Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Seiko i Orient, kao sto rece kolega highlander, bilo koji da uzmes neces pogresiti (u bilo kojoj cenovnoj klasi, posebno ako je rec o automaticima). Nude najvise za novac, koriste in-house mehanizme i visok nivo zavrsne obrade. Za kvarcne nisam siguran, ako nije njihov mehanizam onda je vrlo verovatno neki Miyota.
Ako vec razmisljas o kvarcnom satu onda je sigurno bolja opcija neki citizen Eco-drive ili pak Casio sa "tough solar"(+waveceptor) tehnologijom, i ne razmisljas o promeni baterije 10 godina. Moj awg101-aer sljaka vec 9 godina bez problema...
Nista videcu inda da probam Seiko, a Orient nisam nikad cuo za njih a ni video po radnjama.

Inace jel mozete da mi kazete kako su se Sector satovi pokazali? I ciji su mehanizmi kod njih? Da li su kvalitetni i jel im je dobra zavrsna obrada? Svideo mi se i njihov jedan model. Nego zaboravio da vas pitam. :)

Inace Casio ne bi, imam jedan Casio G-Shock tough solar. Sad bi ipak uzeo neku drugu marku. :)
 
Mehanizmi mislim da su citizen miyote a sam brend je posta klasičan modni.. Inače firma koja je napravila jedan diving team, sat koji se sa strahopoštovanjem pominje u krugovima ljubitelja ronilačkih satova.. Preselili komplet proizvodnju i razvoj u kinu, u sustini kvalitet sada im je po mom misljenju u rangu nautice a to bas i nije za pohvalu.. Mislim da je npr neki edifice bolji izbor..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ti imas 200e i za taj novac mozes da biras manje vise vecinu seiko kvarcnih hronografa ili monstere ili seiko 5 sport seriju, ako ti se ista od toga svidja zaobidji sve ovo o cemu smo pricali. Ima more brendova na trzistu ali nijedan ne nudi vrednost i kvalitet seika u bilo kom obliku za taj novac..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Koliko znam eco drive modeli nemaju bateriju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno da imaju bateriju koja se puni solarnim putem. Vijek trajanja im je oko 5g. Nakon toga zamjena u servisu. Mislim Cc 50€, možda i malo više.
 
Kakvi su Swiss Military satovi? Modeli su im prilično lepi, ali mi brend nije poznat.
 
Kakvi su Swiss Military satovi? Modeli su im prilično lepi, ali mi brend nije poznat.
Ako mislis na swiss military hanova satove mislim da je to veoma pouzdan brend, eta i ronda mehanizmi, samo su retki kod nas... Pazi se kopija i homage kineza.. Takodje pogledaj i victorinox, sve navedeno za hanovu vazi i za njih..
Za moj Edifice još uvek nisam menjao a još uvek radi gotovo u sekundu...


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nista videcu inda da probam Seiko, a Orient nisam nikad cuo za njih a ni video po radnjama.

Inace jel mozete da mi kazete kako su se Sector satovi pokazali? I ciji su mehanizmi kod njih? Da li su kvalitetni i jel im je dobra zavrsna obrada? Svideo mi se i njihov jedan model. Nego zaboravio da vas pitam. :)

Inace Casio ne bi, imam jedan Casio G-Shock tough solar. Sad bi ipak uzeo neku drugu marku. :)
Kako bi i mogao da čuješ ako se ne razumeš a u Srbiji 95% onih koji nose satove šetaju Police Fossil i Michael Kors...
 
Ko nije video ženski Dona Karan sat nije video ništa - kič u pravom smislu reči ali cenim da je namenjen starletama u pokušaju, dok ne pređu na viši nivo...
 
Esprit npr, cene kao seiko, neznam jacque leman kako se kotira, ovaj oxygen sto ja kupih, festina... Ima toga, mushroom brands..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
@Martin

hvala

@highlanderfx82

Da, Swiss Military Hanova. Video sam u jednoj prodavnici u NS, tako da ne verujem da su kopije ili kinezi. U svakom slučaju, fini su satovi, a i podnošljiva je cena.
 
