bez problema

Cons:
- ugao vidljivosti ne tako sjajan
- teži nego što sam očekvao
- nema 3G
- nema GPS
- dugo vreme potrebno za punjenje
- relativno mala rezolucija (ne utiče na kvalitet slike)

Nadogradio sam ga posle sat vremena korišćenja prateći proceduru sa proizvođačevog sajta bez ikakvih problema. Ukupno mi je trebalo 5-7 minuta za to.

Danas sam sa porodicom išao na manji put pa sam prebacio gomilu divx crtaća i instalirao par igara na njega pre polaska. Klinci nikada nisu bili tiši na zadnjem sedištu a ja sam ujedno time opravdao kupovinu ove stvarčice kod žene :D
Vidljivost na sucu je smanjena ali se dosta dobro i vidi. Instalirao sam MX player i testirao reprodukciju gomile video fajlova i svi su uspešno prošli osim jednog 720P snimka napravljenog Canon fotoaparatom koji je imao iritirajući "klik" na svakih 1,5 sekundi.
Skype radi bez problema ali samo sa slušalicama. Thethering / Wi-Fi hot spot naravno radi bez ikakvih problema.

Suma sumarum - za ove novce nema bolje kupovine. Preporuka od mene.
 
Ja sam narucio "Micro USB Host OTG Kabel" preko oglasa za 5 evra!
identican je kao ovaj na slici..
otg2.jpg

Inace, nov kod nas kosta oko 10 evra http://www.mobihaus.net/products/Micro-USB-Host-OTG-Kabel.html
previse skupo..
Moze da se nadje i na Limundo... danas je otisao jedan za 480 din.

Ima ga i ovde po smesnoj ceni samo ga verovatno treba dugo cekati nakon porucivanja!
http://dx.com/p/usb-female-to-male-charging-data-cable-for-samsung-i9100-galaxy-s2-5cm-67186
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ako ovo probate, vodite racuna da 5080B i 5080C imaju miniUSB, a ne microUSB
 
Nije mi trenutno kod mene, ali sam 99% siguran da je na 5080C Pro micro USB.

EDIT: u stvari i ja lupam, 100% sam siguran, za povezivanje sa kompom sam koristio microUSB kabl od mog HTC-a, onaj iz kutije nisam ni otpakovao.

Da nisi pomešao - 5080C ima microUSB, ali i mini HDMI.
 
Poslednja izmena:
Moram da kazem da sam odusevljen ovim tabletom, stvarcica je sramotno jeftina za ono sto nudi. Do sada ama bas nikakv problem nisam imao, malo me je browser zezao sa renderingom teksta I ti I stock I chrome, pa sa probao sa dobrom starom operom mobile, I sada I surf radi tako glatko I brzo da prosto ne mogu da poverujem da je unutra prastari rockchip procesor. Moram da pohvalim prestigio za izradu koja je za ne poverovati dobra, posebno ako se uzme cena u obzir, koja je ponavljam bezobrazno mala. I optimizacija ics-a je odradjena fantasticno, zato tako I sve radi odlicno. Ja nisam imao problema sa skype-om' cak za ne poverovati rade I zvucnici...ne znam kako...
Jedina stvar koja je malo losija je uglovi gledanja ali ovaj proizvod kosta 15000 din tako da neverovatno..
Toplo preporucujem svakom :)
 
Nazad
Vrh Dno