Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Nisam uopšte secijalista za satove, ali sam svestan kvaliteta Diesel satova. Meni se svideo Diesel, ta dva modela, prvo zbog veličine i izgleda, a sto ne znaci i da cu kupiti sigurno jedan od ta dva modela. Činjenica je da se ovde odmah raspali vatra ako neko spomene Diesel ili fossil sat. Uostalom svako kupuje ono što želi za svoje pare, saveti mogu i nemiraju da se prihvate.
Obožavam velike satove, ajde ako imate predlog, veliki prečnik do 200e?

Huawei P9 Plus

Vostok Europe Expedition North Pole 1 - cena im se krece od 199 do ~250e, zavisi kada ih upecas... :) cheers

(inace sam njega razmatrao kada sam uzimao monster jer koriste iste mehanizme, a i iz nekog razloga jedan od retkih satova koji izgledaju "simple and brutal" - posebno ona metal silver case verzija, bez hronografa i sa braon koznim kaisem) :)

Evo i linka da parimo oci (dok nam cure bale) :d

https://www.uhren-schmuck-design.at/de/uhren/vostok-europe.html

Mada su cene otisle gore... xD
 
Poslednja izmena:
Razmotricu i pogledacu sve predloge i savete za vikend, hvala vam svima, a ako još koji predlog imate, slobodno pišite :)

Huawei P9 Plus
 
Koliko najmanje mm mora da bude sat koji tražiš?
Koliko para daješ?
 
Bar da bude 50mm minimum, a šta znam oko 200e manje više :)
I poželjno da bude metalna narukvica, ne kožna...

Huawei P9 Plus
 
Pa zar postoje uopšte toliki satovi, ali ozbiljno pitam?
Ja ti pomoći ne mogu, jer ne znam za te veličine.
Sorry.
 
^ Mislim da sam vidajo neke Fossilove i Dieselove (bez zezanja sada). Fossil ima modele sa metalnom narukvicom... Bogi ako si u Nemackoj pogledaj na nemackom Amazonu...
 
Ili G shock GST :d:D
 
Uvek GShock ispred Fossila, Diesela i ostalih modnih ukrasa, ovaj brendova... :)
 
Poslednja izmena:
Bogdane.. Sottomarino... Ne gledaj dalje. 51 mm, Citizen Miyota unutra, skroz ok satovi, ostalo je samo nekoliko modela. Prvi je 50 dolara, druga dva po sto.
SM50120-J.jpg
SM90020-D.jpg
SM90020-C.jpg
 
Bravo Coni, pun pogodak, ovo mi se svidja, pogotovo treći :)
Hvala puno kolega

Huawei P9 Plus
 
Na ebay 300$ ju ju :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
E sada da li je 300 malo ili mnogo ali ja mislim da je taman. Lutka. Izgleda mi mnogo lepo. Dobar mehanizam serije 6, safirno staklo, potpisana krunica, dobra izrada itd, ovde ga čak porede sa...

https://www.google.rs/amp/s/www.thr...tejust-vs-seiko-sarb035-automatic-dress-watch

c4319d77f5441e2f888bb11f9b20109a.jpg


ebb2b80895048e62b42eb95ae4cca7a8.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
hvala u moje ime i u ime Bogi79 sto ste mu odgovorili .
I ja sam se zalepio da uzem satic i to svideli su mi se ti Dizelovi zidni satovi :) ali posto rekoste da nisu dobri
naletim na neke fosile i svidi mi se opet neki sa cenom ispod 200 e , evo sada ni to ne valja .
Hvala na info svima , i ja trazim veci sat , preko 45 da je i da ima broje,pogledacu gore navedene .
 
^ Bogme... Morao bih da razmislim.. :p
 
grand seiko snowflake za siromahe..

Sat ima nadimak "baby grand seiko"....uopste nije za siromahe, vec za prave ljubitelje....
sarb033, sarb035 i sarb017 su satovi za koje ce vam svaki poznavalac skinuti kapu, bez obzira na finansije odn. drustveni status.
btw. neko je ranije rekao da je 300$ mnooogoo....ovo je najbolja kupovina u svemiru ako se trazi mehanicki sat za >500$. Licno u kategoriji ispod 1000$ nista drugo ne bih gledao, ali ja sam subjektivan kad je sarb u pitanju.
 
Sat ima nadimak "baby grand seiko"....uopste nije za siromahe, vec za prave ljubitelje....
sarb033, sarb035 i sarb017 su satovi za koje ce vam svaki poznavalac skinuti kapu, bez obzira na finansije odn. drustveni status.
btw. neko je ranije rekao da je 300$ mnooogoo....ovo je najbolja kupovina u svemiru ako se trazi mehanicki sat za >500$. Licno u kategoriji ispod 1000$ nista drugo ne bih gledao, ali ja sam subjektivan kad je sarb u pitanju.
znam ja sta su sarb/sarg, jdm, 6r15, zeleni alpinist mi je jedna od velikih zelja, sto se tog sub 500usd ranga tiče mislim da postoji veća konkurencija od ta tri sata, čak i unutar samog seika.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
pa zasto onda "za siromahe"....ako si vec upoznat....nepotrebno unizavanje
 
O Bože bukvalisto [emoji2] za "siromahe" jer bi bogataš kupio Grand Seiko
 
Bogatas ne bi ni razmisljao o Seiku...
 
to je u duhu interneta, poor man's nešto... nisam ja imao nameru da ponizavam nikog niti umanjujem vrednost tih satova ali kazem da aludiraju izgledom na mnogo skuplju braću.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
To stoji, al kolekcionar ne mora svakako biti bogatas, niti bih svakog bogatasa nazvao kolekcionarom
 
Mnogi kolekcionari skupih satova imaju i Seiko satove. Ne gleda se samo cena, nego i istorija. Neki Seiko satovi imaju vec kultni status.
slazem se, mislim da je to i presudni faktor, raritet, istorija, specificnost..

seiko giugiaro bi bio samo jos jedan japanski izlet u avangardu da ga ripley nije nosila dok je prasila aliene, pogledajte koliko kosta mint "arnie", "willard"...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Toliko prodatih Casio satova, da nije i njih dobio na poklon...

Btw. kad vidim da neko koristi padeže poput "stavio na ruci" naježim se! Valjda zbog mog šefa...
 
sad sam bio do berića u bazaru ns, solidan izbor, turtle, helmet, čak i marine master ali cene... strasno...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno