Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Sto da ne manja tada datum?
 
^ mehanizam sam počinje prebacivanje datuma u tom periodu
pa da se ne oštete delovi.
 
Nema saveta za 7s26 sem da se nosi, workhorse je to, zastareo ali se lako servisira,
samo da ne menjaš ručno datum između 21-04h.

@stankovic82 čestitam, baci neku sliku.
Znaci mi savet... nisam imao pojma za ovo... vidim da u jednom trenutku kombinuje dan na drugom jeziku pa baci na eng... a pise da je ovo 7s36... ima li opet neke razlike od ovog koji si naveo? I jel moze bar preko nocibda izdrzi van ruke?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I bre
Može i duže da stoji u mirovanju. Kao i kod svakog "navijača" opruga je nategnuta određeno vreme, Negde to iznosi 16h, negde 24...negde i do 36....zavisi od starosti, temperature i od samog mehanizma, naravno.

Osim što ne šteluješ vreme u navedenom periodu, obrati pažnju i na to da li ti se poklapa prebacivanje dana/datuma sa ponoći. Ako ti se čini da se mimoilazi odnosno da se to obavlja oko podneva, onda si omašio vreme za 12h :)
Tada ručno navrtiš kazaljke za tih pola dana, pa onda šteluješ dan/datum.
 
Poslednja izmena:
Da li taj može ručno da navija oprugu?

Što se tiče podešavanja, tu oko ponoći, može da podešava vreme. Ne bi smeo da podešava datum i dan. Jel?
 
Taj mehanizam je stariji, @cvoruga je lepo rekao. Naslednik ima mogućnost klasičnog navijanja.
Bacih pogled, njegova rezerva snage kada je nov može da iznosi dobrih 46 sati. Ovo podrazumeva ili klasičnu dnevnu aktivnost, ili neko fino mlataranje rukama u trajanju od 10-ak minuta :)

@NShappy: da, logično. Možeš da pomeraš kazaljke kada god želiš.
 
a pise da je ovo 7s36... ima li opet neke razlike od ovog koji si naveo?
Ne, samo 2 kamenčića više ima 7s36, sve ostalo isto,
za tebe kao korisnika apsolutno nema razlike.

Zastareo je, nema hack, handwind, a nije baš ni precizan.
Od tih entry level jeftinih mehanizama bolji je Miyota 8203 od 7s26,
precizniji je i ima handwind.
Mada, oba su pouzdani, dokazani i jeftini za servis.
 
Gringos ne brini, radiće ti taj mehanizam dugo bez ikakvih problema, jednostavan je, pouzdan i dugotrajan.
Evo ga moj sa 7s26 mehanizmom:
a868d58ad618ef4a16e14e4ee341a752.jpg
 
^^Deluje mi bas slično mom srp481 i mislim da mogu ručno da ga navijem a sta je hack i dali ga ima nemam pojma, moguće i da su različiti mehanizmi stvarno se ne razumem nešto naročito

Послато са Mi MIX 3 помоћу Тапатока
 
Ako stane sekundara kada izvuces krunicu u polozaj da steujes vreme,onda je to hack.
 
Sad probao imam to [emoji3]

Послато са Mi MIX 3 помоћу Тапатока
 
Pazario prosle nedelje ny0040, prvo sam otisao sa namerom uzmem model slican njemu ali solar/kvarc jer sam bio misljenja na automatik zahteva neku posebnu paznju. Ali kad sam ovaj probao dileme nije bilo a sad mi nekako jos i draze sto sam uzeo mehanicki.
Probao sam jos seiko skx 007, po kvalitetu rekao bi da su tu negde ali s obzirom da je 007 prestao da se proizvodi i da su cene otise bas visoko, dileme nije bilo, cak mi se i ovaj moj vise svidja (subjektivan utisak)
Za sad sam bas zadovoljan automatikom, nosim ga preko dana skidam kad idem da spavam.
I za 6 dana od kad sam namestio na +2sec dosao je na -6 trenutno.
Nisam imao potrebu za rucnim navijanjem.

6f05dec36c00d3bf0091849ac8035118.jpg
943930da86d602d5284b0f5ec670cfd7.jpg


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
^ top kombo, možda ipak žuti Obris bolje :D

Probao sam jos seiko skx 007
Skx je legendarni i neopravdano preskup sat zahvaljujući hajpu Seika online,
ali NY je tehnički bolje napravljen sat, u izgled ne ulazim.
Tako da čestitam, kupio si najbolji mogući entry level diver.
 
Pazario prosle nedelje ny0040...

Isti kao moj :) Ima extra da te služi.
Ja sam ga počastio sa originalnom metalnom narukvicom, i imam dve gumene (slikionske) pride, jednu sa printom i jednu bez.

Jeste tehnički bolji i precizniji od seikovog mehanizma.
 
Odličan Citko. Svaka čast na izboru.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Odličan je ny00. Još jedan legendaran i prepoznatljiv dizajn.
 
Ako stane sekundara kada izvuces krunicu u polozaj da steujes vreme,onda je to hack.

A sta je to "hack"?
Sta to znaci, sta "radi" ili cemu sluzi hack?
Jel bolje sa ili bez hack-a?

Ne razumem se uopste u te izraze...
 
To znaci da mozes da nastelujes sat u “sekundu”. Mozes i da pratis kolika su odstupanja u toku dana,da bi video tacnost mehanizma i po potrebi odneo kod sajdzije da nasteluje.
OK je ako mehanizam ima “hack”,ali i ako nema,nije neki presudan faktor.
 
Poslednja izmena:
A sta je to "hack"?
Sta to znaci, sta "radi" ili cemu sluzi hack?
Jel bolje sa ili bez hack-a?

Ne razumem se uopste u te izraze...

Kada izvučeš krunicu, sekundara se zaustavi. Zgodno za ovo što DJ opisa.
 
^ ja sam uzimao nato dobri su, guma lošija od Obris Morgan, kožu nisam uzimao od njih.
 
Prinova, Seiko Sumo SBDC031
5430738c987ec80b3c5f08ab11350d85.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@petarboj Kolika je poštarina za kaiševe koje si kupio? Bacio sam pogled na linkove koje si ostavio i cena za kaiševe im je dobra.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno