Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Naleteh na ovaj sat. Ima li neko da za ove pare daje vise ?
Pogledajte karakteristike, materijale koji su upotrebljeni na izradu i na kraju, dizajn.
Za $750 ja nisam nasao da neko nudi vise. Samo ne znam koliko bi bilo lako doci do jednog ovakvog lepotana, na sajtu nigde ne pise da salju van US.

http://nfwonline.com/store/shumate-213.html

nfw_sf-10313-nyl.png
 
Poslednja izmena:
Lepotan, al' mnooogo tezak ...Watch Weight: 260 grams / 9 oz. (on bracelet)
 
Poslednja izmena:
Ubija ova krunuca na poziciji 3, bas je nekako passe :) A i Shumate ima dal 40 premaza superluminove, kazu ljudi da je brutalna luminacija. Jedino sto mi se ne svidja na Shumate je to sto je pvd, vise bih voleo da je go celik, ili full keramika :d
 
Sta mislite o Nautica satovima? Bacio sam oko na neke fine Diver orange chrono modele i nisu nesto skupi ali nisam u toku koji su im mehanizmi? Valjaju li nečemu?


Edit: sad pročitah da je vise D&G/Gucci fazon marka i da se zaobilazi...
Sent from my D6603
 
Poslednja izmena:
Zamenio casio edifice ef-527l za ovu invictu... Prezadovoljan sam... [emoji3]
54815678c0bfb99caea10443d38c6ff3.jpg

5dd7f9886defd8dd8df2ee1b672e6e08.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
527 za Invictu ☺ meni taj 527 lepši neuporedivo ali dobro, sto ljudi sto ćudi...
 
Ovo je moj san ali niko ga vise nema na lageru, zvao sve zive i niko nema..uploadfromtaptalk1468260756322.jpg

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ako si u Srbiji zovi Bomar.
Meni su rekli da mogu sve satove Citizen da dobiju, dali su mi sajt sa koga da gledam i da se čeka oko mesec dana da stigne. A odmah ti kažu cenu koja će biti, pa ako ti odgovara oni naruče.
 
Jel uzimao neko satove sa prodajasatova.com? Vidim da imaju orient satove.
 
Mislim da su radili i na KP, sada ređe postavljaju oglase, uzeo sam Mako Ray i jedan Casio pre dve godine, ja imam poverenja u svu tehniku pa mi garancija nije nešto bitna, verovatno bi za ne daj bože mogla da se ostvari ali sat sa kutijom, narukvicom pune dužine plus račun i garancija vredi više nego...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
527 za Invictu ☺ meni taj 527 lepši neuporedivo ali dobro, sto ljudi sto ćudi...

Kao sto kazes sto ljudi,sto cudi... Ova invicta corduba 6674 je ono sto sam trazio,a to je ogroman i masivan sat... [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sem one Invicta Automatic za 90 dolara, sve ostale su po meni teško bljak i kičerica. 527 je sat.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mislim da su radili i na KP, sada ređe postavljaju oglase, uzeo sam Mako Ray i jedan Casio pre dve godine, ja imam poverenja u svu tehniku pa mi garancija nije nešto bitna, verovatno bi za ne daj bože mogla da se ostvari ali sat sa kutijom, narukvicom pune dužine plus račun i garancija vredi više nego...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Slazem se, ali orient-a kod nas nema nigde.
 
@masamunea, Ima kod onog decka sa KP, ja sam uzeo za oca Bambino, sve ok, nabavlja iz Madjarske iz one radnje na H :)
 
Par pitanja za ucesnike ove teme.
Da li koristite sve funkcije koje vas satu nudi?
Koliko cesto?
Da li ste namjenski uzeli bas taj sat zbog tih svojih funkcija koje on nudi?
 
Ja uzimam sat zbog funkcija, ne zbog prestiza i mode.
Dakle, cenim napredne tehnologije u izradi analognih satova, pre svega mehanickih mada ima i ostalih mehanizama vrlo primamljivih.

Ovim redom biram prioritete:

- Kvalitetan i pouzdan mehanizam, ne toliko tacan jer mi koji sekund mesecno sto promasi ne predstavlja problem, a razlika u ceni zna da bude i vise hiljada eura;

- Minimalizam kad je rec o dizajnu, bez hronografa i hiljadu krunica i dugmica, samo JAKO CITLJIV CIFER, i po Suncu i pod Mesecom;

- Luminacija (ovde trazim maksimalni performans, i po intenzitetu i po trajnosti luminacije. Lume whore :d ;

- Safir kao otporan na grebanje, a u zadnje vreme i keramika, ima jako finih satova sa keramickim bezelima a jos bolje i kucistima kompletnim, mada cena zna da ode navise u tom slucaju ;

- Generalno kao tip sata biram uvek diver, ali moze da mi se dopadne i neki "poslovni" satic, sa dusom. Sve zavisi kako sam raspolozen, ali diver je uvek odlican, bar za moje potrebe.

- I posto gledam diver-a logicno je zapitati se i na koju dubinu je sertifikovan. Do 500m je i vise nego dovoljno za svakog ljubtelja satova, preko toga je hard core klasa i ne vidim svrhu sem ako nije u pitanju profesionalni ronilac. A profesionalci i ovako koriste one "ronilacke mozgove", tako da im je sat samo bekap u slucaju da "mozak" otkaze.
 
Poslednja izmena:
@masamunea ako tražiš Ivana s KP za Orient nema ga trenutno, ne znam zašto, inače i od mene preporuke za lika.
Pogledaj cene da znaš orijentaciono bar, pošto ne šalju za kod nas http://www.tutuora.hu/orient.html

Ja kupio ovog Građanina, oduševio sam se, sad gledam koji kaiš da mu metem za leto :D .
Fali mu dan da bi bio baš po mojoj meri, iluminacija odlična.
 
Hvala za link.

Razmisljao sam o maku, skx007 mi je preskup kod nas. Mada sad gledam ovaj citizen i deluje fenomenalno. Čak je i cena kod nas skroz pristojna.

Edit: Ako nekoga interesuje, sense je napokon dobio Casio EF-503L-1A.
 
Poslednja izmena:
Hvala za link.

Razmisljao sam o maku, skx007 mi je preskup kod nas. Mada sad gledam ovaj citizen i deluje fenomenalno. Čak je i cena kod nas skroz pristojna.

Edit: Ako nekoga interesuje, sense je napokon dobio Casio EF-503L-1A.
Po čemu je on toliko poseban, mehanizam, izrada? U odnosu na ostatak edifice familije.. Nisam u toku bas.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nije poseban, mozda jedino najlepši u porodici (subjektivno misljenje), nego pre par nedelja sam prevrnuo nebo i zemlju da ga nađem. Dugo ga nigde nije bilo.
 
Nazad
Vrh Dno