Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Drugari zagrejan sam za mako xl plavi . Da li nalazite nesto zbog cega bi trebao da razmotrim neki drugi sat . Izaci ce me 150e sa Joma shopa ,a i usput joma shop je ok? Proveren , originali su u pitanju ?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
imas nekoga u americi? ako porucujes na srbiju, jeftiniji je recimo ovde:
http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-fem75002dr-fem75002dw-mako-xl-mens-automatic-divers-watch
cak mislim da mozes dobiti neki popust ako se tek registrujes.
jomashop je dobar, porucivao dosta stvari sa njega ali na usa adresu. a sat - odlican izbor kao i svaki plavi orient (plava boja cifera im je vrh) :) ja sam se razmisljao ali sam na kraju porucio nami i vrlo sam zadovoljan.

281zhq1.jpg

nfld1y.jpg
 
Poslednja izmena:
Moze li preporuka nekog sajta za kupovinu kvalitetnih metalnih narukvica za sat? Moze i na pm.

Sent from my Nexus 5X
 
Ja sam uzeo komplet od koga maltene ništa nisam koristio, nego sam za zamenu baterije morao da dokupim: ono što odšrafljuje poklopac (tvoj sa linka ima mali raspon i za 1-2mm je bio kraći od mog Casio sata - obavezno izmeri za svoj), lopticu za odšrafljivanje i pumpicu za prašinu.
Na dva ručna sata menjao baterije i sve je ok.
 
Da se i ja pohvalim sa sam uzeo prvi PRAVI (mehanicki automatic) sat.

U pitanju je Vostok Europe Anchar. U njemu kuca Seikov NH35A.

75bd3cd9cd1b25616b659952c8c6a641.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mislio sam da veci satovi stoje ljudima sa vecim rukama, ali kad god ih vidim uzivo nekako nikad mi ne izgleda lepo i 'skladno', koliko god da je sirok zglob coveku.. Recimo taj Vostok mi izgleda kao da da si stavio dno od tegle na ruku :)
 
Haha... Sve je stvar ukusa,a o njima se,znas i sam,ne raspravlja... Meni je ovaj Vostok jedan od najlepsih koje sam video... [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Naravno, nego koliko god su lepi satovi, nisam jos video uzivo ili na slici, da nekom lepo stoji veliki sat.. Po meni, do 45, 47mm precnika je idealno..
 
Trenutno ova dva imam i prezadovoljan sam sa oba:

33f8a0817146693c779f239320c716c9.jpg
 
Nisu mi losi ovi novi Seiko...izbacise brdo kombinacija, ovo je samo deo.

Model Seiko GPS Solar..cak i Nolo ima svoj model.
24d651fde32bf72fc272dac868482395.jpg
a2e3b55807a086d858c0e9e4881f962b.jpg
9badd9f1f1b63ea671fc4a5c4d735278.jpg
dc48284da6fc1df8f8a4df5c39d1e7ac.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Podsecaju dosta na Casio Edifice 5xx seriju...

Mene u poslednje vreme mnogo svrbi za Bulova Moonwatch, ima timeless dizajn ali je jednostavno papren za jedan kvarcni sat...
 
Ima li neki sajt gde se mogu kupiti ovo satovi po razumnoj ceni? Jeli neko porucivao ove satove iz inostranstva?
 
Ja kupovao sa Creationwatches, a ima u temi pomenuto još nekoliko, prelistaj unazad.
 
Cao svima, neka preporuka za srebrnu i/ili srebrno-crnu metalnu narukvicu za Duro? Htio bih malo da promijenim, a ne bih da narucujem napamet... Prednost, iskustvo iz prve ruke...
 
Stigao sat za drugara . Sa Joma shopa
Plava na slici sa sajta i uzivo nema veze s vezom. Nekako mi mnogo lako ide bezel nije kao na mom duru ...
1db143352fd4ac48bf53bf98b33f9662.jpg
12d8f880732589deaf0bcbe2cc2bffea.jpg
442d9d8cb5c9eac5a74a2953c8ca0474.jpg
3c335c683927ab51bbb4e56eea14cf9a.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
I ja sam primetio da se lakše i finije okreće bazel na seiku kada mi je stigao pošto imam srp481 i duro ali to je jedini put i da sam ga okretao. Što se boja tiče trebao je da pogleda još neku sliku na netu a ne samo na sajtu pošto one dosta puta nisu baš relevantne, slika tog modela barem ima koliko hoćeš

Sent from my MI MIX 3
 
Ma trebao je dr model i bilo ga je na stanju do momenta kupovine i bilo je vidi drugo nesto i to nesto drugo je ovo . Pogledali smo jos neku sliku i bilo je opet plavlje . Ne kao na jomi ali nije ni ovako tamno bilo . Ne bitno . Ima li malo lufta bezel kod tebe ? Da moze malo i u desno da se mrdne . Opet to na duru nemam ...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neka ga stavi na ruku i uživa u nošenju, ja nisam od onih koji se otererecuje sa luftovima i glupostima, za te pare sat mi je skroz ok

Sent from my MI MIX 3
 
Stigao sat za drugara . Sa Joma shopa
Plava na slici sa sajta i uzivo nema veze s vezom
Reci drugaru da slike uvek pogleda i iz real lifea, a za većinu toga se može naći i rl video na youtube.. Slike iz kataloga i stvarnost ne moraju da se poklapaju, nekad se desi zbog nestručnog fotografa a dosta često i sa namerom.
 

Kupio ove dve stvarcice, s tim da sam uzeo ovaj veci kljuc za 5.95$, dobro mi je i rekao kolega forumas

https://www.ebay.com/itm/Universal-...-Back-Remover-Wrench-Repair-Tool/302951220513


I sve zavrsio lagano.
Kvalitet kljuca je :d, ali bez problema otvara.
 
Nazad
Vrh Dno