Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

zechs

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2008
Poruke
8,775
Poena
625
Evo da imamo i ovu temu.. Ne toliko kontra koliko kao jedna riznica informacija.. A i svakako bi bilo super naučiti nešto novo o satovima...

Za mene je, recimo, sinonim za sat neka Omega, Breitling ili Schaffhausen...i to samonavijajući modeli :)

Neki od satova koje bih voleo da posedujem :)

http://www.breitling.com/en/index.php#/models/navitimer/navitimer/

http://www.breitling.com/en/index.php#/models/professional/emergency/

Ovaj mi se izuzetno svidja od novijih modela :) http://www.breitling.com/en/index.php#/models/new-in-2011/transocean/

http://www.omegawatches.com/gents/deville/co-axial-chronometer/43113412101001

Za mene su analogni satovi bez ikakvih baterija, pravi satovi, jer me nervira to da sat zavisi od baterije....

Za kraj evo i malo tehničkih informacija vezanih za neke Omega modele satova :)

http://www.chronocentric.com/omega/technical.shtml
 
Poslednja izmena:
@devil
Mnogo je bling bling za moj ukus :)

Kada se dovucem do kompa postovacu moj.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
E ovo je prava tema ;), evo ga moj ljubimac..


62365331.jpg


16519895.jpg
 
lol :D sat je do jaja, skroz je casual što sam i tražio kada sam ga uzimao, a sa druge strane može i u neku ozbiljniju varijantu, ide uz sve

a plavušu već imam :D

a inače, planiram da uzmem neki breitling zbog poslovnih sastanaka i pederaja tog tipa, nekada u budućnost... ili neki žak leman ili kako već kao i neki tamo italijan italjan :D
 
Ulysse Nardin Marine Diver Black Sea. The Black Ocean is limited to 1846 pieces.

Ulysse-Nardin-Black-Sea-263-92-3C_-1.jpg


Cena: ~10,000$ :(
 
Sat koji neko u Srbiji sebi uz malo bolju stednju sebi moze da priusti i koji se meni licno mnogo svidja :) :

http://www.tissot.ch/?mod_collections/action_getsubfamilies/colid_0002/famid_0034/refid_VDAxNF80MTBfMTZfMDU3XzAw

Ili evo ga na amazon-u.

Licno mi se vise svidja Chrono od Borisovog ;).

E sada pitanje : za par dana dolaze 3 sata kao poklon, jedni od tih su ova dva kupljeni u brendiranoj prodavnici u Zenevi na nekom dobrom popustu koji je bio samo taj dan za 35 CHF a drugi za 40 CHF, dakle regularna cena je dosta veca. E sada koja je ovo marka i koji su ovo uopste satovi, ja ni websajt nisam uspeo da nadjem, prakticno nista,...

Posto kod nas ima dosta fanova Swiss Military satova, sto se tice tog pravca u Svici vecina nosi ili Victorinox koji su malo skuplji ili Wenger koji su malo jeftiniji satovi, ali takodje ima raznih proizvodjaca koji se nalaze interno u Svajcarskoj tipa.

Btw. u Zenevi gde je sediste kompanije Patek Philippe u njihovoj originalnoj prodavnici nema sat ispod 30 000 CHF.
 
Poslednja izmena:
Ja sam zaceo temu o digitalnim satovima. Ali sam imao na umu da je to elektronski digitalni uredjaj sa jedne strane. Dakle digitalni brojevi, digitroni, vremena. Sad bas nisam siguran za mehaniku :)
 
Meni je ovo sat snova. http://www.lacotedesmontres.com/actu/BRM-R50T-avec-reserve-de-marche-muni-d-un-systeme-de-ressort-a-pas-progressif-monte-dur-trois-triangles-en-fibre-de-verre-ou-en-fibre-de-carbone-No_6079.htm
Ovo mozda za nekoh 7 godina ako postignem da imam kao "Aj Ti Ingenjer" u srbostanu 2-3k eura platu.
Posedujem dve festine Tour de France 2k8 i 2k11 i Fosslil blue

Uh vala, za 18k funti moraće da bude jos veća plata :) Ali mi se sviđa dizajn.

Inače ja lično preferiram kožne narukvice, ne volim ove metalne...ne znam nekako mi sama koža uliva više poverenja da će sat da mi ostane na ruci :D Sve ove metalne narukvice imaju neke tanke spojeve između delova, vala ne bih voleo da se desi da na taj način izgubiš sat od nekoliko stotina, hiljada eura :p

@gile32
Da koliko sam mogao da vidim Tissot pravi dosta dobre i pristupačne satove, do 500 eura.. Kod njih mi se sviđaju oni touchscreen satovi :)

Šta kažete na one U-BOAT satove...italijanska firma :) Jeste da su malo nezgrapni... Nešto ovako (titanijumski oklop :) ): http://www.uboatwatch.it/model.php?idM=29

 
Prvo bih zeleo da pohvalim temu, i upisem se sa svojim skromnim Lorus RL413AX9 Automaticom, sluzi me vec skoro 2 godine i ne nosim ga jedino na posao jer je narukvica od metala pa mi nije prakticna. Inace vidim ovde niko ne pominje Seiko 5 seriju koja je i pristupacna i kvalitetna za sat vrednosti do 100e.
Evo 2 slike sa neta...
 

