Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

SEIKO počisti te nazovi high-end švajcarce kao što su TAG, Breitling, Rolex očas posla :) a Breitling kod nas može da se kupi za 1k evra samo ako je polovan i poprilično iznošen pri čemu najverovatnije neće imati ni kutiju a ni papire.
 
Da se upisem i ja

sector.jpg



A ovo
grandcarreracal17rs2oran.jpg

jurim vec duze vrijeme ... :)
 
Moje licno misljenje je da Seiko nudi najvise za ulozen novac.

Ima tu vise marki koje nude dosta za ulozene pare. Po meni na prvom mestu Casio, obicno je i potcenjen. Na drugom mestu Seiko i Orient. Onda Citizen. Kao sto ce neko primetiti nabrojao sam sve japanske marke. Na odnosu ulozeno/dobijeno gledano razumski nijedna svajcarska marka nema sta da trazi. Ali pitanje je sta ko trazi od sata. Ako trazi merenje vremena neka kupi najjeftiniji kvarcni sat koji mu se svidja, nebitna marka. Jer vreme moze da procita i na ekranu mobilnog. Sve ostalo je OSTALO, znaci kupuje se zanatsko umece, ugled, modni stav, status, pogled na svet i zivot. Satovi se ne menjaju cesto kao mobilni, ko ulozi neke pare u dobru marku, svaki dinar ce mu se vratiti vremenom.
Isto kao sa nosenjem replike. Lazes sebe da imas vise nego sto stvarno imas i pokusavas i druge da lazes. Ko moze da zivi sa tim, samo napred. Samo su mi smesni likovi koji su kupili Rolex Submariner na Limundu za 3000 din i kocoperuci se pokazuju ga u GSP-u. Mozda mogu da impresioniraju neku seljancicu iz ____ (bez uvrede bilo kome), ali kod mene izazivaju sazaljenje.
 
Lol...to još nisam video :D
 
Ima tu vise marki koje nude dosta za ulozene pare. Po meni na prvom mestu Casio, obicno je i potcenjen. Na drugom mestu Seiko i Orient. Onda Citizen. Kao sto ce neko primetiti nabrojao sam sve japanske marke. Na odnosu ulozeno/dobijeno gledano razumski nijedna svajcarska marka nema sta da trazi. Ali pitanje je sta ko trazi od sata. Ako trazi merenje vremena neka kupi najjeftiniji kvarcni sat koji mu se svidja, nebitna marka. Jer vreme moze da procita i na ekranu mobilnog. Sve ostalo je OSTALO, znaci kupuje se zanatsko umece, ugled, modni stav, status, pogled na svet i zivot. Satovi se ne menjaju cesto kao mobilni, ko ulozi neke pare u dobru marku, svaki dinar ce mu se vratiti vremenom.
Isto kao sa nosenjem replike. Lazes sebe da imas vise nego sto stvarno imas i pokusavas i druge da lazes. Ko moze da zivi sa tim, samo napred. Samo su mi smesni likovi koji su kupili Rolex Submariner na Limundu za 3000 din i kocoperuci se pokazuju ga u GSP-u. Mozda mogu da impresioniraju neku seljancicu iz ____ (bez uvrede bilo kome), ali kod mene izazivaju sazaljenje.

Te "dobre marke" imaju dobru reklamu i to ih prodaje a njihova prozivodnja se meri 100k primeraka godisnje ali tu izostaje kvalitet. Ko zeli zanatsko umece on ce kupiti Patek, Audemar, Lange itd. ali to kosta i to mnogo.
 
Da se zapljunem, rodjendanski poklon od lepše polovine.
 

Prilozi

  • ImageUploadedByTapatalk1327369182.874996.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1327369182.874996.jpg
    1,003.4 KB · Pregleda: 432
Vec duze vreme trazim sat, tipa sto nosi Nathan Drake iz Uncharted-a! :D

Video sam jedan Fossil-ov takav ali se ne secam koji je model, mozda mi mozete pomoci? :)
 
Te "dobre marke" imaju dobru reklamu i to ih prodaje a njihova prozivodnja se meri 100k primeraka godisnje ali tu izostaje kvalitet. Ko zeli zanatsko umece on ce kupiti Patek, Audemar, Lange itd. ali to kosta i to mnogo.
Seiko, Citizen i Orient jesu dobre marke (bez navodnika). Naravno, i cene im se krecu proporcionalno kvalitetu pojedinih modela (recimo 80-150$ za Seiko 5, 3-9000$ za Grand Seiko i do preko 100K $ za Seiko Credor). A kolicina primeraka nije merilo (ne)kvaliteta - Rolex proizvodi oko milion satova godisnje pa niko ne kaze da je "dobra marka" (sa navodnicima) zbog kolicine i dobre reklame.
 
Te "dobre marke" imaju dobru reklamu i to ih prodaje a njihova prozivodnja se meri 100k primeraka godisnje ali tu izostaje kvalitet. Ko zeli zanatsko umece on ce kupiti Patek, Audemar, Lange itd. ali to kosta i to mnogo.

Sve marke koje sam pobrojao su kvalitetne iako imaju masovnu proizovodnju. Ne mogu se uporediti sa high end svajcarcima, ali su u klasi svajcarskih mid range satova. UVEK bih pre kupio Casio nego Swatch.
 
E sad, reality check: ja imam Casio Edifice EF-503L-1AVDBR, i narukvica se davno pohabala, nikako da je zamenim. Danas sam bio u Čumićevom sokačetu (tamo mi je rečeno da je Casio servis), ali nemaju narukvicu kakvu ja želim (kao na fotografiji: kožna crna sa belim štepom). Da li znate gde mogu da nađem baš takvu, originalnu?
 
Pitaj kod nekih renomiranijih časovničara, možda mogu da ti poruče.
 
A možeš da naručiš i kod nekih koji šiju kožne kaiševe za sat ;)
 
Pogledaj u prodavnicama koje prodaju satove: S&L watches ili BPM Watches, napr. Oni prodaju i kaiseve. Jedino sto treba da znas je kolika je sirina kaisa na mestu gde se spaja sa satom (lug width). Standardne sirine su na 2mm: 18, 20, 20...

Pozdrav
 
@darkos
Ja kupio za isti takav sat u kožnu crnu narukvicu sa belim štepom firme Piero Magli.
Ima u prodavnicama koje prodaju Sector, Fossil itd. Postoji poseban stalak sa naruvicama za satove.
Takva je mala radnjica u ImmoCentru a ima i u Delta City-ju.

(ja sam sat kupio sa metalnom narukvicom a kožnu menjam po potrebi. Malo metalna malo kožna :D )
 
Ja dobio novembra za rodjendan
tissot-couturier_1.jpg
Tissot Couturier.
Posto sam do sada setao samo Casio mogu reci da prija promena.
 
Šta kažete za ovako nešto, pazario bih sat jer mi se svidja "na oko" a da li vredi tih para to je pitanje :S:

I naravno na šta da obratim pažnju prilikom kupovine, pošto vidim da je i lik koji prodaje iz Zr, pa bih išao da ga gledam lično???
 
Poslednja izmena:
Ti si se baš zagrejao za ovaj sat :) Odgovoriće ti već neko i na svetu satova, ali meni se prvo ne sviđa, drugo polovan je- ne kaže koliko je star, od toga zavisi i cena, koja je manje više ok, ali mislim da za 80€ možeš i bolje da prođeš.
 
Ti si se baš zagrejao za ovaj sat :) Odgovoriće ti već neko i na svetu satova, ali meni se prvo ne sviđa, drugo polovan je- ne kaže koliko je star, od toga zavisi i cena, koja je manje više ok, ali mislim da za 80€ možeš i bolje da prođeš.

Pa daće mi ga jeftinije, a još pride će tu da bude i neka zamena ;) Zato i pitam, jer se nisam susretao sa markom i ne znam ništa kakav im je kvalitet.
Inače barem po njegovim rečima, sat je star 2-3 god. Ali nije nošen, svega par puta...
 
Marka je relativno ok, pripada Victorinox grupi, znači švajcarac, verovatno i mehanizam unutra, safirno staklo..., ako imaš neku Nokiu 3310 ili sl, da se menjate :d
 
Staklo je mineralno. Wenger je low-to-midrange Švajcarac, ne znam koji je mehanizam unutra, verovatno (ne mora da znači) Ronda ... Po stanju poklopca bih rekao da je nošen malo više od par puta. Jedna stvar mi malo bode oči, a to je "Swiss Military" natpis na brojčaniku koga nema na slikama tog sata na netu, mada možda je tako zato što je starija serija.
Po meni ne vredi 80e nikako, pa za ~90-100 mogu da se kupe nove Seiko Petice automatik.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno