Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Uz duzno postovanje ali kakav gshock?? Nema kicastijih i gorih satova...ima, oni dona karan, versace i sl.

U svakoj temi se nadje neko pametan da pljuje tudji ukus. Student sam, svidja mi se kao sat za svaki dan. Ne bih uzimao neki sareni model, nego slicno ovome(crn, da moze na sve da se nosi). A malo mi je i lakse da priustim gshock nego submarinera ili nekog pateka
 
Evo i mog Nighthawka ;)

IMG_1145.jpg
 
Casio EF 558
ImageUploadedByTapatalk1432022051.027939.jpg

Nesto sto planiram je ovakav PAM , ali to vec otom potom
 

Prilozi

  • 1go6lpj.jpg
    1go6lpj.jpg
    675.3 KB · Pregleda: 236
Poslednja izmena:
Sa Panerai nema greske ;)

Meni se jako svidio Hamilton X-Wind i mislim da ce to biti moj sledeci izbor.

mdsc0014.jpg
 
U svakoj temi se nadje neko pametan da pljuje tudji ukus. Student sam, svidja mi se kao sat za svaki dan. Ne bih uzimao neki sareni model, nego slicno ovome(crn, da moze na sve da se nosi). A malo mi je i lakse da priustim gshock nego submarinera ili nekog pateka

Jeste lakse, ali bolje skupljaj pare pa kupi nekog polovnog schaffhausena, omegu i sl. koji ce ti trajati ceo zivot nego da bacis pare na taj gshock..jbte na taj sat su se lozili svi dizelasi ovde 90ih :D sta je tu specijalno kod njega da mi je znati..bolje uzmi nekog Seika ako ti je novac problem
 
O ukusima ne treba raspravljati. Moj prvi sat je bio g shock :)
 
Kad god vidim specijalca nosi g shock, posto dosta putujem vidim da ga i piloti masovno nose. I pored dve redovne omege i stalne rotacije mehanickih satova g shock je nenadmasan.
Nesto ne vidjam schaffhausene na bazenima vec bas gshockove. A da ne pominjem da mehanicki satovi upste i nisu preporucljivi za aktivne sportove (sto golferi nose digitalne satove).

Btw ti satovi sto traju ceo zivot traju tako sto se servisiraju na 4-5 godina. Npr omegu po 8500 mogu da servisiram iskljucivo kod omege i servis nije bez 500chf. Tako da ljudi treba da znaju u sta ulaze kad uzmu mehanicki sat.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ako imam 10.000e za Omegu, ni najmanje me ne brine servis.[emoji1]

Seiko koji sam "oteo" caletu, je za preko 30 godina bio mozda 3 puta na servisu i to na ciscenju mehanizma i zadnji put kada sam menjao staklo.

Dzepni Zenith, je za 100 godina bio mozda 10-12 puta na servisu(i to sa oznakama starih sajdzija unutar kutije) i to najvise u poslednjih 20 godina zbog podesavanja vremena zbog zamene opruge za navijanje.
Mehanizam je umetnost za sebe, zato i imaju dve teme...analogni i digitalni satovi.[emoji1]
 
Jeste lakse, ali bolje skupljaj pare pa kupi nekog polovnog schaffhausena, omegu i sl. koji ce ti trajati ceo zivot nego da bacis pare na taj gshock..jbte na taj sat su se lozili svi dizelasi ovde 90ih :D sta je tu specijalno kod njega da mi je znati..bolje uzmi nekog Seika ako ti je novac problem

Pa nije svaki sat za svaku priliku niti je svako pilot, zar ne? Zašto bi neko nosio IWC-a kad, recimo, želi da se provoza bajkom?
 
Pa otkud znam, ja nosim ovu Omegu i kad vozim bajs, igram fudbal, idem na fakultet, izlazim u grad...meni je to sat, a ne izlozbeni materijal pa da biram priliku :) (dobro, ne nosim ga kad idem na trening :) )
 
A zasto golferi nose digitalne satove?

A piloti su uvek nosili Omege, Breitlinge i sl. i sta sad?

I da ne pominjem astronaute :D https://www.hq.nasa.gov/alsj/omega.html
Mozda se previse vozim low costom pa nesto ne vidjam breitlinge.

A golf je zeznut jer svaki udarac prenosi sok na mehanizam.zeznuto skoro kao rad sa busilicom.

Btw licno volim mehanicke satove ali ih nikad ne preporucujem ljudima koji nisu spremni da se bakcu sa njima- kosta vremena i para. Kao sto ne preporucujem zezanhe sa lampaskim pojacalima. To su hobiji koji ne zanimaju svakoga. Npr ko zeli da se kupa sa mehanickim preporuka proizvodjaca je da pre svake sezone proveri dihtunge. Puni servisi razbucanih mehanizama zbog vlazenja mehanizma.

Btw na kraju dana kad idem na odmor, bilo more ili planinu nosim uvek casia. Ne razmisljam se da li ce voda ili sneg da mu naude i kakav je sef u hotelu.

I naravno da sat moze da se nosi u svakoj prilici. Uostalom nisu svi oni osteceni polovni satovi takvi od cuvanja u sefu.

@sale83
Nije poenta da li neko ima vec da li ga zanima. Roman Abramovic nosi digitalca, Bil Gejts nosi timex...
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo to za golf, mada verujem da postoji i neki mehanicki sat za tu svrhu u rangu do 10k $ :D

A naravno stoji sve to, ali bez neke strasti u zivotu sta ti ostaje na kraju :p
 
Ne vidim u cemu je problem sto se tice G Shock satova? Lepo je rekao covek da ne planira veci novac da daje, a sigurno se ne bi obradovao kada bi saznao koliko ga kosta redovno ciscenje automatika, tj kolika je "investicija" kupovinom istog... Mene ciscenje mog Orient-a kosta 3/4 cene koje sam ga prvobitno platio- sto mi na svakih 5 godina recimo dodje novi kvarcni sat...

G Shock tough solar (waveceptor) serija je odlicna, moze i do 10 godina da ga koristis i zlostavljas, bez da razmisljas kuda ga slepas sa sobom i da li mu treba zamena baterije ili podesavanje vremena... Tako da je svaka preporuka za isti ako je potreban neki "work horse" sat... A takav moze da kosta koliko i jedno ciscenje i stelovanje automatika poput Seika ili Orienta recimo... O servisu nekih "premijum" modela ne vredi ni spominjati...

Mada sa godinama automatici nekako ipak dobijaju neki smek...

Inace evo i moje male kolekcije...


DSC_2038.jpg
 
Koliko znam, ciscenje seiko petice kosta oko 4/5k dinara. Evo ga caletov, poklonio mi i stoji na ormanu jer nikako da izdvojim za ciscenje i stelovanje...
 
Ja nisam u Srbiji... Ali dobro je da znam, onda ću u Srbiji obaviti sledeće čišćenje... :D Mene preko, u AT 3x-4x toliko košta...
 
Za servis satova najbolja je radnja na zelenjaku Dojcinovic.Za Seiko su doktori.Probaj kod njih, ne verujem da je vise od 2000-3000 max sada, u zavisnosti od mehanizma..Cale je pre neke tri godine kod njega ispolirao staklo, zamenio znak 5 i ocistio...sve za 1800.
 
Redovan servis obične petice ne bi smeo da bude više od 2-3k max.
 
Za servis satova najbolja je radnja na zelenjaku Dojcinovic.Za Seiko su doktori.Probaj kod njih, ne verujem da je vise od 2000-3000 max sada, u zavisnosti od mehanizma..Cale je pre neke tri godine kod njega ispolirao staklo, zamenio znak 5 i ocistio...sve za 1800.