Prilozi

  • RL413AX9-1.jpg
    RL413AX9-1.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 410
  • RL413AX9-2.jpg
    RL413AX9-2.jpg
    35.6 KB · Pregleda: 429
Sat, naocare, mob i dobar novcanik, to su stvari na koje nikada necu zaliti pare ako vidim da je kvaltetno. E sad ako zanemarimo sat koji je postavio Angelos, koji zaista izgleda prebrutalno, meni je definitivno najlepsi sat Breitling Chronograph Navitimer
breitling-navitimer-chronograph-50th-anniversary-a41322-fd7c1.jpg

Ne moram vas ubedjivati da bas i nemam para za (ovaj) Breitling (original) pa sam pre god dana gledao po netu satove koji lice na njega, i nasao sam ovaj
rotary-gents-chronograph-blue-dial-stainless-steel-bracelet.jpg

i kosta samo 80funti, hteo sam da ga porucim ali ga mesecima nisu dobijali, pa sam posle nekog vremena odustao da ga dalje trazim.
Od satova jedino imam jedan titanijumski Festina koji sam davno dobio za 18ti rodjendan i samo i jedino preferiram metalne narukvice, ako su kvalitetne nema sanse da ti sat spadne sa ruke a takodje ne mogu da se deformisu kao sto se to desava sa kozom koja se uvek na jednom mestu savije i cesto popuca (tamo gde se savija da bi usla u kopcu)
 
samo i jedino preferiram metalne narukvice, ako su kvalitetne nema sanse da ti sat spadne sa ruke a takodje ne mogu da se deformisu kao sto se to desava sa kozom koja se uvek na jednom mestu savije i cesto popuca (tamo gde se savija da bi usla u kopcu)


Ima i kvalitetnih koznih kaiseva za sat, a i ne cupkaju dlacice.
 
@Boris Lozac
Kako možeš a nosiš sat na kome piše PRC :) .
Šta mu znači to prc 200?
@M!ST!CX
"Sat, naocare, mob i dobar novcanik, to su stvari na koje nikada necu zaliti pare ako vidim da je kvaltetno."
Kod mene je ista situacija.
Mogla bi jedna tema sve đuture :).

Jedna stvar mi nije jasna M!ST!CX, na onom satu što si okačio njegove slike , šta će mu onoliki brojevi.
Viđao sam čuke, sa njima možeš pritisak da meriš, pa kad si u vodi okrećeš okvir...., ali ov mi baš ima mnogo i uvek sam se pitao čemu služe?

Evo i mog ljubimca družimo se već 6 godina bez problema.
XzLF.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo i mog, 10 godina u sluzbi, obozavam ga.
daredevil.jpg
YCS4009_lg.jpg
 
@zechs Tissot je po meni ok i ima sasvim solidne satove, ali takodje ovaj sat je brutalan.

@presretach PRC 200 je jedna od najprodavanijih serija u istoriji kompanije Tissot ;).

Inace sto se tice titanijumskih oklopa, dosta danasnjih satova u krugu do nekih 400 e poseduje taj titanijumski oklop, tako da to nije ekskluziva samo za satove koji kostaju po par hiljada e, sta je prednost, neuporedivo su laksi u odnosu na satove koji imaju neki drugi oklop :).

Kod vecine malo skupljih satova moze da se bira izmedju metalne i kozne narukvice, koju mozete naruciti i preko neta za vasu ruku, Tissot ima "tool" za merenje dimenzija narukvice za svoje satove, tako da se odgovarajuca moze lagano naruciti :).

Inace pre naletoh jedan je cekao narukvicu od aligatorske koze za svoj IWC sat nekih 3 meseca, koliko je tu narukvicu platio nemam pojma, ali ispod 200-300 e nije :).
 
Koga interesuju satovi, analogni i digitalni, mogu da preporučim okupljalište domaćih ljubitelja satova: svetsatova.com

Samo, nemojte mene posle da krivite ako bankrotirate usled maničnog kupovanja novih i novih satova. Stvari koje ćete saznati tamo možda nisu za svakoga... :)
 
Odličan je ovaj bell&ross. Još više mi se sviđa b&r phantom. Uboat su isto odlični, ali su preskupi, nažalost.
 
Jedna stvar mi nije jasna M!ST!CX, na onom satu što si okačio njegove slike , šta će mu onoliki brojevi.
Viđao sam čuke, sa njima možeš pritisak da meriš, pa kad si u vodi okrećeš okvir...., ali ov mi baš ima mnogo i uvek sam se pitao čemu služe?
Odgovoricu ti u seljackom stilu :D, nemam pojma ali jako lepo izgleda :D
Svi satovi imaju rub koji moze da se rotira ali mi nikad nece biti jasna njegova namena, tako je i za ovo :)

Ima i kvalitetnih koznih kaiseva za sat, a i ne cupkaju dlacice.
Uz taj titanijumski Festina sat koji sam dobio za 18ti, sam dobio metalnu i koznu narukvicu, koja je bila od neke vodene zivuljke (nije aligator) i posto sam jedno vreme menjao narukvice ta kozna se u medjuvremenu deformisala.
 
Poslednja izmena:
jedan od odlicnih i lepih analognih satova koje i bear grylls rado (pod)nosi, ali mu je cena za nase uslove ne(pod)nosljiva.. :)
 
Uff ovaj Bremont je stvarno...nemam reči :p Sad kada bih imao 5k eura, ne znam za koji bih se odlučio...možda za dva od po 2,5k :D

@nickname

Ja se kontrolišem, ja se kontrolišem.... :D
 
Nazad
Vrh Dno