Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Jeah, taj je na amazonu 140€... tako da *mjau**mjau**mjau*, pojuri da ti neko od preko donese
 
Ma nemam nikoga, nazalost.
Kazem, nasao sam i na KP, za 14900.
Posto sutra prodaje pametni sat(amazfit pace), mislio sam da doplatim, i da uzmem ovaj, posto mi treba sat, koji bi nosio svakog dana.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pa uzmi ga preko Creationa. Mozda prodjes i bez carine a ako ti ocarine opet ce biti jeftiniji nego sa Amazona.
 
Jedno pitanje.
Jel je dobar taj Seiko, da li je pouzdan, dugotrajan...?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Lele. Ovakvo pitanje...svetogrđe

Pa znaš li za onu zafrkanciju
- posle smaka sveta (nema Čak Norisa :D), ostaće samo prašina i 5487415157984 Seiko satova koji će raditi još izvesno vreme...dok ne isteknu baterije/power reserve/....
 
Ma znam ja, sta je Seiko.
Caletov jos radi, dobio ga, u tadasnjoj firmi, ima preko 30 godina.
Ali, mislio sam, bas za ovaj model.
Citao sam, po raznim forumima, i svi ga hvale, ali, mislio sam, mozda ga neko, I ovde na forumu ima, pa da mi kaze nesto vise.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nebitno je dal bas taj model neko ima, bitno je koji mehanizam nosi. A taj sto je u njemu, 7s26, se pokazao pouzdanim
 
7s26 zastareo meh, moj je i prilično netačan, za tu kintu bolji izbor Orient.
Svakako ima lošu narukvicu i lume kao i Seiko snzg15, ostalo je bolje.
 
Imam ja i Orient, ovaj noviji sa hack - om a i par nekih drugih. Samo se njegov rotor čuje, tj najglasniji je. Ne fali 7S26 ništa. [emoji4]

Dobar izbor Stankoviću, imao sam SNZG 13 i možda ću opet. [emoji4]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svaka vam čast vama koji kupujete satove, prodate ih, ponovo kupite isti model itd . Ja ako ih kupim to je to. Od mene može samo u kantu da ode ili eventualno dam užoj rodbini ako se nekom baš svidi neki model a u dobrom je stanju i sl.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Meni je ovaj Seiko, zapao za oko, jos prosle godine, ali tada sam pukao pare, na Citizen Promaster Sky.
Danas sam prodao Amazfit Pace, pa sam doplatio i uzeo ovaj.
Takodje sam, u prodavnici, gledao i Seiko 007, i svidja mi se, ali je dosta skuplji, tako da on nije dolazio u obzir.
 
Uradio novi kais, da malo zamenim preskupi fabricki..



 
Zna li ko gdje se moze naci ova narukvica? Trazim za svoj Nighthawk

94522406324123458d06ac9f26b8cbec.jpg
 
^ baci pogled na watchgeko(.co.uk) mislim da imaju poveci izbor narukvica. Ta mi deluje kao model "waffle"...

Mene interesuje gde i koliko kosta konkretno taj Citizen model? :)
 
Ja imam Citizen Promaster Sky, i bas ga retko nosim.
Juce hteo da ga stavim na ruku, kad on ne radi, stao.
Zanima me, koliko mu je potrebno, da se napuni?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da li još uvek negde ima da se kupi kod nas ?
 
^ i mene interesuje narukvica za duro, pa ako moze link

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja imam duro a ne nosim ga uopste. Dobar sat za tu cenu, ima tezinu, 200m ali kod mene malo masi markere pa mi nikada nije ’legao’
 
Ja sam ga planirao za kožni nato kaiš.
 
Ja imam Citizen Promaster Sky, i bas ga retko nosim.
Juce hteo da ga stavim na ruku, kad on ne radi, stao.
Zanima me, koliko mu je potrebno, da se napuni?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Dok se ne nosa, ti solarni modeli, trebalo bi da su negde na svetlu da se baterija ne podprazni. Nije zdravo za nju da se potpuno iscrpi, pa onda još da stoji tako.

Za punjenje, pa ostavi ga negde na jakom svetlu. Od količine svetla zavisi koliko vremena će mu trebati da se pokrene, i napuni.
 
Ma skroz sam zaboravio na sat.
Ostavljen tako, i eto, ispraznio se.
Stavio sam ga na svetlost, tj. na prozor, ali nesto se sporo puni.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ne znam da li ti solari imaju zaštitu od potpunog iscrpljivanja baterije. Logično bi bilo da imaju, iz fabrike izlaze u zatvorenim kutijama. :trust:

Ostavi tako na sto jačem svetlu koje možeš naći par dana, pa kako mu bude. Kada zađe Sunce, stavi pod stonu lampu npr.

Imaj u vidu da je normalno veštačko kućno svetlo višestruko slabije od normalnog sunčevog, napolju, (osim ako ga ne staviš baš neposredno pod neku reflektor sijalicu). Sada, zimi, trebaće mu par dana da se napuni. Valjda će se vrlo brzo uopšte pokrenuti.
 
Poslednja izmena:
Stvarno impresivno

Još više je šta je sve ljudski um u stanju da osmisli i ruke naprave
 
Nazad
Vrh Dno