Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Odličan sat za lepe pare... hvala za info. Nemam ni jedan automatik za sada a ovaj bas deluje fino.
 
Samo da vam skrenem paznju na novu Seiko seriju, Recraft - izuzetno povoljni mehanicki satovi (automatic) koji pritom i fenomenalno izgledaju. Evo sta mi je stiglo juce:
64CFmtW.jpg


Sat izvanredno izgleda, ovaj zeleni brojcanik je stvarno prelep. Prilicno je dobro napravljen, sve je od celika, ima providna ledja, i dosta lepu tezinu (170g sa narukvicom). I najlepse od svega, kosta samo $140 sa sve postarinom :). Poruceno preko eBay, model SNKM97.

Inace, prilicno je veliki; evo poredjenja sa par drugih modela:
fYsJbJ4.png


Ufff, ovo je slatkis za sve ljubitelje vintage Seiko satova. Pravo osvezenje u Seiko ponudi, ovo im je nedostajalo.
 
Uuu, kakav blast from the past, odličan potez Seika.
 
Ja jedino mogu naci na amazonu taj model za 144$ inace na ebayu ga nisam nasao uopšte...
 
Aha; za narednu kupovinu razmisljam izmedju njega i verzije sa crnim finishiranjem celika:
PRcEVNi.png
 
Ako kometa ikad udari u zemlju, buduci oblik zivota ce pronaci na planeti nekoliko miliona Seiko satova, koji ce i dalje funkcionisati.[emoji2]

Pravi workhorse medju satovima, nije neka vrednost, al zato je veca sansa da vlasnik izneveri sat, nego sat njega.
 
Ja bih ovako nesto ali prelazi budzet. Za 190k din otprilike :d

SAST025G.jpg
 
Nisam siguran da vredi tih para.
 
Nisam siguran da vredi tih para.

Upravo tako; plasticno kuciste, jeftin kvarcni mehanizam... Nista bolji od obicnog G-shock od $50... Ovo je neko proizvodjac oruzja, i pokusavaju da iskoriste svoj brand u toj oblasti za uvaljivanje jeftinih satova po velikim cenama.
 
Cena mu je jedno bar tri puta veća od objektivne vrednosti. Mehanizam košta oko 35$, Safirno staklo par $ više.
Cene po delovima u državi koja je inače skupa po takvim pitanjima: nitewatches
 
Previse si velikodusan sa tih $35, vidim po ebay da takav mehanizam kosta celih $9.99 :)
 
E baš gde ga nađe na ebay ... :)
Swiss 715Li najjeftinije negde oko 25$, i to na veće količine. Plus WAT, plus šiping... Kopije ima jeftinije, naravski.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako; plasticno kuciste, jeftin kvarcni mehanizam... Nista bolji od obicnog G-shock od $50... Ovo je neko proizvodjac oruzja, i pokusavaju da iskoriste svoj brand u toj oblasti za uvaljivanje jeftinih satova po velikim cenama.

Druze ne postoji ni jedan sat na planeti sem ovog da koristi T100 Tritium na markerima.
Zar to nije ekskluziva ?
200m wr, safirno staklo, mehanizam zlatna sredina, dizajn odlican, narukvica odlicna.
Veruj mi da vredi ovih para.

PS. Da se ja pitam bio bi savrsen da umesto baterije ima solarno punjenje.
 
Poslednja izmena:
Druze ne postoji ni jedan sat na planeti sem ovog da koristi T100 Tritium na markerima.
Zar to nije ekskluziva ?
200m wr, safirno staklo, mehanizam zlatna sredina, dizajn odlican, narukvica odlicna.
Veruj mi da vredi ovih para.

PS. Da se ja pitam bio bi savrsen da umesto baterije ima solarno punjenje.

pa i solarno punjenje ima bateriju ;) samo ne moras da je menjas na 2-3 godine nego na 8-10 godina (ako im je za verovati, ja mogu da ti kazem za 8 godina da li lazu ;) )
 
Pa naravno da i solarni sat ima bateriju ali punjivu :)
 
Danas ponovo aktiviram zaboravljeni Seiko, kao klincu mi nije bio zanimljiv i vratim ga caletu, a njemu to nije interesantno da nosi pa ga vrati u stek. Mene fascinira da nesto napravljeno '77. i dalje moze da bude moderno.

seiko61397100.jpg
 
Poslednja izmena:
^ Baš je zanimljiv model.
 
Jel si ga nosio do sad na servis ? Prelep je :)
 
Ma nisam ali vidim da cu morati, stajao je u steku od devedeset i neke...Ima izrazen problem sa kasnjenjem.
 
Nosi to da se ocisti i popravi ako treba..svi ti automatic satovi su fenomenalni :)
 
Naravno da kasni, kad se svo ulje odavno osusilo i zapeklo. Ili ga nosi na servis, ili ga nemoj koristiti uopste, jer ce se suvi mehanizam jos vise pohabati.
A delove za neke manje popularne serije Seika je tesko naci...

Pozdrav
 
Hvala na upozorenju, svakako cu ga odneti casovnicaru. Ovo je model Seiko 6139-7100, ima ih na ebay-u vidim za 200-300$.
 
Čuvena 6139 serija, i ja imam jedan iz te grupe.:) Kad ga središ biće bombonica. Ne znam koje su tarife po BG-u za servisiranje satova sa štopericom, ali računaj da verovatno neće biti ispod ~4k.
 
Nazad
Vrh Dno