Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Zamrla tema a ja opet uzeo Suma. [emoji16]
b66b8b934c1c2a4e9203bdd9ad471ab6.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Građanin se ponovio za leto :)

ab7d5fb6d03c074d58521aac4fe2f992.jpg
e56b21ba388ab8fed46ac05138a56d01.jpg


Sent from my p20 lite using Tapatalk Pro
 
Gde se kod nas mogu naći povoljnije kožne narukvice?
Ako nema kod na dajte link za online naručivanje van zemlje.

P.S. Pod povoljnijim mislim da nisu 30€+
 
Pogledaj po radnjama ima li Hirsch, ok su a nisu preskupi.
P.s. narukvica je metalna, kaiš je kožni ;-)

Sent from my p20 lite using Tapatalk Pro
 
Po kojim radnjama?
Nikad nisam kupovao kaiš (ne znam ni zašto napisah narukvica), pa osim zvučnih radnji za satove po centru ne znam gde bih tražio.
 
Prosto guglanje bi ti dalo odgovor, da ne reklamiram tamo neke.
Ili obiđi sajdžije, do par hiljada din ima da biraš razne.
I na svetu satova imaš celu temu posvećenu kaiševima...
P.S. Ako se dobro sećam, jedan od moderatora radi kaiševe po narudžbini, valjda "Joker".
 
Poslednja izmena:
Stigao novitet pre neki dan.
 

Prilozi

  • 0330190940.jpg
    0330190940.jpg
    1 MB · Pregleda: 224
  • 0430190940.jpg
    0430190940.jpg
    502.7 KB · Pregleda: 237
Poslednja izmena:
Na Kp ima cevek koji odlicno radi..kvalitet je odlican

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Jel radi sinhronizacija kod nas? Videh davno na nekoj mapi da mi nismo pokriveni signalom.

Ovaj što je Aca linkovao je Satelite wave, što b' se reklo GPS time sync, što b' se dalje reklo, radi uvek i svuda.

Ako si mislio na Radio Control satove, jeste da smo mi po mapi na granici signala, ali radi to veoma korektno. Potrebno je da noću ostaviš sat antenom pravilno usmeren ka severozapadu (položaj antene se razlikuje od modela do modela), i sinhronizovaće bar 1-2x nedeljno, u najgorem slučaju. Ako su ti stan/kuća dobro postavljeni, imaćeš sync svaki dan.

Mehanizam sam za sebe je veoma tačan i bez sinhronizacije, tako da mu je sasvim dovoljno da sinhroniše jednom mesečno.

Zanimljivo jeste, nedavno sam bio na ostrvu u Atlantiku, i po mapi, nalazi se van zone Američkog WWVB radio signala za sinhronizaciju. Međutim, sat je svako veče uspešno radio sync. Valjda što sam bio na samoj obali, otvoren okean prema USA. A opet, lane u Nemačkoj, mnogo bliže Evropskom DCF77, tu se mučio da uhvati signal, skoro k'o da smo u Srbiji. Ima tu nekih "caka" na većim udaljenostima, da li si na granici signala koji se prostire površinom zemlje, ili onog što se odbija od jonosfere, negde postoje "rupe" kada su ova dva signala u intereferenciji, zavisi i od aktivnosti Sunca i vremenskih uslova u jonosferi... bla.bla.bla...

Računaj da u Srbiji uglavnom radi. Ako baš nisi u nekoj kotlini.
 
Na radio control sam mislio. Znaci ovaj preko satelita radi bez problema? Inace ne mora da znaci da smo satelitski pokriveni, ima satelita ciji geostacionarni polozaj nema veze sa nama. Inace mnogo lep sat. A svidja mi se i Casio Oceanus npr.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije to "neki satelit", već time sync signal uzimaju sa GPS mreže. A GPS bar ima svuda.

GPS je već svakako postao industrijski standard kada je potrebna bilo kakva ozbiljnija sinhronizacija vremena.
 
Jel radi sinhronizacija kod nas? Videh davno na nekoj mapi da mi nismo pokriveni signalom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Eto dobio si odgovor od NShappy. Inace dok sam ziveo u Srbiji posto imam i Promastera sa radio kontrolom nisam nikada imao problema sa sinhronizacijom na njemu.
 
Aha, nisam shvatio u pocetku da se radi bas o gps satelitima. Sve ok, ostalo mi je jasno.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Sorry, this product is now discontinued and is no longer available.

Hmmm, o ukusima ne vredi raspravljati, ali meni skeletoni moraju da budu baš urađeni sa ukusom i vrlo upčatljvi da bi ih nosio uz bilo šta elegantnije.
Pa još plavi kaiš na zlatan/bakreni sat. Hm.
Uzgred, ta cena neme veze sa mozgom, kao i kod većine sličnih robnih marki. Najpre je napucaju a posle idu silni popusti:
https://www.jomashop.com/fossil-watch-me3102.html

Silver sa crnom kožom ili onaj Chrono su zanimljiviji.
 
Poslednja izmena:
Prvi analogni. Timex Weekender Fairfield. Narucio sam i crni strap, ovaj mi se ne svidja toliko. :) Indiglo osvetljenje je neverovatno jako.
IMG_0761.jpg
IMG_0763.jpg
 
Indiglo (koje imaju samo Timex-i) je jedna najbolja stvar što sam na analognim satovima video.
Zaštitili su to, i za sada ne ustupaju/prodaju nikome. :(
 
Odlican je taj model Timexa, bas skroz casual letnji sat. Cesto ih vidjam na Amazonu ispod 50e sa zuto-plavom nato narukvicom, nazalost ona verzija sa sivom koznom, koja je malo elegantnija se brzo razgrabi.

Uz Tissot everytime large (kvarcni za koji Tissot trazi 200e, lol), kao i Bambino jedan od lepsih minimalist satova.

Ja razmisljam ove godine da uzmem Steinhart OVM. Nadam se nekoj reissue verziji Monstera gen2 ali slaba vajda od toga...
 
Poslednja izmena:
Odlican je taj model Timexa, bas skroz casual letnji sat. Cesto ih vidjam na Amazonu ispod 50e sa zuto-plavom nato narukvicom, nazalost ona verzija sa sivom koznom, koja je malo elegantnija se brzo razgrabi.

Uz Tissot everytime large (kvarcni za koji Tissot trazi 200e, lol), kao i Bambino jedan od lepsih minimalist satova.

Ja razmisljam ove godine da uzmem Steinhart OVM. Nadam se nekoj reissue verziji Monstera gen2 ali slaba vajda od toga...

$25 nov na ebayu ali US shipping only. Tako da sam morao da platim reship kompaniji $9 + 750din carina.
Satic je prelep i tacno ono sto sam zeleo i jos je jeftin.
 
Stariji g shock otišao sa kolena na koleno, tako da je moralo da se ponovi [emoji41]

79f3dea34982207c792031c844078c81.jpg
 
Pa ovi nisu normalni...
Leto došlo, hoću da zamenim metalnu narukvicu na mom građaninu (NY0040) sa gumenom/plastičnom. I šlogirah se od cena po netu.
Metalnu originalnu narukvicu sam platio pre neku godinu oko 47-8€ sa sve poštarinom. Sada ista takva košta duplo. Originalni plastikaneri su redom preko 50, a kopije 30+.
Neke zamenske u ponudi ni od korova, iako bi generalno mogao da gađam bilo kakvu adekvatne širine (20mm).
Usput bacim pogled i na cene satova koje su se takođe udvostručile.
Šta je to sa svetskim tržištem? Mislio sam da je samo Seiko digao nos, sada vidim da i kod ostalih nije nešto drugačija situacija.

Edit: JOJ
U prvom trenutku nisam obratio pažnju, tek mi je cena privukla pogled. Nema veze sa Citkom, ali...
Ima i orange, i plavi...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno