Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Citizen AT9036-08E

Najbolje bi bilo da pogledaš koji sat iz serije ima fabrički metalnu narukvicu i da poručiš takvu. Nije jeftino, ali original je original. Ja sam za svoj (at8030-00e) poručio sa dutyfreeisland.

Međutim, rekli su mi da narukvice mogu da se montiraju samo na sat koji fabrički dođe sa silikonskom narukvicom, a da rupe za osovinicu nisu na dobrom mestu na satovima koji fabrički imaju kožni kaiš.

Uspeo sam da nađem velike fotografije dva sata iz iste serije sa mojim i na njima je zaista izgledalo da se rupe na lugovima ne poklapaju.
 
pričamo o ukrasu na krunici, ko je pomenuo uzdizanje pa se opet ti aktivirao.. Koji brend nema mana?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Svaki brend ima mana ali nema potrebe smarati sa Seikom, sve je ispričano već 100x.
Ljudi kupili nove moderne Citizene, mani više Seiko sa mehanizmom bez ručnog navijanja.

Vostok Amphibia nema mana za 50€ automatik, vodootporan.
 
Nisam ja protiv Seika, čak sam ih imao više nego ti i Highlander zajedno, i to par legendarnih i retkih modela.
Ali brate, preteraste sa hvaljenjem, sat kao i svaki drugi.
Od mene aj ćao, nemam nameru da gledam klipove koje kačiš, Omega vs ružni Monster, omg,
pa ko bi pri zdravoj pameti uzeo ružni Monster pored Omege?
Koji klip ........

E da, u potrazi sam za Blumom ili Stagateom, ne hejtujem brend, samo nije toliko dobar koliko ga vi hvalite.
 
Poslednja izmena:
ali mi ne hvalimo, mi iznosimo činjenice, ljudi kupuju skx koji ima 20godina? zasto? jer nevalja? jer ima modernih citizena? pa ima i modernih seika, velatura, sportura, premier.. ovde svake nedelje neko kupi skx i normalno je da hoce da prica o njemu, ne o modernom citizenu koji sve pokazuje dobro, potrosnju u galonima, litrama, bušelima, nadmorsku visinu u metrima, stopama, tezinu u kamenju, funtama, kilama, jedino kad ga pogledas moras dobro da se zamislis nebi li skontao KOLIKO JE SATI... to je kao trenutak iz mućki kad del da rodniju pokvarne ronilački sat pa kaze u svoju odbranu: pa taj sat pokazuje vreme u svim većim svetskim gradovima, kaze rodni, da, sem u londonu...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
indeed we goooo...

meni se ne svidjaju ti avijatičarski citizeni, ama bas ni jedan ali neću reći da su loši satovi niti ishajpovani, preduvani sta već, nekome se svidelo, kupio, super, nek postuje slike, klipove, nek prica o njemu, narukvicama, bojama, ima pravo kao i mi o skxu, monsterima, kojecemu...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali ona scena sa Rodnijem je pobedila haha. Legendarna serija!

Sent from my D6603
 
i kazi vacheron konstantinu sto u 21 veku proizvodi sat bez automatskog navijanja a seiko automatic bez ručnog..


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Meni samo jedna stvar nije jasna.
Ja sam nabrojao koje Seiko satove sam posedovao, i koje sad tražim.
Ali ne pišem hvalospeve kao vas dvojica, kao da je to najbolji sat na svetu jer nije,
i brate, trujete temu ne komentariše niko ništa zbog vas, jer ubiste sa Seikom.
Rekli ste šta ste imali, ako ima još nešto idite na pp ne smarajte ovde više jedno te isto.
Eto.
Dosadna tema, nema šta da se pročita sem o Seiku i 007.
 
ako ti je dosadna IDI TI! nw trujemo mi nista i nikoga, ne komentarisu ljudi JER IH NEMA, znas kako većinu ovde boli za analogne satove, kupe fosil i je..be im se za tehnologiju, hand wind, hacking, diving, iso, i potrosnju goriva u galonima..

minioni bi na ovo rekli... FAJT FAJT FAJT!! [emoji1] [emoji1]

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Isto tako sem tebe i Ace nikoga nije briga za Seiko, ubiste temu smaranjem o istom.

I ne deri se, to nije kulturno i ne preti mi da ja idem, to je prostački i nemaš argumente.
 
nije bas tako... liverpool, vlada911, ovi momci sto kupise skxove skoro, coni.....

nema nas ovde 500

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
indeed we goooo...

meni se ne svidjaju ti avijatičarski citizeni, ama bas ni jedan ali neću reći da su loši satovi niti ishajpovani, preduvani sta već, nekome se svidelo, kupio, super, nek postuje slike, klipove, nek prica o njemu, narukvicama, bojama, ima pravo kao i mi o skxu, monsterima, kojecemu...

Sent from my m2 note using Tapatalk

Mi smo još i dobri. Gledam po nekim drugim forumima postoje slične teme o satovima, šta ljudi kupuju pa to je tuga Božija, od replika to modnih satova i još dobijaju preporuke i pohvale...
 
Ja sam nabrojao koje Seiko satove sam posedovao, i koje sad tražim.
.

Ja sam ti već napisao da se satovi ne kupuju i ne menjaju kao mobilni telefoni. Sat se kupuje da se POSEDUJE i NOSI. Ako ga ne nosiš i ne sviđa ti se ili što bi ti rekao izgustirao si ga, nisi ni trebao da ga kupiš. Pravi sat NIJE modni detalj i prestani da ga tako doživljavaš. U krajnjem slučaju to je tvoje viđenje stvari ali nemoj da ga kao pogrešno namećeš ovde na forumu. Ko je koliko satova izmenjao govori samo o toj osobi i njenim pogledima na svet, ništa više. Znači da si uložio primera radi 500 evra (verovatno dosta manje) u kupovinu prvog sata i od tada pročinje kupoprodaja koja trake u nedogled. I ti si sada više merodavan da daješ savete od nekoga ko nosi sat koji mu se sviđa sve ove godine? U kom univerzumu?
 
pogledaj zadnjih 50 strana npr, imas tri recimo kategorije postova, nas redovne koji se prepucavamo, postujemo slike, klipove, merenja, dajemo i trazimo savete, kontakte, linkove, zatim imas ljude koji udju na jedan ili dva posta i zaborave da tema i postoji i imas ljude koji pitaju npr gde da kupe neki sat ili bi da prodaju ko onaj lik fossila pre par meseci i koliko bi to moglo da se uvalja i to je to, 7-8, 10 redovnih najvise, nekoliko povremenih i pokoji padobranac sa vremena na vreme, ali vidi bogati od ovih prvih petoro ili sestoro ima taj isti skx koji nema rucno navijanje.....

i ti kazes da nikog nije briga za seiko, sem ovih sto ga imaju i skoro dadose pare za njega ali ih vise ne zanima...???

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
zaboravih, povodom tog klipa sa monster vs omega fazonom, taj lik sto je snimio klip, j. anthony ili kako već, je jedan od najvećih kolekcionara rolexa, lexusa, korveta, bentlija, koječega.. znaci covek je video u zivotu sto mi svi ovde nećemo ni u snovima, i nije u fazonu poslao mu seiko monstera za dž pa ajd da ga nahvali protiv dvadeset puta skuplje omege, pogledaj klip pa komentarisi...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Šta ima da gledam klip, imao 2 monstera, gledao ih uživo, retko ružni satovi.
 
Da probam i posedujem legendarne Seiko dajvere.
I sad ganjam Blumo ali bi pre Stargate jer ima dan,
a i lepši mi je bezel.
 
ja pogledao sinoc i čovek potpuno realno, nepristrasno ukazao na mane i vrline oba sata i x puta ukazao na činjenicu: omega par hiljada, seiko par stotina...

sto se izgleda tiče isto mi mozemo da kazemo za citizen koji je utripovao da kad poraste biće kokpit aviona....

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pa kaži slobodno, mene to ne pogađa kao vas dvojicu.
Potrošna roba kao i sva druga.
Već sam kupio drugi sat :D .
 
Aj smirela, nemoj ja da krenem sa kraljevskim Casiom :d
 
Pa kaži slobodno, mene to ne pogađa kao vas dvojicu.
Potrošna roba kao i sva druga.
Već sam kupio drugi sat :D .
tebe to pogađa izgleda više od nas dvojice cim brines o "dobrobiti teme" jer je seiko fan bojevi guše, a sada spustas loptu jer..... jednostavno nisi u pravu....

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
A šta znam...nije meni skx nešto ekstra...lep sat, neobičan oblik i solidan lume...i to je to...nit safira nit potpisane krunice...narukvica kako kod okreneš krš...nego nema sta bolje za te pare osim Citizena ali ja nisam lud za tim dizajnom...ali da je bolji, bolji je
A da, a monstera sam morao da kupim da bih ukapirao da mi se ne sviđa, ružan, težak...
Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok, ja nisam u pravu priznajem.
Samo sam za razliku od vas dvojice promenio 10 Seika.
Ali nisam vezan ni za jedan brend i boli me uvo.
 
Mene je iscitavanje teme bas oteralo od seika . Pogotovo sto se prica o 3 modela koji su meni bljak. Poceo sam da listam i forum sveta satova , da vidim sta se tamo gura , a sta se hejtuje.
Nemam nista protiv vas sa seicima ali stvarno receno je manje vise sve sto se tice tih par modela.
Onaj james bond sta bese nosi koji sat, sinoc sam ga video svidja mi se. Koliko to kosta , sada cu da prob da nadjem
 
Nazad
Vrh Dno