Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Dal je zreo za servis ?
 
Jel ima neko predlog gde bih mogao da kupim narukvicu za ženski DKNY ceramic 8646 ?
Narukvica je skraćena i delovi su verovatno izgubljeni a sada bi je trebalo produžiti
 
Prošetaj se do sajdžija, možda i da obiđeš više njih. Većina čuva delove narukvica koji ljudi ostave posle skraćivanja, možda uspeš da nađeš članke.
Ako ne, onda ti ostaje jedino da naručuješ preko neta.
 
85e + 5€ nato :) .
To mi je druga Amphibia, sledeća koju kupujem je Sailboat u ministarskom kućištu.
Gotivni satovi skroz + automatik, samo malo veći da su bili bi još bolji.
Dve aj da kažem mane, mada za te pare i nisu, slaba iluminacija i korona je mogla biti lepša.
Ima custom bezela ali su skupi ~30-50$, ovo mi je odlična modifikacija.


A Građanin je kao tvoj Seiko, samo sam mu umesto fabričke kožne stavio meš narukvicu i super je :party:.

Sledeća stavka mi je kutija.

I ova Amfibija je uber kul, u drugom redu isto modovane, pepsi bezel izgleda super.

Ovo su u 710 tzv ministarskom kućištu, a Zenitar prepakuje cifer i u 420 ali je skuplje.
 
Poslednja izmena:
@mikiPSY
@Cvoruga
Na meranomu bi trebalo da je jeftnije. "Obicni" se krecu oko $58 + $14 postarine sa traking kodom.
 
Taman sam bio resio da pazarim orient sat, ali sad mi ovaj zapade za oko Seiko SNE273. Ima li ko iskustva sa solarnim satovima? Zapao mi je za oko jos jedan ali on je Kinetic.
Dakle automatic, solar ili kinetic? :D
 
Dakle automatic, solar ili kinetic? :D
Ako ćeš da nosiš svaki dan onda automatik, ako ne i nećeš da se drndaš sa navijanjem onda ne automatik.
Orienet stvarno ima lepih modela, šteta što nema radnja kod nas da se vide uživo :trust:.

Ih, pa stiže (bar je meni) za 9 dana.
U poslednje vreme su svi na preorderu a neki i out of stock,
pri tom me Dimitri zajeb'o, nije mi poslao model koji sam naručio :mad: ,
ali dobro, vratio mi pare, ne mogu da grešim dušu.
Za sada sam završio sa ruskim satovima, merkam neki drugi :) .
 
Koliko je po tebi ok cena za kvalitetni kožni kaiš?
 
Problem je što se isto materijala, rada i vremena utroši za kaiš za sat od 10€ i od 5000€. Ali mislim da je cena 1600 din. sasvim korektna.
 
Imam Timex (da znam, marka za podsmeh), model Expedition (imaju oni celu seriju s' tim nazivom) i služi(o) me je baš dobro par godina.

Feature koji mi je baš bio gotivan na njemu je perpetual calendar. Mislim da bih teško uzeo neki sat bez toga. I sada je baš taj kalendar počeo da zeza. Ponekad ne prebaci datum kako treba, a posle toga je zaglupljen i više ne prepoznaje mesece sa 30 il' 31 dan. Po nekim forumima sam pohvatao da problem može biti u kontaktu koji registruje da je ponoć, da je počeo novi dan, i da je čišćenje tog kontakda dovoljno da na duže vreme reši problem. Ako je problem nešto drugo, popravka se ne isplati.

Ima li saveta kome to u NS nositi na pokušaj čišćenja?!?

A drugo pitanje bi bilo, ima li još nekih pristupačnijih satova jednostavnijeg dizajna, sa perpetual kalendarima?
 
Imaju oni vrlo lepe modele, zašto za podsmeh? Sat ne mora da bude skup da bi bio OK. Mada njihova TX Luxury serija nije baš ni jeftina.
Pa raspitaj se koji je bolji sajdžija u NS, mlađi, jer ovi stariji obično ne pipaju kvarcne satove.
Jeftiniji...hmmm, uvek bih ti preporučio Citizen, sad pitanje je tvog budžeta.
 
Uf bre, sada gledam, pa te analogne perpetual calendar satove, Google me uglavnom vodi na one švajcarce što koštaju k'o bubrezi, i to bubrezi cele porodice. Da, kontam da je mehanički večiti kalendar u satu složeniji nego kompletan John Deer-ov kombajn, ali ovaj Timex je to rešio lelektrikom (što kao neki ing. kontam da je jednostavno), i ne vidim da i iko to ima za 100-200 eur.
 
Dajte preporuku za Bg casovnicara
 
Da se i ja pohvalim poslednjom "prinovom" (sa leve strane) :banana:
Konačno nabavih mehaničkog pilota, unutra je Miyota automatic, a ceo cifer je sa Luminovom i lepo svetli.

Rl8Oodc.jpg

I jedno pitanjce, za ovog Seika desno mi treba neki normalan servis u Beogradu ili Nišu. U pitanju je Kinetic model star četiri-pet godina i u poslednje vreme mu se malo teže okreće onaj zamajac koji ga puni. Trebalo bi mu malo održavanja, a verovatno i ne bi bilo loše da mu promenim staklo jer sam ga dosta izgrebao godinama. :S:

Btw, "mladi" serviser iz Niša diplomirao je na Seiku. Ispašće da reklamiram momka, ali jednostavno, korektni i pošteni ljudi sa moje strane uvek imaju maximalnu preporuku i hvalim ih na sve strane.

Može li kontakt na PM?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno