Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Ja sam zadovoljan kako moj sat radi, bar kad je u pitanju tačnost...

6aa7576d71ad8d6f60a068a12946e219.jpg

Nema mnogo smisla da pratiš tačnost kvrcnog sata. Oni su po pravillu vrlo tačni, čak daleko tačniji nego što su fabrički deklarisani.



Trebao si Seiko Solar ali uzeo si što si našao u SRB. Bitno je da nisi uzeo Police ili Fossil. Čestitke.

Dobio je Berić novi kontigent Seiko satova, ima i solarnih. Ali Seiko solarni modeli, ovo što ima kod nas, nisu me dojmili.
Seiko ima jako lepe satove, ali većina baš lepih su automatic. A to sam ipak izbegavao.
 
Uzeo sam Citizen Promaster Sky pre 10 dana. Iskreno sam prezadovoljan sa satom.
3ac800e6c7e1e32be1878d5d2b2dc892.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Dobar je sat, jedino što moraš da izvadiš mobilni da bi video koliko je sati. :d
 
Ko da sam znao, samo sam se pitao ko će prvi da pomene preglednost... ;) Inače sat je odličan, neka te lepo služi.
 
Uzeo sam Citizen Promaster Sky pre 10 dana. Iskreno sam prezadovoljan sa satom.
3ac800e6c7e1e32be1878d5d2b2dc892.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Čestitam!
Meni je ovaj sat nekada bio prvi izbor. Meni nije nepregledan.
Otpao je kada sam ga vidio na svojoj ruci i shvatio da mi nedostaje 20+ kg za taj promjer sata (46mm).
Na kraju je izbor ipak pao na neki od Citizen Elegant modela.
 
Hvala. Sto se tice kompletnog sata i izrade prezadovoljan sam. Da moras izvaditi mobilni i da pogledas koliko je sati je nepotrebno, posto su kazaljke jako vidljive nocu. @forum1nick a za velicinu meni je taman(imam 92kg).
 
Ne opterećuj se komentarima ovde, bitno je da se tebi svidja i zadovoljan si. Kazaljke su dovoljno velike/široke da ima sasvim dovoljnu preglednost. Da je prenatrpan jeste, ali ukusi, ukusi...

Sent from my D6603
 
Darth Maul, odličan sat, čestitke.
Daj noćnu sliku da vidim kako svetli :D .

Meni se sviđa takav sa krem ciferom, mislim da je kiper, bar mi se sa slika čini.
 
Ne opterecujem se. Naravno da su ukusi drugaciji. @Cvoruga uzeo je moj brat taj sa krem podlogom i koznom krem narukvicom. Takodje je prelep i meni vise ide kada se svecanije covek obuce. Ako hoces mogu i njega slikati uz ovog.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
65ab639a132c86d877b7a4ddff15bbde.jpg


Slika je malo losija. Evo oba modela

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Hehehe.. Skoro da sam zaboaravio na njega.... Deda mi pre 13 godina poklonio... Nikad nije nosen... Zna li neko nesto o ovim modelima?

Nego ima li neko iskustva sa Citizen Aviator satovima... Onim obicnim.. Vidim da imaju ok cene, a vec duze vreme gledam da kupim neki aviator sat.. IMG_20170108_221257.jpg

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
65ab639a132c86d877b7a4ddff15bbde.jpg


Slika je malo losija. Evo oba modela

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Crni, čak i u tim svečanim kombinacijama.
Uz sve to je i čitljiviji. Baterija (akumulator) bi trebalo da ti drži 5-7g.
 
Garancija na sat je 5god a na bateriju je 15god. Tako je u pisanoj garanciji.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Zna li neko, kako se zove ovaj deo narukvice, zaokruženo crveno...

Narukvica_zpsdzwwve5u.jpg


Ako se ja dobro snalazim u 3D prostoru, kontam da konkretan deo metalne narukvice mora biti urađen posebno za svaki sat, tj. svako kućište?!?
Kako da znam da li neka od njih pasuje na određeni sat?

Većina third party metalnih narukvica se prodaje bez ovog. Ovi što imaju ovaj dodatak, piše za koji konkretan sat je narukvica. I iz ovog zaključujem da to paše samo na jedan tip kućišta.

Za neke satove, metalne narukvice izgledaju k'o svet samo uz ovaj dodatak. Bez tog "kraja", nije to to...

.
.
.

Lemaja, sjajan sat, gledao sam ga i probao, ali je meni ispao prevelik, kao i Nighthawk koje sam uzeo u uži izbor, do momenta probe. Mnogo glomazno za moju ruku. Šteta što ih nema i u malo, ali tek malo manjoj izvedbi. Mislim da je mnogim ljudima to preveliko.
Japanci su (uglavnom) počeli da preteruju sa veličinama satova. Švajcarci su još uvek (uglavnom) uzdržani.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko, kako se zove ovaj deo narukvice, zaokruženo crveno...



Ako se ja dobro snalazim u 3D prostoru, kontam da konkretan deo metalne narukvice mora biti urađen posebno za svaki sat, tj. svako kućište?!?
Kako da znam da li neka od njih pasuje na određeni sat?

Većina third party metalnih narukvica se prodaje bez ovog. Ovi što imaju ovaj dodatak, piše za koji konkretan sat je narukvica. I iz ovog zaključujem da to paše samo na jedan tip kućišta.

Za neke satove, metalne narukvice izgledaju k'o svet samo uz ovaj dodatak. Bez tog "kraja", nije to to...

.
.
.
To ti dodje End link. Ako uzimaš bilo koju da nije stock, gledaj da ima od punog metala end linkove. Manje zveckanja i veća čvrstina.
 
To ti dodje End link. Ako uzimaš bilo koju da nije stock, gledaj da ima od punog metala end linkove. Manje zveckanja i veća čvrstina.

Ali opet nisam 100% siguran, taj end link mora biti izrađen za konkretan sat? Jel?

Recimo ovaj, jeste da je 23mm što je širina narukvice za moj Citizen, ali sam obim sata te dubina end link-a ne mora pasovati.
 
Najbolje je da potrazis sat na nekom forumu i vidiš šta su ljudi kupovali za njega. Treba da se poklopi sirina, obim sata, dubina, način na koji je lug izveden...

Ja sam zbog toga hteo OEM citizen narukvicu, medjutim kad sam uzeo narukvicu sa ravnim end linkovi ispostavilo se da odlično stoji. Citizen ima specifične lugove, tako da i ravni end linkovi odlično izgledaju.
 
@nshappy
Imaš end linkove koji su custom za npr tvoj model sata, prate oblik kućišta. Da bi nakačio bilo koju drugu narukvicu sa ravnim end linkovima važna ti je širina lugova, promer rupa na lugovima i prema tome tražiš narukvicu.
NPR možeš tražiti narukvice širine 23 mm sa ravnim krajevima i odgovarajućim otvorom za iglu da ne bi landarala.

Sent from mTalk
 
Hm! Custom end link ne mogu da nađem. Gunđ!

Ovih sa ravnim endovima ima. Naći ću nešto.

Hteo bih do letnjih vrućina da nađem neku metalnu narukvicu.
 
Citizen AT9036-08E
 
A da, skoro si ga uzeo, tačno. Strapcode ima narukvicu koju tražiš ali ne i za Citizen modele...
 
Drugari, treba mi preporuka za poklon.
Uslovi: sat je za zenu ali zeli muski sportski sat, ne voli metalne narukvice i ono sto ja kontam je da je bolje da je quartz / ecodrive i slicna resenja i da nije preveliki jer je to ipak zenska ruka.

Takodje nije bitno da ima kod nas da se kupi, moze ebay, amazon, joma etc.
 
Ima i ženskih G-shock modela. Ima i unixsex Swatch-eva.
Kaži nešto više o njenom ukusu.
 
Nazad
Vrh Dno