Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Rado ima keramičke modele, oni se time bave od 60-ih godina prošlog veka, ali nisam siguran da će ti dizajn odgovarati, muški modeli deluju uglavnom previše unisex.
Panerai ima jedan keramički model (samo kućište, ne i brazletna).
Ako želiš ultra izdržljiv sat, maksimalno otporan na udarce, ogreborine i sl baci pogled na Damasko, strašno dobro su se pokazali.

E sad, sve ovo košta mnogo, ne verujem da ima keramičkih satova za "male pare", ali nisam to nešto ni istraživao.

Veliko je pitanje šta od ovoga možeš da nađeš u BG-u.

EDIT:
Evo sada gledam, ima jeftinijih modela, ali su to uglavnom modni brendovi, tako da ostaje pitanje kvaliteta ... Tissot ima jedan muški model, Certina ima samo ženske.
 
Poslednja izmena:
^
Hvala na pojasnjenju. Videcu po radnjama sta se nudi. U svakom slucaju keramicka narukvica mi deluje kao interesantan i ekcentrican detalj a to mi treba
 
Idite u persun - nisam ni znao da se prave ceramic satovi :zgran:

Moze li to kod nas da se vidi negde?
 
Pejo kako stoji Amazon usa sa satovima? Jel' to genuine sve ili? Trebalo bi da jeste ipak je to Amazon reputacija zar ne?
PRC200 ima za 290$ plus shipping hmmm.
 
Ok hvala. Ovo se sve odnosi na Evropu ili ima i USA?
 
keramički satovi su bruka... a po meni najbolja stvar je kombinacija safir & hardmetal. ja imam jedan takav i to mi je jedna od najdražih stvari koje posedujem. sramota me je i da kažem da sam ga više puta grebao šrafovima, noževima viljuškama, ekserima i čime sve ne kad me drugari isprovociraju da može da se ogrebe. dovoljno je da kažem da je perfektan kao i prvog dana... ni najsitniju ogrebotinu nema nigde po sebi, a više puta sam zakačio njime razne kvake, zidove, ograde i šta sve ne, da ne računam što sam namerno pokušao da ga izgrebem. dakle nije mit da postoje neizgrebivi satovi, ovaj moj može da ga ogrebe samo dijamant.
 
A sta kazete na ovako nesto?

Urwerk-UR-1001-Pocket-Watch.jpg


Za mene, perverzija od dzepnog sata.
 
Ima Urwerk takve i rucne.Ali imaju i drugi, recimo HD3
5kn7A.jpg

2TNdn.jpg


Nikako da se nakanim da pohvatam sta sve ja imam, uskoro kacim :)
 
Ovo je dobro transformerse da glumiš, a kad te zanima koliko je sati pogledaš u telefon :D.
 
Ova zadnje 3 su perverzija od satova :D
 
^^^ Ovo su, tehnicki gledano, mehanicki digitalni satovi.
 
HD3 Slide - 5000$ .
The new HD3 Slyde, has a square shaped case that is available in titanium or pink gold, the crystal is sapphire, and there is a choice of leather, alligator or rubber straps. Water-resistance is 50 meters.
The dial, the watch's main feature, has a full color digital readout that can be interfaced via its touchscreen. Currently, there are number of modules that allow you to view the time, worldtime, countdown timers and a number of other horological functions. The modules can even be customized for private events (a countdown timer until your birthday or wedding, for example).

Urwerk Torpedo
 
Ako smo jos uvek kod Urwerk-a...
Juce malo razgledao njihove modele i ovaj mi zapao za oko.

633994289909158412.JPG


A cena. Prava sitnica, u nekoj Svajcarskoj radnji ~183.000 evra. :wall:

A sada moj mali satic, nista posebno.
 

Prilozi

  • Image172.jpg
    Image172.jpg
    680.6 KB · Pregleda: 536
Novi ruski satovi - LOL

RAKETA_MILITARY__4ce21ccd252d7.jpg


vs

RAKETA_MILITARY__4ce21a6dee8bc.jpg


Oba su RAKETA (navodno) :smash:



ka-921969-big_jpg.jpg


Kontam da je cena pristupacna zbog nepopularne slike, ali mi je prosto neverovatno da nov automatic sat kosta 69€ - 19% nemackog poreza.


Malo elegantnije, ali i skuplje varijante:

kri-540854-big_jpg.jpg

Automatic


kls-583100-big_jpg.jpg

"Navijac"


a-3105-6975708-shop_jpg.jpg

"Navijac"


Ima interesantnih modela, cak i sa sapphire staklom, ogranicenih serija od par stotina komada, ali cene su naravno malo jace :S:
 
des naso ove ruse?