Ja inače imam Orient Ray, ali kapiram da ne bi trebalo biti ni za njega više... Da li rade zamenu običnog na safirno staklo i koliko bi se kretala cena za tako nešto? U svakom slučaju hvala na informaciji za servis.
 
Za zamenu ne znam, ne verujem da bi drali, jer zamena stakla nije nesto komplikovano(kao rastavljanje mehanizma i ciscenje), ali najbolje otici i pitati, ne znam da li imaju sajt, pola tih drevnih casovnicara nije uslo u internet vode, pogotovo ovi sto preko 40 godina rade.[emoji1]
 
Regularna cena za redovan servis za Seiko automatik reda je 30-ak €. U Srbiji. S' tim što pouzdano znam i da mnogi kvazi servisi naplaćuju i duplo. Čak jedan veoma renomirani servis u Bg-u koristi klasičnu majstorsku foru da usput mora da se odradi/zameni još nešto pa onda cifra izađe....Ne pričam bezveze, to iskustvo imali su jedan moj rođak iz Bg-a, otac mog prijatelja iz Pk-a i rođak iz Paraćina. Potvrdili su mi još neki ljudi iz te branše.
Btw, "mladi" serviser iz Niša diplomirao je na Seiku. Ispašće da reklamiram momka, ali jednostavno, korektni i pošteni ljudi sa moje strane uvek imaju maximalnu preporuku i hvalim ih na sve strane.
 
Pošalji mi na PM telefon od tog dečka. Na mojoj petici bi trebalo nešto da se zategne, jer mehanizam kao da se opustio.
 
Onaj servis kod Vuka?
Trebale su mi baterije 2032, za jedan sat i baterijsku lampu(u nju ide 4 komada), slucajno se nadjem tamo, reko' aj da vidim, sigurno imaju, casovnicar je to, imaju sigurno najkvalitetnije, dobar dan, dobar dan, imate, imamo, otvara on fioku, pincetom vadi, i to bez pakovanja, samo gola baterija, polako stavlja u papirnu kesicu, prica mi o merama predostroznosti kod baterija, kako su delikatne bla bla, kako je bolje da sam mu doneo da on menja itd....koliko je...400 dinara.Ok uzmem tu jednu. mislim se u sebi, mogao sam za te pare i durasel ili neku triax-ovu.Dodjem u jednu radnju sa baterijama za telefone, pitam imaju li mozda te 2032, kazu imaju, pokazu mi ono pakovanje(zuto/zeleno), mislim da su neke japanske, kolika je cena, kazu 100 dinara komad.Uzmem ja 4 komada, dodjem kuci i imam sta da vidim, ista ta baterija je i u papirnoj kesi, kupljena kod renomiranog casovnicara.
 
Dobar je Dojcinovic, nosio sam mamin Citizen kod njega na zamenu stakla, baterije i stelovanje(kostalo je oko 3000). Drugarov deda nosi peticu vec 30ak godina kod nekog u Zemunu, i izlazi ga oko 4/5 ciscenje i stelovanje pa sam zato pomenuo tu cifru :)
 
2032...400 dinara...

CR2032, čuvene :)
Razumem kada ti časovničar naplati zamenu baterije tipa 200-300din. Ili 1.000 din kod satova koji koštaju reda ~ k €. Neadekvatna zamena je svojevremeno mene koštala 50€, preciznije nestručno zatvaranje sata - ušla voda posle i ode mehanizam.
Ali da ti naplati solo bateriju toliko, to je bezobrazluk.
Btw, nabavna cena za 2032 je ranga 30-ak din, plus PDV i marža. Inače uvoznici i distributeri baterije prodaju sajdžijama za tri puta veći novac.
 
Poslednja izmena:
Ja imam 2 kasio sata i super su se pokazala , tako da svaka preporuka ...
 
Generalno ne bi trebali da nosite bilo koji sat (ni nakit tipa prstenje, mindjuše, itd.) dok se bavite bilo kojim aktivnim sportom. U slučaju povrede, mogu samo da smetaju.
 
Nazad
Vrh Dno