Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Pošto su mu ove RayBan naočare fejk, odgovor se nekako sam nameće.
 
Hvala na odgovorima...

Je l moze preporuka za neki sat veceg precnika (~50mm) za oko 100€,nov ili polovan? Ne znam kakav je casio edfice 527d? A video sam i fossil bq1175 na kp za 80€ deluje mi fino ali mi lici na repliku...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ja bih rekao da je fejk, nekako se vidi odmah da je jeftin. Cim imas taj osecaj sto se izrade i materijala tice onda je vrlo verovatno da je fejk. Inace samse iznenadio ali ove jeftinije satove kopiraju mozda cak i vise nego skuplje marke.
 
Izgleda da cu uzeti casio edifice,najvise je hvaljen u ovom budzedskom segmentu...samo jos ne znam da li 527d ili 539d...ako ima ponosnih vlasnika nekog od ova dva modela neka napisu utiske...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ispao je 527...sad se dvoumim izmedju 539 i 549... I je l moze neko da mi kaze razliku izmedju ef i efr modela...mislim na casio edifice...verovatno se r odnosi na chronograph,ali nisam siguran...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dajte neki sajt odakle provereno mogu da se naruce original Casio satovi i generalno satovi u toj klasi. Odustao sam od onog Tissot-a od 400eur, nemam trenutno toliko novca pa mi Casio deluje kao najbolji izbor do 150eur.
 
Ja sam pre neki dan narucio sa kp Casio, jeste da nije analogni, gshock ga100cm8aer, ali covek ga je doneo iz madjarske od njihovog uvoznika, original je i pod garancijom, usteda u odnosu na radnju u bg je preko 30%, u ponudi ima i analogne i pretpostavljam moze da nabavi verovatno svaki model
 
Poslednja izmena:
Imas trojicu na kp (zrenjanin,pancevo i nis) koji sigurno prodaju originale...lik iz panceva donosi iz madjarske,za ostale ne znam,nisam ih kontaktirao...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dajte neki sajt odakle provereno mogu da se naruce original Casio satovi i generalno satovi u toj klasi. Odustao sam od onog Tissot-a od 400eur, nemam trenutno toliko novca pa mi Casio deluje kao najbolji izbor do 150eur.
Pogledaj na satovi-online. Oni imaju dobru ponudu Casia, samo treba prvo proveriti telefonom imaju li na stanju baš taj model.

Poslato preko mTalk
 
Ispao je 527...sad se dvoumim izmedju 539 i 549... I je l moze neko da mi kaze razliku izmedju ef i efr modela...mislim na casio edifice...verovatno se r odnosi na chronograph,ali nisam siguran...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Izbacio si najbolji od ta tri. To je Casio paralela Nighthawk - u. Popularan večiti model, krunica na šrafljenje itd. Uzmeš ga sa metalnom narukvicom a posle jednu kožnu, možeš i original sa leptir mehanizmom.

539 je po meni bljak...

549 mi se svidja što ima dan i datum ali i dosta kiča, ima sa tim mehanizmom jedan drugi model, ne mogu sada da se setim koji...

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Ispao je 527...sad se dvoumim izmedju 539 i 549... I je l moze neko da mi kaze razliku izmedju ef i efr modela...mislim na casio edifice...verovatno se r odnosi na chronograph,ali nisam siguran...


Sent from my iPhone using Tapatalk
I ja mislim da si najlepši izbacio. 527 imaš u nekoliko varijanti boja i sve su dobre. I metalna narukvica im je dobra. Pravi moderan sportski sat, da nemam Casio i ja bih ga uzeo.
 
Izbacio sam 527 (iako mi je najlepsi od svih edifice) jer je u poredjenju sa 549 mali... Sad sam uzeo u razmatranje i 536...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako hoćeš veliki Casio, uzmi 538. Baš je veliki i svidja mi se. Ali baš je veliki, lepu narukvicu ima, samo još da mu je krunica malo veća i grublja ali je i ova solidna.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Sad sam ga pogledao i nije mi bas nesto... Samo da je 527 malo veci ne bi bilo dileme...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pogledaj casio Edifice EFR 302 D, imam ga, i bas je jedan od većih casio satova
bbb53140e2a24c2746bfb09cb0860e95.jpg


Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
 
Ni taj mi se ne svidja... Definitvno se lomim izmedju 539 i 549...s'tim da sam blizi 549 jer je noviji model...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni su se ova dva bas dopala i trenutno se dvoumim izmedju njih:

EFR-547D

Satellite


image.jpg

Moze li mi neko reci koji je ovaj drugi model, zaboravio sam da pitam :D
Ovaj prvi kosta oko 16000, a drugi oko 13000

EDIT: Ne znam zasto se slika ovako rotirala...
 
Poslednja izmena:
Na kom sajtu ima detaljna pretraga satova svih mogućih (poznatijih) brendova po raznim parametrima?
Postoji li tako nešto?

Edit:
Koji su prodavci sa širokim izborom metalnih narukvica (najbolje sa evropskog ebay-a, ali nije uslov)?
Ima neko da zna i da je voljan podeliti informacije?
 
Poslednja izmena:
Mislim da nigde nisam video pretragu po vrsti stakla, to baš i ne može da se uzme kao neki relevantan parametar. Po mehanizmu, da, to je već standardno.
 
Mislim da nigde nisam video pretragu po vrsti stakla, to baš i ne može da se uzme kao neki relevantan parametar. Po mehanizmu, da, to je već standardno.
Bitan je parametar onima kojima je bitan.
Ni mehanizam nije bitan onima kojima nije važan...
Opet se vraćamo na onih 99% posto relevantnih...
 
Ma slažem se (meni lično jeste bitan faktor), problem je što mnogi proizvođači i ne navode precizno materijal od koga je napravljeno to staklo, a oni kvalitetniji brendovi imaju svoje varijacije na temu (Seiko hardlex npr, Orient hardened minerall...). Tj, 'ajd preciznije da se izrazim, manje više nije baš standardizovan parametar.
A i podela po mehanizmu jeste logična, automatik, kvarc, navijač, solar.. ali kada bi uzimali proizvožača mehanizma tu bi već bila papazjanija (Miyota pokreće gomilu brendova, Ronda... neki i ne bi baš otkrivali na prvu loptu).
 
Poslednja izmena:
Tj, 'ajd preciznije da se izrazim, manje više nije baš standardizovan parametar.
Stoji to, ali praktično svako staklo na satu se svodi na pleksi, mineralno i safirno.
Seiko hardlex i Orient hardened su samo njihovi zaštićeni nazivi/tehnologije mineralnog stakla.

Edit:
Rado V10K, čitavo kućište od sintetičkog dijamanta, "toughest" watch in the world :D
Nije moj fazon, ali zgodan je za prodati, najjeftiniji nov što se može naći je oko 1500 dolara :)

[youtube]X76ZQrny1YI[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Jes. Da li si video koliko inače ima pod varijanti safira?
Domed, Thick Semi Domed, Anti-Reflective, Coated, AR coated, Scratch resistant...plus kombinacije.
Pa mineralno takođe ima bar 5-6 varijante...
 
Nazad
Vrh Dno