Šta je novo?

HTC EVO 3D

Da sada sam probao go launcher slobodnog rama ima preko 500.
 
moj prvi android phone ... pre ovoga imao iphone 2G :) par pocetnickih pitanja ... postoji li nacin da brisem pojedinacne pozive u Call History-u ... daje samo opcije delete all ili delete samo missed, received ili dialed ... ali ne pojedinacno ?

takodje , ovo me malo nervira, znam da je glupost ali , pri odgovaranju sms-a . cim se prikaze tastatura on sakrije gornje poruke iz konverzacije , tacnije ne vidis predhodne poruke i ako ima mesta da se vide ?! malo cudno , tj nekada se vidi zadnja poruka ... ali cesto se ne vidi ni jedna ... a ima mesta ... ima li resenje za ovo ?
 
Mozes da brišeš pozive koje hoces udjes u Call History pritisnes meni odaberes Remove Call History i odaberes pozive koje zelis da brises potvrdis i to je to.
Na drugo pitanje neznam odgovor
 
Posle par dana mogu reci da je moj najveci strah vezano za ovaj telefon (trajanje baterije) bio bezrazlozan ... naravno mozete sprziti bateriju za par sati ali normalnim koriscenjem mi izgura 2 dana ... 20-ak min price + 50-ak sms-ova ...

Moj savet svim novim vlasnicima je da koriste telefon normalno i da se ne opterecuju sti baterija prca brzo sa velikim njakanjem a zatim posle par dana (nedelju do deset dana) vide u Settings > About Phone > Battery > Battery use gde bateriju bespotrebno trose i koriguju opcije.

Ekran je sjajan i meni kao dizajneru izuzetno odgovara sto sada u svakom trenutku mogu svoje radove da pokazem na licu mesta.
 
marinac kod mene ima reko 500mb rama ali posle upotrebe ,,ubica'' =) inace se uvek vrti izmedju 350-450.cak i kad pokrenem go launch nema razlike.pa me interesuje koristis li i ti kilere ili si mu instalirao neki drugi o kad uvek ima preko 500mb rama?
 
pa na sensation pokazuje da koristi manje rama prilikom koriscenja drugog launchera, tako da mora da je i ovde slicna prica.
 
zna li neko kako da odradim revolutionary s-off? cackam po netu,nema za 1.49.0018 a gde nadjem da ima linkovi im mrtvi i krastavac...
 
zna li neko kako da odradim revolutionary s-off? cackam po netu,nema za 1.49.0018 a gde nadjem da ima linkovi im mrtvi i krastavac...

Trenutno nema R off, moras da uradis Downgrade na raniju verziju pa onda R off, koliko sam ja bar razumeo
 
marinac kod mene ima reko 500mb rama ali posle upotrebe ,,ubica'' =) inace se uvek vrti izmedju 350-450.cak i kad pokrenem go launch nema razlike.pa me interesuje koristis li i ti kilere ili si mu instalirao neki drugi o kad uvek ima preko 500mb rama?

Sada nekontam meni na sensu maximalno ostane slobodno 300 mb kada je sve pogaseno a na GO launchu kada je sve popaljeno ima preko 350 slobodno tako da je razlika velika oko 200mb
 
zna li neko kako da odradim revolutionary s-off? cackam po netu,nema za 1.49.0018 a gde nadjem da ima linkovi im mrtvi i krastavac...

Nemoze direktno moras da uradis Downgrade na 1.49.0007 tek onda mozes da radis s-off pazi samo koje uputstvo koristis sa XDA posto su neki bas poceli da lupaju gluposti a samo kace nova uputstva.
Po meni realno nedobijas nista veliko radjenjem s-off ako si uradio root a hoces da instaliras bilo koji room samo pre instalacije preko fastboota flesuj boot.img iz zip datoteke rooma koji hoces da instaliras i to ti je to
 
marinac moja greska oko toga sa ramom,danas sam instalirao go launch i preko ,,kilera'' sve ,,ubio'' =) a ostavio tastaturu i wallpeper,fon je radio stabilno i imao je uvek preko 500mb rama,kao sto si i rekao.max mu je bilo 612mb rama ali to posle restarta.a i za s-off si u pravu,rutovao sam fon i to je dosta,zaista.nego krastavac,vidim da nebi bila frka kada bih digao procesor na 1.4 ili 1.6ghz pa bih to voleo da samo da probam,da vidim kako ce se baterija ponasati i da li ce se grejati vise nego uobicajeno pri max opterecenju.a to za lupanje gluposti po xda i to si u pravu.retko ko mi veruje kad kazem da je internet prepun pogresnih informacija,svestan sam i sam toga.neki drugi rom necu instalirati,nema potrebe,bar za sad.nego bih te pitao,kako ide postupak da ubacim rom na karticu a d nediram fabricki?ono,ako je rom koji sam skinuo los da nemam razlog za brigu jer sam namestim da posle gasenja ucita njegov orginalni koji nije na mem kartici.nadam se da znas sta hocu =) hehe
 
