Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Menjanje stakla, poliranje kucista - nisam ni znao da postoje te mogucnosti :smash:

Ima li neko resenje za "osvezavanje" brojcanika (tackasta rdja, zutilo, fleke i slicno)?
 
Menjanje stakla, poliranje kucista - nisam ni znao da postoje te mogucnosti :smash:

Ima li neko resenje za "osvezavanje" brojcanika (tackasta rdja, zutilo, fleke i slicno)?
To bi morao da vidiš sa (dobrim) časovničarom, mnoge stvari oko brojčanika mogu da se srede ako majstor zna svoj posao, samo je pitanje cene takve usluge ...

Gledaj šta je vrhunski rad:

http://www.svetsatova.com/forum/f108/restauracija-vintage-satova-2422-10.html#post32345
 
Poslednja izmena:
Postoji li negde online kupovina Victorinox satova kod nas u Srbiji i porucivanje na adresi isto u Srbiji?Ovde su cene smesno astronomske svih modela a neznam koliko je sigurna kupovina sa ebaya ovakvih modela.
 
A.Lange & Sohne Double Split - savršenstvo :)
 

Prilozi

  • ALangeSohne-DoubleSplit-22.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-22.jpg
    125.9 KB · Pregleda: 180
  • ALangeSohne-DoubleSplit-01.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-01.jpg
    100.3 KB · Pregleda: 143
  • ALangeSohne-DoubleSplit-02.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-02.jpg
    117.3 KB · Pregleda: 155
  • ALangeSohne-DoubleSplit-03.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-03.jpg
    142.5 KB · Pregleda: 158
  • ALangeSohne-DoubleSplit-19.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-19.jpg
    58.9 KB · Pregleda: 194
Nastavak ...
 

Prilozi

  • ALangeSohne-DoubleSplit-04.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-04.jpg
    140.8 KB · Pregleda: 143
  • ALangeSohne-DoubleSplit-05.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-05.jpg
    126 KB · Pregleda: 123
  • ALangeSohne-DoubleSplit-06.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-06.jpg
    119.9 KB · Pregleda: 123
  • ALangeSohne-DoubleSplit-07.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-07.jpg
    122.4 KB · Pregleda: 127
  • ALangeSohne-DoubleSplit-08.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-08.jpg
    108.3 KB · Pregleda: 122
Još ...
 

Prilozi

  • ALangeSohne-DoubleSplit-11.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-11.jpg
    89.2 KB · Pregleda: 128
  • ALangeSohne-DoubleSplit-13.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-13.jpg
    89.1 KB · Pregleda: 122
  • ALangeSohne-DoubleSplit-12.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-12.jpg
    78.7 KB · Pregleda: 135
  • ALangeSohne-DoubleSplit-10.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-10.jpg
    106.6 KB · Pregleda: 133
  • ALangeSohne-DoubleSplit-09.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-09.jpg
    110.8 KB · Pregleda: 126
...



Cena: 127 000 $
 

Prilozi

  • ALangeSohne-DoubleSplit-14.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-14.jpg
    91.4 KB · Pregleda: 124
  • ALangeSohne-DoubleSplit-15.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-15.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 111
  • ALangeSohne-DoubleSplit-16.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-16.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 120
  • ALangeSohne-DoubleSplit-17.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-17.jpg
    99.1 KB · Pregleda: 123
  • ALangeSohne-DoubleSplit-18.jpg
    ALangeSohne-DoubleSplit-18.jpg
    97.2 KB · Pregleda: 138
Poslednja izmena:
Jel zna neko mozda nesto vise o ovom satu? Nadjoh ga u kuci pokojnog dede,sat nije radio godinama,odneo sam ga kod jednog casovnicara koji je rekao da mu nema leka ali ne odustadoh pa svratih i do drugog koji je uspeo da ga ozivi. Voleo bih da znam nesto o njemu,ali nisam uspeo da pronadjem nista na googletu.:) A izgleda stvarno kulturno i fino po meni.
2011-09-27%2016.32.19.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko mozda nesto vise o ovom satu? Nadjoh ga u kuci pokojnog dede,sat nije radio godinama,odneo sam ga kod jednog casovnicara koji je rekao da mu nema leka ali ne odustadoh pa svratih i do drugog koji je uspeo da ga ozivi. Voleo bih da znam nesto o njemu,ali nisam uspeo da pronadjem nista na googletu.:) A izgleda stvarno kulturno i fino po meni.
2011-09-27%2016.32.19.jpg


Lici mi na kopiju Levi's® branda - pijacna varijanta sa baterijom - nista posebno, osim sto za tebe ima sentimentalnu vrednost.
 
Stvarno? Pa i ja sam prvo pomislio a onda mi je onaj casovnicar rekao da je dobar sat i da ima svajcarski mehanizam. A ima i finu kutiju,takodje se u kutiji nalazi i blanko garancija pozutela od stajanja.:) Pretpostavljam da je sat dobijen za sluzbu u jednoj drzavnoj firmi tada...
 
Stvarno? Pa i ja sam prvo pomislio a onda mi je onaj casovnicar rekao da je dobar sat i da ima svajcarski mehanizam. A ima i finu kutiju,takodje se u kutiji nalazi i blanko garancija pozutela od stajanja.:) Pretpostavljam da je sat dobijen za sluzbu u jednoj drzavnoj firmi tada...


Moje misljenje je bazirano samo na osnovu slike - ti mozes da ga malo bolje vidis i opipas, pa proceni da li se radi o kvalitetnom materijalu.
 
pise levis i neki zig i na kaiscicu je utisnuto genuine leather. Raspitao sam se,taj sat je dobijen za 30 godina sluzbe dakle nije neki bog zna kakav primerak.

A kad sam vec ovde evo da okacim i sliku mog ljubimca.:)

2011-09-28%2012.16.29.jpg
 
Zasto si mi ovo pokazao :)
 
Evo i jednog od mojih satova - Zodiac Sea Dragon:
Z02212.jpg


Plaćen u Nemačkoj skoro duplo jeftinije nego što uvoznici derikože kod nas prodaju. :mad:
 

Prilozi

  • concordc1quantumgravity.jpg
    concordc1quantumgravity.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 247
  • Concord Quantum Gravity tourbillon.jpg
    Concord Quantum Gravity tourbillon.jpg
    141.7 KB · Pregleda: 1,931

Prilozi

  • HYT-H1-watch-6.jpg
    HYT-H1-watch-6.jpg
    89.1 KB · Pregleda: 205
  • hyt-Ti-ar-back.jpg
    hyt-Ti-ar-back.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 228
  • H1-HYT-fluidic-and-mechanical.jpg
    H1-HYT-fluidic-and-mechanical.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 214
Da li znate možda koja je najniža cena za Breitling satove? Gledao sam online u nekoj našoj "sajdžinici", ali random otvaranje 5 satova je bilo od 5-9k eura... što se ne uklapa u moje planove trošenja novca narednih 50 godina :p Da li su svi tako skupi, ili sam ja bio takve sreće pri razgledanju?
 
Ja koliko sam video Bretling, OMEGA, Schaffhausen se ne prodaju ispod 3k eura :p Jbga, mora da se plati, ali zato, stvarno, ima tvoji praunuci da ih nose...toliko su kvalitetni. Znam, specificno za Schaffhausen da valjda kada naprave neki sat, naprave odmah i rezervne delove za njega koje arhiviraju. Tako da za 50 god. ako ti se nesto pokvari, imas mint delove na lageru i ne moras da placas ponovnu izradu. Drug je slao dedin Schaffhausen star 50 i vise godina i po serijskom broju su samo iskopali delove u magacinu, zamenili sta je trebalo i vratili mu sat DHLom. Sve je platio oko 450 CHF-a.
 
Pretpostavljam da mozes i od nekog proverenog preprodavca da uzmes polovan sat koji ces platiti nekoliko stotina evra, sto je ponovo super stvar :)
 
Nazad
Vrh Dno