Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Digresija. Da li neko ima iskustva sa porucivanjem sa Jomashopa (ili nekog drugog) na neku adresu u Nemačkoj? Do kog iznosa prolazi bez carine?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Doneo mi Deda Mraz sa creationwatches.com. Bez carine. :) Crni je bio rasprodat ali sivi je neverovatan, ne može slika da dočara koliko je lep. 44 mm, dosta je sličan Alpina Startimer sa grey dial - om.
dfcf015bf51893c9c3eacebf2c9f9502.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
6502e685e4310c2f803563fee959e87b.jpg
 
Poslednja izmena:
Doneo mi Deda Mraz sa creationwatches.com. Bez carine. :) Crni je bio rasprodat ali sivi je neverovatan, ne može slika da dočara koliko je lep. 44 mm, dosta je sličan Alpina Startimer sa grey dial - om.
dfcf015bf51893c9c3eacebf2c9f9502.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
6502e685e4310c2f803563fee959e87b.jpg
Creationwatches dostavlja na ove prostore znači? Daj nam link ovog sata gdje si naručio?
 
Ja sam sedam sata kupio sa creationwatches-a i niti jednom mi nisu naplatili carinu.
Izbegavajte samo Casio G-Shock i ProTrek modele, jer ih šalju u originalnoj ambalaži i onda će sat sigurno cariniti.

I danas Oranž Sajko 5

cd0a6dff6e7d872726d36a0f13dd8045.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Longines HydroConquest na zimskom suncu. ,)
 

Prilozi

  • 4C334F92-BBBF-49F0-9040-5FBB95C5CC2B.jpg
    4C334F92-BBBF-49F0-9040-5FBB95C5CC2B.jpg
    1 MB · Pregleda: 249
Častio bih se sa nekim satom sa Creation-a. Odavno mi se sviđaju Orient Mako 200m Diver sa oznakom CEM75001BR i Seiko Sports Automatic 23 Jewels SNZF17, a i blizu su po cenama. Mada i jedan i drugi liče na Casio Duro koji već imam. Šta mislite koji od ova dva uzeti ili neki treći u tom rangu (Invicta Pro Diver 200m Automatic Black Dial 8926, mada mi se kod njega ne sviđa oblik satne kazaljke)?
PS, nadam se da neće biti neke velike globe na carini BG...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Častio bih se sa nekim satom sa Creation-a. Odavno mi se sviđaju Orient Mako 200m Diver sa oznakom CEM75001BR i Seiko Sports Automatic 23 Jewels SNZF17, a i blizu su po cenama. Mada i jedan i drugi liče na Casio Duro koji već imam. Šta mislite koji od ova dva uzeti ili neki treći u tom rangu (Invicta Pro Diver 200m Automatic Black Dial 8926, mada mi se kod njega ne sviđa oblik satne kazaljke)?
PS, nadam se da neće biti neke velike globe na carini BG...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Po svemu sudeći Orient će tačnije prikazivati vreme, manje dobija/gubi na dan. Seiko jedino brže menja dan/datum. Mada za to imaš pušer na dva sata na Makou.
O izgledu neću ništa reći jer ukusi su različiti, ali čisto po specifikacijama moj izbor bi bio Mako. Imam Ray II i izuzetno sam zadovoljan.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Društvo, šta biste mi preporučili kao prvi automatik koji me ne bi udario mnogo po džepu? Volim manje satove, da li ići na Seiko 5, imate li neka mišljenja o njemu? Volim satove prostog izgleda, koji nisu mnogo načičkani.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa taj pomenuti Seiko 5 je odličan kao prvi automatik..po ceni pristupačan :)
 
Je l' se meni cini ili je creation bas digao cene? Onaj prospex 62' reiisue plavi je bio 470$ pre neki dan a sada je 750$
 
^ jesi siguran u to?

Ti SPB051/053 modeli tesko da mogu ispod 650/700+ dolara (znam jer ih i ja pratim, jer mi se mnogo svidja 62mas). Takodje pomno pratim i cene za ove nove Citizen Promaster Eco-Drive BN0190/191, jer me isto podsecaju na 62mas.


Takodje ko nije ispratio nove special run modele od Seika.
 
Poslednja izmena:
Moj Seiko sa creationwatches.com za osam dana deset sekundi razlike ! :)
c18ea008f573e6ded9611ee7cf1712c4.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
@Yojonbo, prilicno sam siguran, bas sam pomislo koliko je jeftino jer sam pre toga najjeftinije vide na seyajpan za 670$.

Inace ima ga u onoj maloj prodavnici u centru blizu Narodnog pozorista. Sto je cudno imaju crni na celuku i na gumi i mnogo je manji nego sto sam ocekivao ali svakako prelep sat.
 
^ jesi siguran u to?

Ti SPB051/053 modeli tesko da mogu ispod 650/700+ dolara (znam jer ih i ja pratim, jer mi se mnogo svidja 62mas). Takodje pomno pratim i cene za ove nove Citizen Promaster Eco-Drive BN0190/191, jer me isto podsecaju na 62mas.


Takodje ko nije ispratio nove special run modele od Seika.
Uff ovaj drugi na listi solarni dajver čista perverzija.Ovo bi mi leglo kao budali šamar. [emoji5]

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Moja mala kolekcija
Seiko 5, cassio i vostok
53eb080e2dc161b354ad1df6265ca6a5.jpg
ec28770299caab6855ea705465812365.jpg
e3db4d0d0e2ce067ad9e9a68f40962d4.jpg
6cc8fc50bd4508f8cbb42bacc5fa1548.jpg
add8e0e4b9fcf35526cc1db520252857.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ima li iko na forumu sumo-a? :) moram negde da nadjem da vidim i probam pre nego sto se odlucim da ga narucim. Neke nedoumice mi se vrzmaju po glavi i ne mogu da sednem i prelomim da li sumo ili samuraj.
 
Ja sam sa Sumom na ruci otišao u Vitanov i pogledao Samurai. Ne mogu da se porede. Nisu ista klasa, hajde mehanizam 4R ili 6R ali Samurai izgleda jeftinije. Na primer, ne potpisana, jeftinija krunica koja kada se izvuče ima neku nežnost a Sumo ima čvrstinu itd ali mislim i da je veličina bitna. Ako imaš manju ruku i uštedeo bi nešto para onda Samurai, ako imaš veliku ruku kao što je moja, onda Sumo i...

Ima negde na netu poređenje S Vs S, ako nađem link, postaviću ga. Tip koji je poredio ta dva sata, nije dao neku prednost Sumu koliko se sećam.

Sent from my AGS-L09 using Tapatalk
 
Pozdrav kolege, pre par dana sam kupio moj prvi mehanički sat - Seiko Sea Urchin i za sada ga stalno nosim, ali me zanima sta raditi kad nosim druge satove (kvarcne). Da li treba povremeno u toku dana staviti na ruku i mehanički sat da ne bi stao ili nije problem da ga ostavim na dan-dva? Naravno, ovaj Seiko nema mogućnost navijanja na krunicu.
f5a60dcc8d5752a3a4220c633db97300.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja sam sa Sumom na ruci otišao u Vitanov i pogledao Samurai. Ne mogu da se porede. Nisu ista klasa, hajde mehanizam 4R ili 6R ali Samurai izgleda jeftinije. Na primer, ne potpisana, jeftinija krunica koja kada se izvuče ima neku nežnost a Sumo ima čvrstinu itd ali mislim i da je veličina bitna. Ako imaš manju ruku i uštedeo bi nešto para onda Samurai, ako imaš veliku ruku kao što je moja, onda Sumo i...

Ima negde na netu poređenje S Vs S, ako nađem link, postaviću ga. Tip koji je poredio ta dva sata, nije dao neku prednost Sumu koliko se sećam.

Sent from my AGS-L09 using Tapatalk

Zato i kazem - Steinhart Ocean 1 VM Red ili ovaj novi Seiko SBDC051 (62mas omaz).

Ali tesko je u toj cenovnoj klasi preteci Steinhart (ili pak trenutne kornjace za oko ~260e)
 
Pozdrav kolege, pre par dana sam kupio moj prvi mehanički sat - Seiko Sea Urchin i za sada ga stalno nosim, ali me zanima sta raditi kad nosim druge satove (kvarcne). Da li treba povremeno u toku dana staviti na ruku i mehanički sat da ne bi stao ili nije problem da ga ostavim na dan-dva? Naravno, ovaj Seiko nema mogućnost navijanja na krunicu.

Neće se za dva tri sata nošenja, još ako si kući relativno miran, naviti dovoljno da radi dva dana. Možda ako odeš u teretanu, ili budeš džogirao tih 2-3 sata. :p
Ili da ga češće nosiš, ili da nabaviš watch winder, ili da se pomiriš da ga ponovo podešavaš kada stane posle par dana nenošenja.

Inače, jako je lep sat.
 
Šta mislite o ovom satu? Košta 12.700, Eco drive, 5 godina garancije
uploadfromtaptalk1516448929270.jpg
 
Poslednja izmena:
To je extra satić, i cena mu je relativno OK.
 
Nazad
Vrh Dno