Nemozes da imas dva sistema ako instaliras custom brise ti se fabricki neznam da li postoji neki alat za bekapovanje starog fabrickog sistema mada sve postojece Stock roomove mozes da nadjes na xda prepises samo koji je tvoj
Ja sam instalirao custom zato sto sam uzeo fon koji jes skinut sa vodafona pa me zezalo da nisam mogao da podesim apn-ove za net . Na custom to radi automatski ja licno nevolim fabricki custom su uvek bolje podeseni bar je to moje misljenje. Probao sam ih vec 7 favoriti su mi sens 3.5 mada ono nisu skroz 3D nerade igrice.
Sto se tice clocka kada sam radio downgrade morao sam prvo instaliram npr leedroid bez s-off instalirao boot.img iz leedroida i kada sam probavao u podesavanjima mi je stajalo da koristim leedroid kernel i cpu je radio na 1.5 i skoro svaki custom room radi na toj frekvenciji stabilno je nema zagrevanja niti bilo kakvih zabadanja ili restarta.
 
ajd' ako te nemrzi ostavi mi linkove i par saveta da podignem cpu na 1.5 =)? a za onaj rom,nerade samo 3d igrice ili jos nesto?jer te 3d igrice sluze da ih pokazes nekom,po meni uopste nisu igrive.
 
nasao sam neki leedroid 5.2.1 404mb veliki,trenutno ga skidam.imas li neki savet sta i kako dalje?ja sam nov u svetu androida,pocetnik.pre sam uvek imao symbian koji je bio dosta prostiji =)
 
Koliko mi je poznato leedroid poslednja verzija je 5.3.0 , dobar je i King Cobra 1.9 a ako hoces 3.5 sense MikRunny v1.11
evo jos nesto zanimljivo samo sa modac-a
http://android.modaco.com/topic/352583-17-march-r3-superboot-rooting-the-htc-evo-3d-gsm/
Evo kratkog uputstva
Download the rom
-Extract boot.img and push it to your adb folder
-Reboot your phone as fastboot
-Go to cmd on your pc and locate your adb folder
-Type : fastboot flash boot boot.img
-and then reboot
 
Poslednja izmena:
neznam sto ali nista nisam dobio ovim...nemogu da ubrzam rad procesora,nista se nije pomenilo...
 
insalirao je super boot ali se nista nije promenilo...
 
ovo je root,a ja uspavan =) rutovao sam fon odavno,nego mi treba uputstvo za podizanje procesora i ,,alat'' za to.
 
hehe,ako te nebude mrzelo objasni mi sta sam dobio ovim =)
 
Nemozes da podizes takt procesora sa stock kernelom
Instaliraj taj leedroid ako si ga skinuo i videces da ti procesor radi na 1.5
 
ok,a kako da promenim taj kernel? mozdaje glupo pitanje al krastavac,nov sam u ovome =)
 
instalirao sam cpu booster i stavio max 1.5ghz a min 389mhz,resetovao ga i sad kad udjem u cpu booster izbaci mi upozorenje da sam ga digao previse i da to moze biti stetno...u hardware inf je i dalje na 1.2,pa se pitam da li je uopste to uspelo preko cpu boost?postoji li aplikacija preko koje mogu da proverim na koliko radi,tj da li se ista promenilo.ako je uspelo,jel to ipak opasno posto je kernel nepromenjen a takt podignut?
 
Radi sve odlicno sada instaliram aplikacije
Najjednostavnije da proveris da li si nesto uspeo skini sa marketa quadrant standard i u opcijama proveri koja ti je maksimalna frekvencija za procesor
 
onda nisam,sto je logicno mada sam mislio da je kao ipak htelo =)))) proverio sam na taj benchmark,sve po starom.a na taj rom sa xda sto si instalirao je kernel vec flesovan ili sta vec kad moze da se klokuje?
 
Vec je flesovan kernel i postavljen na max 1.52 mada kolliko sam sada prneeobavao stoji na 1.2 ali moze da se podige na 1.5
Ali ako te najvise zanioma clockovanje intaliraj ipak Leedroid kod njega ako tel moze da izdrzi mozes da dizes clock do 1.92
 

Prilozi

  • 2012-03-18_00-29-53.png
    2012-03-18_00-29-53.png
    107.6 KB · Pregleda: 75
Poslednja izmena:
Uzmite sobu :d
 
Nazad
Vrh Dno