Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Što bi mi ovakav legao... :)

40f21e9ce3694e94700e35a9c9b821d9.jpg


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I meni. Koji je ovo model

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
predlog za kupovinu

Potreban predlog za kupovinu...dobijam neki poklon 20k da potrosim u bpm-u pa kontam da uzmem neki sat.
kakvi su ovi festina satovi? Nesto gledam neki od njih... nije problem i da dodam nesto $

ps. vec sam kacio ali imam vec ova tri pa ne bih bas neki slican (barem izgledom)
AS4050-51E.jpgsector-ocean-master-watch.jpg19845.jpg
 
krastavac ja procitao samo "Potreban predlog za kupovinu" i pogledao slike i odmah odgovorio posto je ovaj Citizen bio jedna od mojih zelja za kupovinu....

Kazem bio, posto sam ja kupio sledeci sat i mogu reci da sam apsolutno zadovoljan njime...

Casio-Edifice-Eqs-700Db-1Av-SDL030576058-1-3f54a.jpg


CasioEdificeEQS700DB10.jpg
 

Prilozi

  • Casio252520Edifice25252025253A252520EQS-700DB-1AV.jpg
    Casio252520Edifice25252025253A252520EQS-700DB-1AV.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 142
ma znam i ja koje bi casio uzeo bez problema..ima bas prelepih modela
ali ovi u bpm-u nemaju
 
@Martin
Koliko si ga platio, ako smem da pitam? Ja sad nešto razmišljam da uzmem sebi nov sat, pa me zanima. Jesi negde kod nas uzimao?
 
rasta, ako volis malo vece satove, a ne gadis se na brendove gde sekundara gadja kao pijana, (sector je jos gori po tom pitanju, bar kada je u pitanju model koji imam) moj predlog je nesto ovako, to je ta 'nate' serija, a i taman ti je do budzeta:

http://www.bpmsatovi.com/proizvodi/27505/nate-jr1424

ovakav sat nosam vec neko vreme, i naravno ne koristim nista od ovih chronograf stvari, ali lepo izgleda i stoji, i nakon njega mi svaki manji sat na ruci dodje nekako bezveze.
 
@Martin
Koliko si ga platio, ako smem da pitam? Ja sad nešto razmišljam da uzmem sebi nov sat, pa me zanima. Jesi negde kod nas uzimao?

Uzeo sam ga pre jedno pet godina kod nas u Sense Watch (radnja u Knez Mihajlovoj), tj. narucio sam ga mailom kod njih i sacekao da ga nabave a imao sam neki popust tako da me je izasao nesto preko 30k dinara. Sada mislim da kosta negde oko 47,5k dinara.
 
neo , ima drugar takav ali sa metalnom narukvicom,moram priznati da sam i njega gledao...ma ne gadim kada znam da za taj cash ne ocekujem nista posebno..zato kao i gledam nesto ovde da procitam ali kolko vidim to je sve isto sr.. . ili fosil ili festina ili sector. samo sminka
 
rasta, ako volis malo vece satove, a ne gadis se na brendove gde sekundara gadja kao pijana, (sector je jos gori po tom pitanju, bar kada je u pitanju model koji imam) moj predlog je nesto ovako, to je ta 'nate' serija, a i taman ti je do budzeta:

http://www.bpmsatovi.com/proizvodi/27505/nate-jr1424

ovakav sat nosam vec neko vreme, i naravno ne koristim nista od ovih chronograf stvari, ali lepo izgleda i stoji, i nakon njega mi svaki manji sat na ruci dodje nekako bezveze.
Citao sam po forumima da ljudi imaju kvarcne omege koje kostaju mnoooogo vise od satova o kojima mi pricamo a sekundare im drastično promasuju markere, imam sedam analognih quartz-nih satova pa cu bas sutra pogledati ko koliko odstupa..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
To je valjda osobina samog mehanizma... Evo gledam moj, pogađa u većini slučajeva ali posle određenog vremena maši... Pa opet gađa... Pa maši...
 
Vrlo verovatno, fizički je nemoguce da svaki pomeraj bude identičan, s obzirom da se pomeraj ponavlja u nedogled i malo odstupanje se vremenom pretvori u to sto mi vidimo kao nepoklapanje sa markerima..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Upravo sam malo gledao.. Naviforce kinez, unutra miyota, donja polovina cifera gotovo idealna, gornja malo masi, dva megir kineza, jedan udara skoro na polovine drugi malo bolji, casio mrw200h udara na polovine, casi aw-103 dual time dosta masi, fossil fs4629, miyota verovatno vrlo solidan ali zato lorus sa hattori vd-53 nemasi nigde, gotovo savrseno..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ja čitao na drugom forumu pre nekog vremena, tip poludeo, kupio neki kvarcni Laco, 300 evra, maši ko lud...
 
Moj kvarc SNE331 ne masi ni delic milimetra. Bas sam sad obratio paznju jer mi je na ruci.
 
I troše bateriju ko ludi :) ali da, ipak je to ok... Ma kvarcni hrono gde je sekundara na malom podbrojčaniku a na glavnom brojčaniku hrono kazaljka i to je to, i ako maši sitno je pa ne vidiš na malom prostoru.
 
Jeste, rekoh da je ok. E a za taj spring drive, ne znam koja je priča o tome?
 
@ poolmaker... bas taj.. :) sto bi rekli klinci danas, ono kad bolje nema i tacka... 20 godina razvijali pet prototipova...
 
Kako su se pokazali Nautica satovi i da li su kvalitetni mehanizmi u njima? Da li ima neko iskustvo sa njima? :)
 
Jesu modni satovi ali su solidno uradjeni, postoje i modeli sa svajcarskim mehanizmom, kod takvih obično piše swis movement na poklopcu, noviji modeli izgleda da su svi napravljeni u Kini tako da... je za te novce bolji izbor Citizen ili Casio. Osim za one koji gledaju samo trend satove, trajaće koliko i trend, nekoliko godina.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Generalno svideo mi se jedan model Nautica, ali nisam znao kakvi su i kako su se pokazali. Nisam imao nikad kontakta sa njima. Koliko se secam nema svajcarski mehanizam vec miyota-in mehanizam ako se ne varam. Ali takodje sam gledao i jedan Citizen model pa se dvoumim malo izmedju njih. Inace istog su cenovnog ranga oko 25000din. Kako su se pokazali ovi Citizen eco drive modeli i kakva im je baterija i mehanizam jel su dugotrajni? Casio ne bi, imam vec jedan model od njih jesam zadoovljan ali bi ipak neki drugu marku sad uzeo. :) Izmedju ova dva modela se dvoumim za sad. :)


 
Nazad
Vrh Dno