Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

DSC_0031.jpg
 
ne znam da li je ovo bilo, ali pretraga topica nije ništa pokazala

DzvIAoo.jpg

oCRh4zG.jpg

5ylzII1.jpg

QTXkkE3.jpg

EApumze.jpg


 
umetnost, kao Celestial Grand Complication :)

[youtube]uc8NsDqZ4OA[/youtube]
 
ChristopheClaret_X-TREM_08.jpg

ChristopheClaret_X-TREM_10.jpg
 
Poslednja izmena:
Veliki ljubitelj analognih satova, imam ih tri kasvetna: Casio MRD-201W (iz mladosti :), potpuno ispravan), Jacques LeMan Titanium (quartz, uz košulje), i, moj omiljeni svakodnevni, za sve (ne)prilike:
Citizen Promaster Automatic Diver's NY0040-09E
NY0040-09E.JPG
kad mi konačno crkne originalna narukvica, načeta već par god, u rezervi čeka takođe original, ali u metalu :)
 
Da li neko zna mozda sajt za porucivanje mehanizama? Treba mi za Sector Ocean Master, u Pg mi traze 80€ za novi, cini mi se premnogo.

Kako uopste da saznam koji je mehanizam u pitanju?
 
Svaki dobar sajdžija reći će ti tačno. Ima i časopisa za tu materiju. A verovatno bi pomoglo i malo guglanja, ukazaće ti na specijalizovane forume.
Inače, nije mnogo. Za kvarcne kvalitetnije mehanizme opravka može da košta i po stotinak eurića samo za delove, a gde je rad.
 
Evo i mog sata koji sam dobio na poklon pre skoro 5 godina.
IMG_0166.jpg
IMG_0168.jpg
IMG_0172.jpg
 
Još samo da ubace motor sa unutrašnjim sagorevanjem u sat, pipetom da sipamo benzin. :D
 
Datum mi ide 2 dana unapred, a ako krunicu okrecem da vracam unazad datum se ne menja.

Sad ja sam ramisljao da izvucem krunicu i da je u ponedeljak vratim, nekako mi logicnije nego da ga vrtim 30 dana unapres. Jel izvucena krunica ne skodi ako bude izvucena dva dana
 
Milsim da je bolje da pomeris datum 28-9 dana unapred i dodjes na danasnji.
Koji sat je u pitanju? Sta pise u uputstvu? Mehanicki ili kvarcni? Mehanicki imaju odredjene procedure za podesavanje, nepostovanje moze da dovede do ostecenja mehanizma.
Krunica u izvucenom stanju je vise izlozena te se moze desiti da je ostetis/polomis. Izbegavaj vlaznije sredine, jer ce i vlaga lakse uci.

Pozdrav

P.S. Naravno moze da se desi da vadjenje krunice ne zaustavi promenu datuma, pa ces uzalud cekati dva dana...
 
Poslednja izmena:
Certus neki, nista specijalno metalna narukvica, cenim da je oko 40mm, kao water resistant,kvarcni, oko 11 000 placen
 
Samo da vam skrenem paznju na novu Seiko seriju, Recraft - izuzetno povoljni mehanicki satovi (automatic) koji pritom i fenomenalno izgledaju. Evo sta mi je stiglo juce:
64CFmtW.jpg


Sat izvanredno izgleda, ovaj zeleni brojcanik je stvarno prelep. Prilicno je dobro napravljen, sve je od celika, ima providna ledja, i dosta lepu tezinu (170g sa narukvicom). I najlepse od svega, kosta samo $140 sa sve postarinom :). Poruceno preko eBay, model SNKM97.

Inace, prilicno je veliki; evo poredjenja sa par drugih modela:
fYsJbJ4.png
 
Nazad
Vrh Dno