Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Djordje da li mi veruješ da me i pored Maka mami OM2. Stvarno razmišljam da ga kupim pa rotiram. Jeste da bih imao dva divera ali oba su neodoljiva. Šta misliš (mislite) o tome?
 
Realno, ne.
Ako već praviš kolekciju onda ispoštuj diver, pilot, vintage, dres, digitalni Casio.
Diver i to odličan imaš, šta će ti još jedan?
 
@Cvoruga & Coni

Zasto ne bi mogao da koristi Mako kao neku "elegantniju" opciju? Posedujem dva divera, Black Ray i Monster 2nd gen (kacio sam slike)... OM mi ne silazi sa ruke, zamenio mi je g-shock kao "daily beater" (jednostavno kliknes ili ne sa njima), dok BR uglavnom sakuplja prasinu u kutiji, mozda 7 dana mesecno ga koristim...

+Edit: @Coni, baci pogled i na Orient ("Tito") Marshall seriju, kada sam uzimao Black Ray bilo je dvoumljenja oko BR ili crveni/crni Marshall...
 
Poslednja izmena:
Mako može kao sat za sve, OM ne može, može ali nije to to, ima boljih rešenja.
Marshall plavi i crveni ne zna se koji je lepši.
Mada, mene smorilo navijanje, menjam sve automatike za eco-drive.
 
@mikiPSY koji je ovo model?

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Mada, mene smorilo navijanje, menjam sve automatike za eco-drive

Jeah, indid. Mislim nikada nisam imao automatik samo iz tog razloga, nekako ne zelim da "robujem" satu. Jos eco drive/tough solar i uz to onaj radio prijem i bog da te vidi narednih 10 godina :d
 
Lepo ali se ipak zna ko je kralj luminacije hehe
YtkcyrS.jpg



Poslato preko mTalk
 
Primetio sam da se ljudi više primaju na Seiko a na Citizen ne, ne znam zašto?
 
Zato sto na vecini pise "eco". :p

Ima citizen finu podrsku ovde, vidis da ga upuceni hvale i preporucuju. ;) Sto se tice izbora verovatno ima veze sa raspolozivoscu, dostupnoscu odredjenih modela itd...
 
Lepši i raznovrsniji modeli (Seiko). Inače taj plavi Citizen ima moj ortak, prelep je.
 
Da li kupiti njega ili NH Havana ili običan NH i imati legendu od sata?
Dilema koliko nećeš :d .
Pa Havanu nisam video uživo ali običan, crni jesam, kao što sam ti već rekao, predobro izgleda, i obrada kućišta i narukvicenje zlo. Ja bih uzeo njega.
 
Vec duze vrijeme šmekam da uzmem Raymond Weil Freelancer-a. Da li neko posjeduje navedeni i utisci?
 
Uff prelep sat. Mnogo mi se dopada kombinacija sa crnom narukvicom zbog zute kazaljke. Probao sam ga na ruci ali ne mogu reci kakav je u praksi jer kosta par mojih plata. :D
 
Samo dve, tri stranice unazad; nije teško...
 
Znam da je ovde neko postavljao linkove za lepe kozne narukvice al ne mogu nigde da ih nadjem pa ako nije problem da ponovo napisete :)
Imaš u Andrejeviću Hircsh kaiševe, oni su najkvalitetniji. Takođe možeš i da naručiš od nekog da ti uradi (Joker ovde sa Bencha, Pugo, Diabolique...)

Poslato preko mTalk
 
Stigao Citizen Havana. Odlican je sat, postavljam slike za koji dan.

Iznenadjujuce, na carini sam platio sam 1000 din, tako da sam odlicno prosao.

Imam jedno pitanje za ljude koji imaju ovaj sat - kako se namesta datum, odnosno u odnosu na sta se datum pomera? Da li se datum pomera u odnosu na 24-hour handle?
Da li je moguce namestiti da hour i minute handle pokazuju 'primarno' vreme - odnosno lokalno vreme, a 24-hour handle da prikazuju vreme iz druge proizvoljne vremenske zone?
 
Datum je najbolje podešavati ujutru, tako što izvuces iglicu na prvi stepen, na jednu stranu se steluje datum, na drugu 24h cifer, iliti druga vremenska zona. Datum okrećes do npr. 3 dana ispred tačnog datuma, onda povučes iglicu do kraja i okrećes pune krugove sata do tačnog datuma i podesis i vreme. Tako će ti sat prebacivati datum odmah nakon ponoći. Ako okrećes samo datum, moze se desiti da datum prebacuje u podne, što je bio slučaj kod mene.

Nadam se da sam bio jasan, koliko toliko.
 
Datum je najbolje podešavati ujutru, tako što izvuces iglicu na prvi stepen, na jednu stranu se steluje datum, na drugu 24h cifer, iliti druga vremenska zona. Datum okrećes do npr. 3 dana ispred tačnog datuma, onda povučes iglicu do kraja i okrećes pune krugove sata do tačnog datuma i podesis i vreme. Tako će ti sat prebacivati datum odmah nakon ponoći. Ako okrećes samo datum, moze se desiti da datum prebacuje u podne, što je bio slučaj kod mene.

Nadam se da sam bio jasan, koliko toliko.

Hvala, zasad mi nisu neophodne dve vremenske zone, ali dok sam citao uputstvo taj deo i nije bio bas najjasniji :)

Datum sa 30./31. na 1. mora rucno da se pomera pretpostavljam?
 
Prodavac goodcheapman, ogroman izbor svih vrsta narukvica za satove.
Cene više nego razumne, preporučuju ga dosta i na watchuseek-u.
Šalje airmailom u koverti, što će reći stiže za nekih nedelju dana na adresu i ne otvaraju na carini/nema naplate poreza.
Ova je 12 dolara.

4o6EedA.png


Vj2ey2k.png
 
Poolmaker dobar kombo, đa mi se meš.

Revolucionar, jesi uzeo Havanu zbog revolucije :D , i 'de su slike ?
 
Pozdrav svima

Imam jako dobru kopiju Hublot BigBang 44mm pa me zanima ako neko mozda zna da li uopste vredi pokusavati da nadjem kaiseve za sat u beogradu ili da narucujem od negde ?
 
Nazad
Vrh Dno