Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Tu je negde u rangu monstera. Monster ima kvalitetniju narukvicu, i mozda bezel ima vise klikova.
 
Bolestina od sata i cena je skroz pristupacna.
 
Ja posedujem Orient Black Mako, pazario ga preko nemackog sajta letos https://www.schoeneuhren.de/ na nekom snizenju za ~140e... Seiko ima bolju narukvicu, ali ni ova nije losa. Dovoljno je reci da Orient, iako u vlasnistvu Seika, jos uvek koristi svoj mehanizam... Skuplji modeli iz ponude Orienta ne zaostaju nista za Seikom i kompanijom...
 
Seiko monster je kult, a Mako tek treba to da postane. Inace, kod ovog Maka mi se ne dopada krunica na poziciji 3 sata, nekako mi je losiji dizajn, manje lici na dajvera, a vise na nesto drugo.
 
Meni se pak na Monsteru ne sviđa krunica na četvorci, volim na poziciji 3,
dok mi se kod Maka ne sviđa taster na dvojci, kvari mi simetriju koju volim,
ali mi se više sviđa crni bezel i kontrast sa narandžastim ciferom
i nekako mi je univerzalniji za nošenje nego Monster.
Iluminacija mu je slaba, a tek u poređenju sa Monsterom nema šta da traži.
I duplo je jeftiniji od Monstera, ako se dobro sećam kad sam ja kupovao Orient Union,
Mako je koštao 120 ili 130€.

Imaju i ove varijante, Mako XL i Ray, mislim da su negde oko 170€ bili kod lika sa KP.

Šteta što nema radnja kod nas da se vide uživo.
 
Ja posedujem Orient Black Mako, pazario ga preko nemackog sajta letos https://www.schoeneuhren.de/ na nekom snizenju za ~140e... Seiko ima bolju narukvicu, ali ni ova nije losa. Dovoljno je reci da Orient, iako u vlasnistvu Seika, jos uvek koristi svoj mehanizam... Skuplji modeli iz ponude Orienta ne zaostaju nista za Seikom i kompanijom...


Kolika su ti dnevna odstupanja i znas li mozda koliko ima rezerve snage?
 
Da li neko sa foruma ima ovaj cuveni model Tissota i kakva su iskustva?

t055-417-16-057-.jpg
 
6138-collection.jpg

:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje
 
Pa i ovaj PRC200 sto je ShomyKG postavio je isto kvarcni mehanizam...
Koji je tvoj tacno model ?
 
@Cvoruga - Sjajna kolekcija, pogotovo donji desni ugao i panda. Na žalost, Seiko uglavnom radi satove malog prečnika pa zato nisu moj izbor.
 
Znao sam za tvoj mode i ja ga dugo merkam samo na metalu :)
Moje pitanje se odnosilo na @Boris Lozac
 
@Cvoruga - Sjajna kolekcija, pogotovo donji desni ugao i panda. Na žalost, Seiko uglavnom radi satove malog prečnika pa zato nisu moj izbor.
Ovi satovi sa slike nisu mali, prečnika su 40mm ili više, Bullhead 42mm, UFO 44mm.
Jedina mana im je što su stari i retki a samim tim i skupi :) .

Za mene je idealno sat 40-42mm, narukvica 20-22mm.
 
Poslednja izmena:
Ovi satovi sa slike nisu mali, prečnika su 40mm ili više, Bullhead 42mm, UFO 44mm.
Jedina mana im je što su stari i retki a samim tim i skupi :) .

Za mene je idealno sat 40-42mm, narukvica 20-22mm.
Ti sa slike nisu, ali noviji seiko modeli su često manji od 40mm.

A konkretnima je mana i što su polovni. Ne volim polovne satove.
 
Veruj mi samo izgleda lepo i to samo na slici. Ja sam uzeo sat kada su prvi put delili, tj. prodavali. Sat je nenormalno kasnio dok je bio na ruci a posle je i stao. Da napomenem da me niko iz Blica ili Ringiera nije udostojio odgovora kada sam im trazio da mi zamene sat za ispravan.
Uglavnom to je smece koje ne treba ni uzeti u razmatranje.
 
Nisu losi ali ih ipak pogledaj uzivo pre narucivanja, ako ti se svide i uzivo uzimaj. Ja sam slicno gledao par modela Edifice na istom sajtu, ali sam otisao u neku radnju koja prodaje Casio da vidim te modele uzivo i razocarao sam se iskreno. Meni su konkretno ova dva modela previse plasticna, ali sta ocekivati za 3000 din.
 
Meni se sve cini da pola cena na ovom sajtu nisu apdejtovane po par godina minimum.
 
Ja mislim da su im to vazece cene. Treba prvo proveriti imaju li te primerke na stanju.
 
Drugari, imam problem... Tek od nedavno sam poceo da se bavim ovim "sportom", imam dva Edifice modela, nekako bih rekao da mi najvise pruzaju ulozeno/dobijeno, tako da brend verovatno necu jos dugo menjati. Mnogo mi se svidja Tissot T-Touch, ali mi deluje zaista suludo davati toliku cifru za sat ma koliko dobar on bio... E sad sta je problem, dakle jedan Edifice je onako, za specijalne prilike, a drugi nosim svakodnevno, i ne pazim ga... Dosta je izguljen, staklo ima par kvalitetnih ogrebotina, uskoro ce postati skoro nemoguce videti koliko je sati od ogrebotina :) moje pitanje je da li je problem u satu ili u meni? :) da li je Casio staklo zaista tako krhko? Nekako i ne zelim da budem rob satu, posao mi je takav da se non stop udaram sa zidovima, vratima (ili sam pak previse smotan...), i tako da ne obracam paznju ni kad ga zveknem, ali ppet, zelim da mi makar ne bude bas toliko odran, pri svakom kontaktu nastaje ogrebotina... Sta mi je ciniti?
 
Nazad
Vrh Dno