Ubedljivo ih najvise ima @ www.smirs.com

Al' ja vise "parim oci" nego sto bih se usudio da online kupim ruski sat, pa cak iako je sa besplatnom dostavom :trust:

[YOUTUBE]MTmbMh3mOhQ[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]_g7xOvxRbl8[/YOUTUBE]

Bez obzira, stvarno moze da se izgubi par sati u razgledanju :eyebrows:

strelabeigeb7964596.jpg


Ne znam da li sam usamljen slucaj, ali meni ova cirilica malo "bode" oci :shock:


Nisu Raketa, a Rusi kad krenu da prave satove sa Naci obelezjima, znamo da ce Armagedon :)

Jos gore sto se kopiraju ruski satovi :d
 
KALASHNIKOV ima celu liniju satova :)

3dz3y.jpg

laeD4.jpg
 
Ja nisam kacio nikad kopije, a kalas ima paprenu cenu tako da nije kopija :)
 
ma ne pitam ja za kalasnikov, nego za ove prethodne...


Taj Kalashnikov nije ruski kad pise 'Swiss Made' :D

Ne znam da li su svi oni ruski original - zolabg je nesto na tu temu prokomentrisao.

Ni na www.vostok-inc.com ni na www.raketa.com ne mogu nista bitno da vidim :(

Postoji vise sajtova sa razlicitim cenama, pa ako neko planira kupovinu, najbolje da kontaktira proizvodjaca radi provere dilera i slicno.


http://en.wikipedia.org/wiki/Vostok_Europe
The name Vostok-Europe is confusing because the company has no any link with the famous Russian watch maker Vostok. However, some Vostok-Europe watches are equipped with a Russian Vostok movement.

Vostok-Europe watches, due to their materials and finishing, cost several times the amount of an "ordinary" Vostok.

www.vostok-watches.com i www.smirs.com izgledaju najozbiljnije, ali to opet ne mora nista da znaci :trust:
 
Koliko se secam, Vostok je 2010. proglasio bankrot, rasparcao se, ostatak ima u postu iznad. Medjutim, Raketa je skoro posle duzeg perioda fino krenula da se penje, dizajn je sve bolji, mehanizmi ostaju standardni kao i nekada - povoljni i izdrzljivi. Previse kopija se pojavilo po e-bay i slicnim sajtovima. I u BG je jedna firma krenula da distribuira Vostok satove, po daleko vecim cenama nego sto su nekada. Sto se tice ostalih proizvodjaca, nemam proverenih informacija. U svakom slucaju, posedujem par starih Rusa, Komandirski ne skidam sa ruke, jednu Raketu 35 godina staru isto cesto nosim, ostali stoje kao podrska :)
 
Znaci original Vostok pukao - zato na mnogim mestima pise 'SOLD' i 'OUT OF STOCK' :(

A izgleda da ni Poljot nije "Poljot" :lupko:

http://en.wikipedia.org/wiki/Poljot
In 1992-1994 the new brand "Poljot-V GmbH" or "Poljot-International" is set up with headquarters in Kahl, Germany. "Poljot-International" are considered in most countries are counterfeits of the original Poljot watches from the "1st Moscow Watch Factory".

http://www.russianwatchguide.com/poljot.htm
In recent years, the First Moscow Watch Factory scaled back production. Some of its equipment was purchased by Volmax, a Russian watch company launched by ex-Poljot employees. Volmax now uses the term "Poljot" for some of its watch movements.

Ima i neka nova marka Moscow Classic :sceptic:
2824-03731002.jpg

Ako PAKETA ne proradi, ispace da ce (stari) original ruski sat moci da se nadje samo na buvljaku :smash:

Za kraj, jedan jako interesantan "MUST WATCH" video - http://www.youtube.com/watch?v=B-JMoUoMtXo
 
Evo i mog sata...nasleđe od dede :D

OMEGA Geneve MD166.0070

Nije bila skupa popravka...zamena stakla i čišćenje oko 25eura...još da nađem negde solidnu kožnu narukvicu...

 
Prelep sat, klasika za sva vremena i prilike.:)
Mogao bi i kućište da mu ispoliraš ...

Evo jednog fenomenalnog sata:

mille_1.jpg


Chopard 1000 Miglia GMT-Chronograph "Speed Black 2"

Keramičko kućište, limitirana serija od 1000 komada.
 
Poslednja izmena:
Videću i to da odradim, hvala na predlogu :)
 
Nazad
Vrh Dno