Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Koliko znam eco drive modeli nemaju bateriju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je cena online, u retailu su veće cene. SBGA001 je bio oko 5100$ u toj radnji, tad je bio kod Seiya 4300$ sa free shippingom.
 
+1 "it's all about the craftsmanship"... Ali...

Edit

Ali da li zaista neki sat vredi taj novac tj placanje prestiza? Koliko sam mogao da nadjem i procitam kada sam i sam birao prvi automatik pre koju godinu Seiko prospex serija itekako nudi dosta (ako ne i mnogo vise) za cenovni rang u kome se nalaze, kao i Orient u tom cenovnom rangu od 400-600e...Meni licno jesu par modela zapali za oko bas iz prospex serije i deluju mi kao "one to rule them all" tj sat koji bi mogao da zameni sve i nosim dok vise ne moze da se servisira/odrzava...

A da li je zavrsna obrada i mehanizam recimo Prospex serije ili nekog Orienta od 400-600e toliko losiji od modela koji su rezervisani samo za odabrane odnosno tih nekih koji su cak i "ekskluziva" samo za japansko trziste? Lepo je sve to sto ga "sensei" rucno sklopi i obradi ali opet par 'iljada za sat... Jedino ako dolazu uz japanku pride... ;)
 
Poslednja izmena:
Pa da, verovatno ne bi gledali na cenu da mozemo novcem da brisemo **pe...
Ali sa prakticne strane bih se ipak zapitao po cemu ovaj od par "tisuca" bolji od ovog od/do 1k? Naravno da se ulazi u "klub odabranih" ali zasto bi neko (osim prestiza ofc) dao par hiljada dao za nesto ako ono od par stotina radi i izgleda podjednako dobro? (mada sam upravo sam sebi izgleda odgovorio na pitanje xD)

Bas dok sam kopao po netu i bio fasciniran o mehanizmima naletao sam na ljude koji su pricali kako zamenili svoje Omege i Rolexe za Seiko modele nize klase (500-1k) jer su podjednako dobro radili, bili iste izrade i manje je kostalo odrzavanje, ali naravno minus "swag factor"...

Mozda se i varam ali sam stekao utisak da nivo izrade i mehanizmi koje koristi recimo Seiko/Orient u svojim modelima od 400-600/800e recimo nimalo nisu za potcenivanje, uglavnom su bolji od svoje zapadnjacke (svajcarske) konkurencije i poprilicno su dugotrajni, tj mogu se "prosledjivati sa kolena na koleno". Ili pak gresim? Cak i ova ova 2 sa budzet mehanizmima koje posedujem ( Orient Ray i Monster) mogu da izguraju 20ak godina uz redovno servi******..
 
Kolega na poslu ima Tag Heuer Aquaracer 500M Automatic Chronograph koji je uzeo pre par godina. Znači izgleda perverzno dobro, probao ga na ruci, kvalitet izrade je na nivou. Nikad ne bih dao toliko para za sat ali da izgleda lepo uživo i osećaj na ruci je moćan.
Cini mi se da je seikov mehanizam unutra.
79c198f0b2da1c6be0eb216efe452c28.jpg


Sent from my D6603
 
A kako sat radi kada nije na svetlosti..?
Imaju, i to specijalnu litijumsko-titanijumsku, mislim da je Citizen deklariše na 10 godina.

Mislio sam na to da nemaju klasicnu bateriju... Lose sam se izrazio,my bad... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam naj jeftiniji Citizen Nighthawk a u kafiću na pet metara od mene dođe tip sa radio kontrolom, safirom itd itd i vidi se da vredi moj 220 a njegov 440, neko oseti i vidi ti razliku a neko ne, tako se vidi i za skuplji, 660 evra pa 880 itd itd e sada majka nam je što kaže AV plata 401 evro, mi možemo da priuštimo sat od naprimer 200.5 evra a sa 4010 opet analogno... Ko šta voli i koliko je spreman da da...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa da, verovatno ne bi gledali na cenu da mozemo novcem da brisemo **pe...
Ali sa prakticne strane bih se ipak zapitao po cemu ovaj od par "tisuca" bolji od ovog od/do 1k? Naravno da se ulazi u "klub odabranih" ali zasto bi neko (osim prestiza ofc) dao par hiljada dao za nesto ako ono od par stotina radi i izgleda podjednako dobro? (mada sam upravo sam sebi izgleda odgovorio na pitanje xD)

Bas dok sam kopao po netu i bio fasciniran o mehanizmima naletao sam na ljude koji su pricali kako zamenili svoje Omege i Rolexe za Seiko modele nize klase (500-1k) jer su podjednako dobro radili, bili iste izrade i manje je kostalo odrzavanje, ali naravno minus "swag factor"...

Mozda se i varam ali sam stekao utisak da nivo izrade i mehanizmi koje koristi recimo Seiko/Orient u svojim modelima od 400-600/800e recimo nimalo nisu za potcenivanje, uglavnom su bolji od svoje zapadnjacke (svajcarske) konkurencije i poprilicno su dugotrajni, tj mogu se "prosledjivati sa kolena na koleno". Ili pak gresim? Cak i ova ova 2 sa budzet mehanizmima koje posedujem ( Orient Ray i Monster) mogu da izguraju 20ak godina uz redovno servi******..

Sat je muški nakit, pre svega.

Koliko ti dobar i lep treba? Zavisi od tebe. I svačije mišljenje je tačno, od onog "šta će mi sat, imam vreme na telefonu", do onog "samo A. Lange, ostalo je boranija"

Orient, a još više od njega Seiko u jačim serijama, ima fenomenalnu završnu obradu. Moj Sumo od cca $500 ima bolje obrađeno kućište od Omega Seamastera od cca $3500.

A ko što rekoh, Grand Seiko mora pobliže da se pogleda. Naravno, pre toga treba to da te interesuje, laik će za njega pomisliti da je obična "petica" od $100. Sa Rolexom i Omegom će svi znati koliko si platio sat, sa GS će samo poznavaoci to moći da procene, pa šta se kome više sviđa.
 
Poslednja izmena:
Baterija je baterija (u ovom slučaju modifikacija klasične litijumske baterije), foto ćelije je pune, a ona pogoni mehanizam...

@stolex
Koliko sam video na netu jako malo njih je imalo kvar na eco drive mehanizmima, sa te strane bez brige.

Aha, super onda. Hvala :) Vidim da Citizen jedini daje sad 5 godina garancije na mehanizam.

Pa koja je vasa preporuka od ona dva modela sto sam okacio Nautica i Citizen? Ili treba zaobilaziti Nautic-u? Da li imate vi mozda da mi preporucite neku drugu marku da gledam, ali da je u tom cenovnom rangu do 25000 din :)

Inace kakva su vasa iskustva sa polovnim satovima, da li mozda vredi uzeti neki dobar polovan sat? I kako moze da se prepozna originalnost i da li je nesto radjeno npr. kod Citizen-a, Seiko-a, Sector-a?
 
sto se tice polovnih ... my 2 cent .... ne isplati se stedeti na ceni tih satova, ionako je pristupacna, a realno ne znas sta je ko radio sa tim satom.

Da uzimas neki od 2k eura ... pa i da se cimas ... onda lepo platis nekog profi sajdziju da otvori i pogleda.
 
Izmedju Nautice i Citizena većina će ti reći Citizen, takođe i ja.

Do 25000 se nadje finih satova.
Sve zavisi šta želiš, koji mehanizam (automatik, navijač, kvarc), a i ostalo, estetski momenat, takođe i materijal kućišta, narukvice, vrsta stakla.
Polovnih se nađe dobrih kupovina, ali ako nemaš iskustva bolje zaobidji polovne, ima baš dosta precenjenih satova na oglasima.

Što se tiče predloga nezahvalno je predlagati dok ne znamo šta želiš od sata.
Ovako na slepo... ako ti paše Seiko monster, on je uvek dobra kupovina.
Mislim da je oko 30000din nov kod nas.
 
Aha, super onda. Hvala :) Vidim da Citizen jedini daje sad 5 godina garancije na mehanizam.

Pa koja je vasa preporuka od ona dva modela sto sam okacio Nautica i Citizen? Ili treba zaobilaziti Nautic-u? Da li imate vi mozda da mi preporucite neku drugu marku da gledam, ali da je u tom cenovnom rangu do 25000 din :)

Inace kakva su vasa iskustva sa polovnim satovima, da li mozda vredi uzeti neki dobar polovan sat? I kako moze da se prepozna originalnost i da li je nesto radjeno npr. kod Citizen-a, Seiko-a, Sector-a?

seiko... za 25000 mozes da biras..


Ovo je moj sledeci sat.. Fifty five fathoms... model koji moderi koriste kao osnovu za homage diy projekte Blancpaina fifty fathoms, za ove pare mislim da bolje nema...


http://www.satovi-online.com/catalog/snzh53k1-p-3699.html
 
Poslednja izmena:
Akvizicija sa kp, vidim prodaje covek za neke smesne pare, unutra miyota, iluminacija brutalna, odlično stanje... Prezadovoljan..uploadfromtaptalk1468869260116.jpguploadfromtaptalk1468869268037.jpg

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Imam invictu sa miyotinim mehanizmom i ume da kasni povremeno, nisam nešto preterano zadovoljan. Inace izmedju Nautica i Citizen glas isto ide za Citizen, eco drive po mogućnosti mada ih je većina sa tom opcijom. Ja sam se bio zagrejao za neki prelep nautica orange varijanta, citao malo na netu i svatio da je mačka u džaku sa mehanizmom.

Sent from my D6603
 
Nista onda cu da zaobidjem Nauticu, i ako mi se najvise svidja ocigledno nije neki kvalitet. @fain2daniel Jeste svi Citizen novi modeli su sada eco drive.


