Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Znači bolji od Seika :D (trollmodeoff)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Moj duro ne pogadja markere jedno pola chapter ringa :) upravo sam narucio kornjacu 777 (nestalo sive sunburst a meni bilo hitno) tako da duro moze da ide...
 
Ljudi napravih zabunu oko dura. Sorry. Mislio sam gde si uzeo narukvicu? Moja greska. A gde uzimate super engeneer 2 narukvicu

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sta god da je, bas pijačarski izgleda...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Znači bolji od Seika :D (trollmodeoff)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
Aaaaa...nee... pogledaj seika..[emoji41][emoji41]
6cd9a7b39994dde63a3d4b3f227d744a.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Hhahaha.... srećom pa se ne palim tako lako.

Nisam ništa napisao o satu jer sam čekao potvrdu da imaju plavi na stoku, sligla mi poruka danas ja je već spakovan i spreman za slanje.

L316 nerđajući čelik, safirno staklo napred i nazad (ima staklo sa pogledom na mehanizam), Myota 821A automatski mehanizam, navijajuća krunica... Jeste kinez ali bi trebalo da bude sklopljen od proverenih komponenti i da je solidan sat. Malo na slici izgleda bezveze zbog nato narukvice, trebao bi biti mnogo lepši na koži.

Sta god da je, bas pijačarski izgleda...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Meni deluje stvarno tako..
Kao oni satovi sa alija i gearbesta, omaž u najbolju ruku...
Mehanizmi su najjeftinija stvar na satu, na veliko idu za 10$... Ali izrada je nešto sto im ne verujem da mogu da postignu, tj da im je kontrola kvaliteta na zadovoljavajucem nivou...
Držim se proverenog
Ali svako je slobodan da experimentiše :)

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ne bih više nikad kupio kineski sat. Kupio sam neki "malo bolji" (kronensoehne), koštao me oko 25EUR i poslije godinu dana je zarđao.
Automatski mehanizam radi ali je problem u kvalitetu materijala i preciznosti, tačno se vidi da nije sve skroz 100% precizno centrirano, niti je dovoljno glatko.

A najbolje sam uvidio razliku u kvalitetu poslije kupovine Citizena i Orienta, tek tada se vidi kako treba da izgleda i radi jedan kvalitetan a prilično jeftin sat.
 

Prilozi

  • IMG_20180617_135225.jpg
    IMG_20180617_135225.jpg
    170.2 KB · Pregleda: 204
  • IMG_20180617_135241.jpg
    IMG_20180617_135241.jpg
    208.1 KB · Pregleda: 207
  • IMG_20180617_135245.jpg
    IMG_20180617_135245.jpg
    205 KB · Pregleda: 191
Jel radio neko mozda uradi sam ovog dela, sto drzi kais da ne landara, ne znam kako se tacno zove..

s-l300.jpg


Uvek mi to prvo pukne na ovoj Tissot koznoj narukvici dok ona sama ostane u odlicnom stanju, pa sam gledao da sam odradim neki fix ako je moguce.
Ima par tutorijala sa izolir trakom, citam i da gumica za kosu moze da odradi posao, mada gledam neko elegantnije resenje.

Jel se igrao mozda neko s tim..
 
Jesi probao kod nekog sajdzije da vidis da nema, meni pre par godina trebalo za caleta i covek mi dao 5-6 kom za nesto smesno tipa 1e.
Na zalost covek zatvorio radnju

Sent from my MI 6
 
Mogu i da porucim sa ebaya ali ne mogu ove vec zatvorene da provucem kroz kais bez nekog posebnog alata.. zato sam mislio da probam s nekim DIY resenjem..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
To je keeper, da ti uradi neko ko pravi kaiševe.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Keeper se lepi se između dva sloja kože tako da bi popravka podrazumevala da se narukvica odšije i odlepi (što i ne ide baš tako jednostavno) pa bi se išlo na ponovno lepljenje i šivenje.
 
Tek sad sam video da misli na onaj u kaišu.... Ja mislio na floating keeper

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Valjda se to zove gajka kod nas.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Lep Seiko. Mislim da cu da uzmem jedan SKX i jedan SNZH da mi stoje. I možda jedan SNZG... [emoji23]

Prvi i treći sam imao, ovaj kao tvoj nisam. Kopka me. :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Imam ja snzh53.. prelep sat. Sunburst plava je izuzetna...

Bez obzira da li modovali ili ne..
Kome se svidja 50 fat. Stil ili npr breitling superocean heritage ovo je nesto najslicnije od jeftinijih satova a da nije kopija..

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
aa9df9c5226119b3246099c6a08ba4be.jpg
 
Poslednja izmena:
Da se upisem i ja u temu [emoji6]

Longines HydroConquest Automatic 41mm

IMG_0215.JPGIMG_0214.JPGIMG_0213.JPG

Tag Heuer Formula 1 Calibre 7 41mm

IMG_0180.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mhm, najs :)
Jel' se varam ili je ova Carrera prvi dual zone na forumu?
Pozdrav

P.S. Sad videh da nije dual zone...
Pokazuje da je 22:00 a po slici, pre bih rekao da je prepodne?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno