Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

@Bishop: ne vredi. Pogledaj samo kako je izgrebana zadnja strana sata. To znaci da je sat vise nosen u dzepu sa kljucevima nego na ruci.

@mr008: Dobra marka. Jedna od retkih americkih marki satova.

Pozdrav
 
Šta kažete za ovako nešto, pazario bih sat jer mi se svidja "na oko" a da li vredi tih para to je pitanje :S:

I naravno na šta da obratim pažnju prilikom kupovine, pošto vidim da je i lik koji prodaje iz Zr, pa bih išao da ga gledam lično???

Wenger ima par dobrih modela koji su prilično kvalitetno napravljeni ali za ovaj bih ti savetovao da ga preskočiš i da čekaš bolju priliku ili eventualno da baciš pogled na nove Casio satove koji pružaju mnogo za jako malo novca.

Na poklopcu kućišta se vidi da je sat intenzivno nošen barem godinu ili dve jer, osim ogrebotina, primećuje se i pristojna naslaga nečistoće. Stanje kožnog kaiša takođe govori da je sat poprilično nošen, pogotovo tokom letnjih dana. Nema tu govora o 2-3 nošenja. ;)
Treba da obratiš pažnju na staklo, da li ima većih ogrebotina i eventualno nekih napuklina. Pogledaj u kakvom je stanju iluminaiconi premaz na kazaljkama, da li se naziru napukline ili je besprekoran. Obavezno izvuci krunicu i provrti je malo ne bi li video da li je funkcija datuma ispravna i kako se ponašaju kazaljke i takooooo... Sve u svemu, zaobiđi. :)
 
Iako sam ogroman ljubitelj digitalnih satova, imao sam jedan analogni koji vec godinama trazim. U pitanju je sat kompanije No fear. Ovaj sat je jednostavnog dizajna i pritiskom na jedno dugme upale mu se male lampice plavo/zelene boje, no ono sto je najvise upecatljivo kod njega jeste mali kompas (mislim da je vise radi dekoracije jer mi je delovao kao da je ispunjen vodom). Da li je mozda nekome slucajno poznat ovaj sat, posto zelim ponovo da ga kupim. Ako uspem da ga nadem stavicu sliku. Inace kupio sam ga na buvljaku kod lika koji je uvozio robu iz Nemacke.
 
Poslednja izmena:
Iako sam ogroman ljubitelj digitalnih satova, imao sam jedan analogni koji vec godinama trazim. U pitanju je sat kompanije No fear. Ovaj sat je jednostavnog dizajna i pritiskom na jedno dugme upale mu se male lampice plavo/zelene boje, no ono sto je najvise upecatljivo kod njega jeste mali kompas (mislim da je vise radi dekoracije jer mi je delovao kao da je ispunjen vodom). Da li je mozda nekome slucajno poznat ovaj sat, posto zelim ponovo da ga kupim. Ako uspem da ga nadem stavicu sliku. Inace kupio sam ga na buvljaku kod lika koji je uvozio robu iz Nemacke.


Pa i vidi se da su za buvljak :p - http://www.westrags.com/eu/en/fashion/man/watches#!/eu/en/fashion/man/watches/q/brand/328

no-fear_relogio-homem-rn3565_tam-unico_preto_front.jpg
 
Kakva je marka Bulova ?

Licno je ne cenim jer mi deluje da ne drzi najbolje cenu. Vidjao sam je na rasprodajama sto bas nije dobar znak. Btw ako ces automatiku onda jedino i iskljucivo gledaj modele sa 7750 ili 2892 eta mehanizmom. Lako se odrzava i ima delova na svakom koraku. Svi automatici koje imam su mi sa ovim mehanizmima i izuzetno su zahvalni za odrzavanje. A za brendove, znas i sam sta je popularno i sta se dobro kotira i onda i ako se nekad pokajes lakse ces ga prodati za slican iznos za koji si ga uzeo.
 
Moj prvi sat, sada trazim neki sa metalnom narukvicom malo za promenu.
BEM-116L-1A.png
 
Poslednja izmena:
Dobio od drugara na par mjeseci da nosim. Mnogo gotivan sat i ako je extremno skup (pa cak i za repliku/mehanizma). Kuciste je 18 karatno zlato, a mehanizam kopija.
 

Prilozi

  • patek ph..jpg
    patek ph..jpg
    17.7 KB · Pregleda: 265
Momci, treba mi pomoc za izbor sata. Nemam predstavu gde bih mogao da uzmem i koji bih uzeo. Pogledao sam malo BPM cisto da vidim neke okvirne cene i izbor, ali pretpostavljam da oni nisu najbolje mesto za kupovine (slobodno me ispravite ako gresim).
Ono sto bih zeleo je malo elegantniji i neobicniji sat (pod neobican mislim da nije nema samo 4 cifre i 2 kazaljke). Datum je vrlo pozeljan, a stoperica i one sitnice nisu bitne jer ih ne bih koristio, ali mi se ipak oduvek svidjalo kako izgledaju na satu :D. Ono sto ne bih zeleo je onaj klasicni sportski sat i nesto previse elegantno kao na slici koju je okacio karbo.

npr nesto ovako http://www.bpmsatovi.com/images/thumbs/0003157_400.jpeg
 
Sat (as4020-52e) koji sam sebi uzeo pre ~6meseci:
553043d1320839568-citizens-as4020-vs-as4050-vs-pmp56-wmark_as4020-52e_detail.jpg
14343d1233003047-citizen-eco-drive-as4020-52e-200804031038470.as4020-52e-3.jpg
i prezadovoljan sam istim :D
 
Poslednja izmena:
Momci, treba mi pomoc za izbor sata. Nemam predstavu gde bih mogao da uzmem i koji bih uzeo. Pogledao sam malo BPM cisto da vidim neke okvirne cene i izbor, ali pretpostavljam da oni nisu najbolje mesto za kupovine (slobodno me ispravite ako gresim).
Ono sto bih zeleo je malo elegantniji i neobicniji sat (pod neobican mislim da nije nema samo 4 cifre i 2 kazaljke). Datum je vrlo pozeljan, a stoperica i one sitnice nisu bitne jer ih ne bih koristio, ali mi se ipak oduvek svidjalo kako izgledaju na satu :D. Ono sto ne bih zeleo je onaj klasicni sportski sat i nesto previse elegantno kao na slici koju je okacio karbo.

npr nesto ovako http://www.bpmsatovi.com/images/thumbs/0003157_400.jpeg

Ma kakav Diesel :D

Breitling, Omega..vidim imaju i Fortis, mozda to :)

Nesto ovako npr. :) http://www.bpmsatovi.com/products/4322-fortis-muski-satovi-aviation-kolekcija-6451011l01.aspx
 
Poslednja izmena:
Ja bas i ne volim kvarcne satove...visem sam za ono staromodno navijanje ili automatic mehanizam :)
 
Ja bi zeleo da posedujem ovako nesto:
4065321826_d29193d810_o.jpg
samo to vise ne moze da se nadje :(

da napomenem na slici je novi model, identican svom pretku iz 39e ali opet nije to to
 
Poslednja izmena:
cim sam otvorio zechsov link, shvatio sam da nisam stavio cenu :D

200e je neki max. 100-150e je preferirana cifra, ali 200e je max ako bas bude super satic
 
Standardni fliger, pravi ga mnogo fabrika u nemackoj al ja bi najpre uzeo fortisov model, da me zanima tako nesto.
 
Video sam jedan steinhart i delovao mi je da je za te pare sasvim pristojan. Mada mislim da je bolje pristedeti i uzeti nesto ozbiljnije.
 
Nazad
Vrh Dno