A Seiko satovi kako su se oni pokazali i ciji mehanizam je u njima? Inace kada bi uzimao Seiko uzeo bi neki chronograph. Tipa kao ovaj model, on mi se isto svideo. Ili je ipak onaj model Citizen sto ssam okacio na prethodnoj strani kvalitetniji od njega?

http://www.satovi-online.com/catalog/snd703p1-p-3646.html
 
Nista onda cu da zaobidjem Nauticu, i ako mi se najvise svidja ocigledno nije neki kvalitet. @fain2daniel Jeste svi Citizen novi modeli su sada eco drive.


A Seiko satovi kako su se oni pokazali i ciji mehanizam je u njima? Inace kada bi uzimao Seiko uzeo bi neki chronograph. Tipa kao ovaj model, on mi se isto svideo. Ili je ipak onaj model Citizen sto ssam okacio na prethodnoj strani kvalitetniji od njega?

http://www.satovi-online.com/catalog/snd703p1-p-3646.html
Moje skromno laičko mišljenje je da za te pare nema nista kvalitetnije i proverenije, in-house mehanizmi, visok nivo kontrole kvaliteta, zavrsne obrade, citizen jeste dobar ali ipak mislim da je seiko bolja opcija..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Aha ok. Pa dobro ne ocekujem bas i ja premium modele za te novce. :) Nego toliki minje budzet pa bi sebe da castim nekim sto boljim satom za taj novac. :)
A Seiko Sportura modeli kako su se oni pokazali? Vidim da ih ima preko oglasa polovnih oko 180€ pa navise. I da li se isplati kupovati polovan sat na KP i kako znati da li je original ili nesto mozda radjeno?
 
Iz tvog pitanja se vidi da nisi bas upucen u satove, pa je moj odgovor: ne kupuj polovne satove sa KP-a. Odnosno, ne kupuj polovne satove iz bilo kog izvora.
Dobre kopije se tesko otkrivaju, pri tom za svaki model postoje detalji koje poznaju samo dobri poznavaoci tog modela - laici kao ti (a i ja) tesko mogu da prepoznaju kopiju. Narocito kad kupuju na daljinu.

Generalno govoreci, Seiko su dobri satovi - neki model mozda malo bolji, neki malo losiji, ali za pare koje kostaju nema mnogo boljih. Ja imam Seiko 5 iz '79-te koji je nakon 12 godina nosenja i 15 godina lezanja u fioci, nakon uobicajenog servisa, radio u COSC tacnosti...

Pozdrav
 
Jesam laik, nisam bas neki poznavaoc satova i ne razumem se bas najbolje. Zato sam i hteo sa vama ovde na forumu da se konsultujem. Jer mi se svidelo par polovnih modela Citizen i Seiko na KP, tu su oko 200€ sto mi je i budzet. Generalno ovaj Seiko Sportura mi se najvise svideo polovan i onaj model isto Seiko nov sto sam okacio link. Nego ovi iz Sense nemaju nista izlozeno samo Casio modele, mora da se naruci pa proveri ako imaju na stanju i onda tek dodje da se pogleda, proba sat.
 
Seiko imas i u prodavnicama Zlatarne Celje u trznim centrima u Beogradu, pa mozes i tamo da pogledas sta ima i kakve su cene.

Pozdrav
 
Nista onda cu da zaobidjem Nauticu, i ako mi se najvise svidja ocigledno nije neki kvalitet. @fain2daniel Jeste svi Citizen novi modeli su sada eco drive.


A Seiko satovi kako su se oni pokazali i ciji mehanizam je u njima? Inace kada bi uzimao Seiko uzeo bi neki chronograph. Tipa kao ovaj model, on mi se isto svideo. Ili je ipak onaj model Citizen sto ssam okacio na prethodnoj strani kvalitetniji od njega?

http://www.satovi-online.com/catalog/snd703p1-p-3646.html


Seiko i Orient, kao sto rece kolega highlander, bilo koji da uzmes neces pogresiti (u bilo kojoj cenovnoj klasi, posebno ako je rec o automaticima). Nude najvise za novac, koriste in-house mehanizme i visok nivo zavrsne obrade. Za kvarcne nisam siguran, ako nije njihov mehanizam onda je vrlo verovatno neki Miyota.
Ako vec razmisljas o kvarcnom satu onda je sigurno bolja opcija neki citizen Eco-drive ili pak Casio sa "tough solar"(+waveceptor) tehnologijom, i ne razmisljas o promeni baterije 10 godina. Moj awg101-aer sljaka vec 9 godina bez problema...
 
Mislim da seiko ne koristi vise miyote u svojim kvarc serijama, razvili su hattori vd grupu kvarcnih kalibara koje ugradjuju i u lorus i pulsar modele koji su po meni iznad casio edifice familije po kvalitetu i zavrsnoj obradi..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno