Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Lep izbor. Promenio sam dosta satova ali po mom misljenju, pored paneraia, omega spada u meni najomiljeniji brend satova . Zavrsna obrada, kvalitet izdrade i dizajn su im stvarno sjajni. Jeste da su opljackali Cavica al ipak volim da nosim njihove satove :)
 
Zaista fin izbor, praktično po nekom mom ukusu :)
 
E da, jedino ovaj zenith 1/10 mi je tugaljiv sat. Kada se ukljuci stoperica gravitacija toliko deluje na kazakjku da na gornjem delu sata pocne da se trese kao blesava. Za sat te cene i marke meni je delovalo neoprostivo jeftino.
 
Steinhart je firma koja pravi odlicne satove a cene su im pristupacne.
Evo ga moj Flieger, Steinhart B-Uhr II vintage Titanium, 44mm, ETA 2824-2 mehanizam:
ace5x2.jpg
[/IMG]

Evo ga sa vintage koznim kaisem:
a9wnmc.jpg
[/IMG]

Moji automatici:
Vostok Amphibia, Steinhart Flieger & Seiko Orange Monster
30mv8rr.jpg
[/IMG]
 
Здраво народе, нашао сам неке старе кевине сатове, каже да су стари око 25 год. Мени изгледају једноставно/крш :D
Шта ви мислите, какви су (квалитет, вредност итд)?

Casio quartz, water resist:




Casio quartz:




Miyoko quartz:

 
Тако сам и мислио :D
Видећу да узмем неки сат до 50е преко неког у аустрији кад будем био при парама.
 
https://www.facebook.com/fortiswatches?sk=app_102170313270224

^ nagradna igra FORTIS satova:

100 YEARS FORTIS ANNIVERSARY CONTEST
WIN A PARABOLIC FLIGHT!
AND A FORTIS B-42 OFFICIAL COSMONAUTS CHRONOGRAPH

+


AMONG ALL VOTERS ANOTHER AUTOMATIC FORTIS SPACE WATCH,
THE B-42 OFFICIAL COSMONAUTS DAY/DATE WILL BE RAFFLED.



navali narode :D
 
Pa da, sve najbolje daju amerima:D
@Laza-i meni ;)
 
Imam pitanje vezano za kožne kaiševe. Meni se ruka dosta znoji leti oko sata, pa su mi mnogo ugodniji gumeni iako kožni deluju elegantnije. Imate li vi problema?
 
Tek sad vidim ovu temu, pa da se i ja pohvalim mojim satom :)

satic.jpg


Ne znam dok sam bio klinac osnovna skola hit su bili oni digitron satovi, mozes da izracunas dok uciteljica/nastavnica ne gleda i super, a posle kako sam bio sve stariji, isao sam na kazaljke, ovo mi je nekako za decu :D
 
Nažalost, ispostavilo se da je to samo za američko tržište, pa nikad nisam uspeo da dođem do njega.

pa barem na bencu mozes da saznas kako da dodjes do stvari iz Murike preko ibeja, amazona itd...
 
Kad' smo kod japanca... Seiko SNZG13K1... J.Springs je promenio vlasnika a odlican je sat...

DSC04675.JPG

DSC04679.JPG

DSC04684.JPG

U medjuvremenu je stigao Timex Expedition Black Military... A stavljen je i kozni kais...

2012-12-17 23.00.22.jpg

2012-12-20 14.12.30.jpg
 
Sat koji sam ja hteo je Citizen BL5250-02 (http://forums.watchuseek.com/attach...ons-citizen-bl5250-02l-citizen-bl5250-02l.jpg).
Nažalost, ispostavilo se da je to samo za američko tržište, pa nikad nisam uspeo da dođem do njega.

Imaš kod nas identičan sat:

http://www.satovi-online.com/catalog/bl525103l-p-3638.html

Koliko sam uspeo da vidim na netu jedina razlika je što ovaj ima i safirno staklo, što je još jedan plus.

A ima i sat koji tražiš, samo sa metalnom narukvicom:

http://www.satovi-online.com/catalog/bl525053l-p-3415.html

Ovo je i prednost, jer u startu dobiješ dobru metalnu, a kožnu možeš lako da kupiš kasnije.
 
Poslednja izmena:
@ypow, @ckvrlj, @KAMIKAZE
Zanimljivo da 5251 ima i kod nas. Nažalost, Kamikaze je u pravu - naše cene su nenormalne. Na francuskom Amazonu je bio manje od 200 evra. Standardna cena po sajtovima je bila do 250 evra (u Americi 240 dolara). Na datom linku, cena kod nas je PREKO 400 EVRA!? Slično je bilo i sa Casio PRW-2000 (druga želja) koji je u Mađarskoj bio 250 evra, a kod nas preko 400. Neka je i bolje staklo, nije sigurno zato tolika razlika. Ali sa sajtova ne bih naručivao, želim da ga pogledam pre kupovine.

No, hvala za info, to bar znači da bi trebalo da ga ima i u okolnim zemljama, verovatno 50 % jeftinije.
Btw, metalne narukvice i inače ne volim, a pogotovo za sat koji je bio izbor za elegantne prilike, ne za svaki dan.
 
ajde da se i ja upisem....dobijen na poklon...ja licno prezadovoljan
68870CH2599_BRN_lg_v1_m56577569832155979.jpg
 
Nazad
Vrh Dno