Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Po mom nekom iskustvu (ne samo za satove) pogledam gdje mogu da nadjem najjeftinije, pa pogledam review-ove za taj sajt, i ako mogu da biram uvijek radije porucujem sa evropskih / americkih sajtova. Ovaj sat sam uzeo sa watch hut jer je u tom trenutku bio na nekoj akciji (50% popust) pa je bio povoljan, a original je.

Imas na ebay-ju i dosta povoljno satove sa sivog trzista (guglaj "grey market watches", trebalo bi da su originalni satovi, ali bez garancije, finog pakovanja itd.), cesto i po upola manjoj cijeni (pogledaj npr. nywatchstore, areatrend, itd.), pa pogledaj i njih ako si zainteresovan, vidi kako su kupci zadovoljni, itd.
 
Imam ja pitanje, da li neko zna za servis satova? Imam Seiko 5 Automatic iz 1984-te, otac mi ga je dao 1991 i nosio sam ga do pre 5-6 godina kada je samo stao. Vidim da ima da se nadju na eBay vec za 20-30e, ali ovaj ima sentimentalnu vrednost jer mi je otac iznenada umro 2011-te. Verovatno je trebalo neko odrzavanje da se radi ali ja nisam. Kais mu je kao okovi, gde sve nisam radio i fizikalisao sa njim, to je neunistivo.
 
Imam ja pitanje, da li neko zna za servis satova? Imam Seiko 5 Automatic iz 1984-te, otac mi ga je dao 1991 i nosio sam ga do pre 5-6 godina kada je samo stao. Vidim da ima da se nadju na eBay vec za 20-30e, ali ovaj ima sentimentalnu vrednost jer mi je otac iznenada umro 2011-te. Verovatno je trebalo neko odrzavanje da se radi ali ja nisam. Kais mu je kao okovi, gde sve nisam radio i fizikalisao sa njim, to je neunistivo.
Ovlašćeni servis Vitanov, Vase Carapica 14, Beograd
 
Kako bi ga posedovao :p

Vacheron-Constantin-Patrimony-Traditionelle-Gray-1.jpg
 
Pa ne nosi se taj sat na kapa trenerke već za bogate snobove koji su non stop u odelima, košuljama itd.

Ništa lično, nego samo kažem istu stvar kad god Average Joe zaželi Patek, IWC, VC..
 
Imaju i sportske verzije tih satova...brat ima iwc sa gumenim kaisom casual je skroz
 
Pa ne nosi se taj sat na kapa trenerke već za bogate snobove koji su non stop u odelima, košuljama itd.

Ništa lično, nego samo kažem istu stvar kad god Average Joe zaželi Patek, IWC, VC..

Ja sam svaki dan u odelima, košuljama, kravatama osim vikendom. Takav mi je posao. Longines mi služi odlično, ali valjda mogu da sanjarim :)

Uvek mi se svidjao ovakav klasičan / minimalistički dizajn. Nisam za sportske varijante satova (diver, itd.)
 
Poslednja izmena:
Drugari, treba mi za ćerkicu (10 godina) neki Baby-G ? Gde je najbolje da se kupi? Da li neko ima preporuku za model ?
 
Posalji im mail, cim salju za Bosnu, sigurno ce ti poslati i kod nas. Samo pregledaj prvo kakva su iskustva po internetu, ja sam ih samo naveo kao primjer, nisam imao priliku da porucujem nesta od njih.

Samo vodi racuna da ce ti i ovi nasi naplatiti carinu i pdv (dodatnih 32% na cijenu sata).
 
Ma koliko sam citao, iskustva su pozzitivna, a poslao sam im dva mail-a, I nisu odgovorili.
 
Vjerovatno ne rade za vikend, sacekaj dan, dva, odgovorice ti oni, to im je u interesu ;)
 
Tacno. Jel moze proporuka za neki shop u Budimpesti, sa dobrim izborom poznatih brendova (Casio, Seiko, Citizen i sl.). Svracam tamo za koji dan pa mozda vidim nesto zanimljivo :)
 
Moja dva ljubimca, Lorus RT 357 DX9, Casio MRW-200h..
 

Prilozi

  • rt357dx9_3.jpg
    rt357dx9_3.jpg
    249 KB · Pregleda: 231
  • casio-men-analog-watch-mrw-200h-1b2vdf-citytime86-1503-26-citytime86@5.jpg
    casio-men-analog-watch-mrw-200h-1b2vdf-citytime86-1503-26-citytime86@5.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 222
Tacno. Jel moze proporuka za neki shop u Budimpesti, ...

Bogami, koliko sam video, cene tamo nisu niske. Bio sam posle prvog maja, ne verujem da su nesto pale u medjuvremenu. Gledao sam i po trznim centrima, i po sirem centru, a i u jednoj prodavnici malo dalje od centra (pola h busom).
Mislim da je online kupovina definitivno najisplativija, i da ti neko donese preko. Mislim, poruci ortak/rodbina, njemu stigne samo sa troskovima shipinga, bez carine i pdv-a, a onda taj neko donese - posalje tebi.
 
Poslednja izmena:
Vintage (ne znam oznake):
-Doxa, navijač
-Omikron
-Rotary, navijač

Kupio u Senseu :
-Seiko SNZG15J1, sa MarketStraps-a poručio 3 narukvice različitih boja,
menjam ih u zavisnosti od raspoloženja, sat odličan, zamerki nemam, iluminacija vrh
-Casio Edifice 328d 7av, za svaki dan, slaba iluminacija, ostalih zamerki nemam,
-Casio MTP-1384L-1A svideo mi se na prvi pogled, mana nema iluminaciju.

Na posao nosim, u zavisnosti od oblačenja, kežual ili košulja (ne volim) :
-Festina F16629/1 i/ili Orient Union (beli cifer).

Vostok Amphibia Scuba Diver 420, naručio sa Meranom-a, čekao ~2,5 meseca,
orginalna narukvica je užasna, tako da za njega imam nato i mesh narukvicu.

Imam još 2 sata, čije oznake ne znam, Royal London hronograf i Seiko 5, njih retko nosim.

Trenutno razmišljam o narandžastom Monsteru i pravljenju/kupovini kutije.
 
Poslednja izmena:
Bogami, koliko sam video, cene tamo nisu niske. Bio sam posle prvog maja, ne verujem da su nesto pale u medjuvremenu. Gledao sam i po trznim centrima, i po sirem centru, a i u jednoj prodavnici malo dalje od centra (pola h busom).
Mislim da je online kupovina definitivno najisplativija, i da ti neko donese preko. Mislim, poruci ortak/rodbina, njemu stigne samo sa troskovima shipinga, bez carine i pdv-a, a onda taj neko donese - posalje tebi.

To i jeste best buy.

Trenutno razmišljam o narandžastom Monsteru i pravljenju/kupovini kutije.

Neverovatno, i ja :). Što se kutije tiče, imam neki stari, baš suvi orah, i drugara profi stolara. Dobro bi legao sa uljem za drvo ;) Kutija mi treba za moje i ženine satove. Samo mi fali dizajn :(

Dopada mi se i Duro Casio MDV-106-7A, za plažu, za more .... za zezanje :D

MDV-106-7A.jpg

mada , moje lično mišlejnje, da mi je za oko 1.000,00 din precenjena cena.
 
Monster je već postao klasik i obavezan deo kolekcije :) .
 
Orange na metalu je vrh. Ali onaj stariji model, ovaj novi na kome su svi markeri ostri mi se bas i ne svidja nesto preterano
 
Jedini lik sa KP koji valja nove Orient satove je Ivan (ja mislim da se tako zove, možda grešim),
ali lik radi po narudžbini, donosi od preko tako da nije moguće videti sat u BGu
sem ako ga ne naručiš i pazariš.
Za druge prodavce Orienta na KP ne znam.
 
Ja za koji dan porucujem ovaj. Nadam se da me nece rebnuti za porez i carinu :).

Nadjoh sad ADEC, deda mi poklonio kada je isao u penziju on dobio od firme. Glanc nov :) Star 13 godina nikada nosen.
IMG_20150614_193524.jpg
 
Nazad
Vrh Dno