Ukoliko nadjes neki koji ti se svidja i siguran si da je original, pakovanje, racun, sertifikat, moja metoda je, nadjem model koji mi se svidja i guglam sve moguce i nemoguce o njemu, reviewove, diskusije po forumima, slike.. Ucis na tudjim iskustvima..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Licno, ni jedan od ponudjenih.
Gledajuci dizajn cetvrti je korektan, ali ni on nema specs da bi drzao ovoliku cenu.
 
Ja sam mislio da su Sector solidni satovi.
Eto, od kako visim na benchu, usavršavam osećaj za "finer things in life" :)
 
Sector ima solidne reklame :)
 
Sponzorisu sportske dogadjaje, kao i festina-tour de france i casio sa red bull serijama, atraktivni satovi na oko, kitnjasti, to privlaci mladju populaciju iako ponavljam pre su imali vrlo ozbiljne serije, diving team je bio preko 1000e kad je izasao. To je dosta visoka cena za valjoux 7750 a da nije sinn npr..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Licno, ni jedan od ponudjenih.
Gledajuci dizajn cetvrti je korektan, ali ni on nema specs da bi drzao ovoliku cenu.

Hvala tebi na odgovoru
ALi ja napomenu da dobijam na poklon 20k kod njih i moram da potrosim na nesto....
Pa sam zato pitao ako je neki bolji od drugog
 
Jel neko narucivao sa Alija neke satove, koji su se pokazali solidni? Koji brend je dobar?

Meni se svidjaju ovi skeleton, a ne kostaju nesto puno.

http://www.aliexpress.com/item/Orki..._8&btsid=4375dd91-73eb-48e5-b212-5165a109cdce
http://www.aliexpress.com/item/Fors..._8&btsid=534b8b36-befc-471a-bd6e-04b225c935bc
http://www.aliexpress.com/item/Top-..._8&btsid=70cf0bd9-0f88-48fa-bff9-5645f4140ebb

Mada i ovaj ne izgleda lose http://www.aliexpress.com/item/Auth..._8&btsid=4375dd91-73eb-48e5-b212-5165a109cdce

A ovakav ja nosim, pa ima 4 godine ja mislim ili 3 :)
1173088_246220035581938_784599289_n.jpg
 
Hvala tebi na odgovoru
ALi ja napomenu da dobijam na poklon 20k kod njih i moram da potrosim na nesto....
Pa sam zato pitao ako je neki bolji od drugog
http://www.bpmsatovi.com/proizvodi/27888/r3251197130

Meni se ovo svidja dizajnom i bojama a fukcijski je najelementarniji od sektora, u bp i nemas izbor, ja bih uzeo ovo i video dali ima opcija da ti isplate razliku u kesu, kod ovog sata mi je ok sto on nema hronograf koji bi zavisili od kvaliteta mehanizma vec pokazuje dan, datum, sustinski je elementaran a robustno izgleda...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Koliko pravopisnih gresaka pravim kada kucam na mobu... Dali... Ja sam pazario ova tri iz čiste znatiželje, dva megira sa sunon p902 kalibrom i ovaj naviforce sa miyotom, po 17usd svaki. Za te pare... Hronografi rade, izrada VEOMA atraktivna, jonizovani celik, narukvice ok mada sam ja to pomenjao : ), cak je i časovničar kog znam uzeo ovaj omaž panerai-u , otvorio, pregledao i rekao.. Izuzetno uredno, utegnuto, pedantno.. Koliko reče da si platio??....

Sent from my m2 note using Tap
9c8ab6f50cd726231644ccb6820eeedd.jpg
atalk
 
Nisam jos nijedan kupio, nego ih gledam, hocu da se prvo posavetujem :)

A ovaj Police je bio oko 200e. U Bomaru uzet.
 
Police je izrazito modni brend i oni to nekriju, avangardan, urban dizajn, dimenzije, oblici, ali bar se ne pretvaraju da su nesto sto nisu, mislim da za njih satove izradjuje fossil...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Sta znam meni je i ovaj lep, klasika, a nije ni skup.

EF-125D-7A.jpg
 
Nazad
Vrh Dno