Šta je novo?

Problem prilikom OC, ne znam u čemu je problem

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,930
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Naime, kao što vidite u Moj računar, imam X4 925, GA 790XTA UD4 ploču, 2x2gb ddr32 1600 Mushkin i HD4770 grafiku.

E sad, problem je sledeći. OC sam CPU na 3.5GHz (250x14) a memorija pri tom clocku radi na 1666MHz. HD4770 sam OC na 830/850 (što je max koji mi MSI overburn daje)
Napone sam postavio sledeće: CPU sam stavio na 1.4v memoriju na 1.65v a na HD4700 sam podigao napon na 1.1v i upalio WoW kao jedinu igricu koju igram i koja mi je "test".
E sad, sve radi ok, nema restarta, nema pregrevanja...ali...s vremena na vreme se pojave artifakti i kada Alt+Tab-ujem na desktop i vratim se u igru sve je ok.
Reko aj možda je do grafičke, i vratim sve na deff (iako sam pre OC grafičku držao tako i nije bilo artifakata) i opet isto. Pojavi se s vremena na vreme ali alt tab to reši.
Prvo sam pomislio da je do memorije, uđem u bios, podesim manualno vrednosti memorije na 9-9-9-24 sa 8-8-8-22 i podignem napon na 1.675, pokrenem WoW, opet isto.
Pomislih do CPU-a je, opet u bios, podignem napon na 1.5v, pokrenem WoW, opet isto.
Više ne znam šta da radim. Jel ima neko predstavu do čega je?
BTW napajanje je CM 520W sa kojim do sada nisam imao nikakvih problema.
 
Za sto si karticu ranije drzao stalno OC ? Kad postoji lepo Msi AB i palis OC presete po potrebi.
 
Da nisu skembani drajveri.
 
Da nisu skembani drajveri.

Pa update-ujem ih kako izlaze (barem za grafičku), ali ne kapiram kako da mi CPU pravi artifakte? Do sada sam uglavnom imao problem da se resetuje, ili zablokira, ali ovo prvi put vidim.

Za sto si karticu ranije drzao stalno OC ? Kad postoji lepo Msi AB i palis OC presete po potrebi.

Pa i ovako se HD4770 kada se ne koristi automatski spusti core na 250MHz i memorija na 400MHz, tako da nije problem, a i ne greje se.
 
Definitivno nije CPU, jer sam probao sad i na 1.55v (što je za 3.5GHz i više nego dovoljno) i opet isto. Memoriju nisam dirao napon, samo sam stavio setovanja na auto u biosu ali ih je in on stavio n1 9-9-9-24 samo sa 2T (ja sam držao 1T) i opet se javlja isto :S
Grafika je i dalje na deff.
 
Da bi 100% bio siguran da nije do GPU, isprobaj je na drugom racunaru ako mozes. Postoji i mogucnost da ti sam chip ima hladan lem pa se tako ponasa.
Onda negine servis ako imas garanciju, ako nemas onda poormansdoityourself opcija da je peces u rerni.
 
Ali sve radi normalno kada je CPU na deff, bez obzira da li je GPU oc ili ne. Znači kada su CPU/MEM na deff sve radi ok, kada se OC, radi to, ali kažem ima artifakte (evo i atachment) koji se srede kada se alt-tabuje.

P.S. Prime95 mi prolazi normalno, vrteo se juče 4h
 

Prilozi

  • WoWScrnShot_081211_165044.jpg
    WoWScrnShot_081211_165044.jpg
    358.4 KB · Pregleda: 61
U slučaju da nisi rešio problem: Proveri podešavanje PCI-E frekvencije u BIOS-u. Pri OC-u postavi na 100 MHz umesto Auto.
 
Nazad
Vrh Dno