Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Izvinjavam se ako se vec pisalo o ovome. Zanima me da li ima pouzdanih prodavaca satova, proizvodjaca poput Orient, Invicta i generalno (prednost japanskih) proizvodjaca koji nisu dostupni zvanicno na nasem trzistu?
Ima dosta oglasa na KP, konkretno od gore pomenutih proizvodjaca, pa me zanima da li su isti pouzdani i koje preporucujete? Moze i u PM. [emoji4]
 
Koliko god pouzdanog prodavca Invicte nadješ ja bih je preskočio kao potpuno nepouzdan sat.
Kad sat ima preporučenu cenu od 1.250 dolara, a prodaje se za 50, onda ti je jasno o kakvom se poslovnom modelu a samim tim i finalnom proizvodu radi.
 
Poslednja izmena:
Hvala na sugestiji. Znao sam da se treba drzati samo Japanaca. [emoji4]
Ima li neka preporuka za Orient satove na KP? Neki pouzdan prodavac?
Za Seiko, Citizen, Casio sam upucen, njih ima i zvanicno u prodaji kod nas a i na KP je izbor veliki, ali mi je Orient sto se toga tice nepoznanica. [emoji4]
 
@Joxy, ja imam Orient Kamasu, ne znam koji model gledaš,
apsolutna preporuka za Orient, sem lošeg lumea i narukvice malo šta im se može zameriti.
Ako kupuješ prvi sat ja bih ti preporučio nov sa neta.
Citize, Orient, Seiko, svi su dobri.
 
Ja imam Bambino i prezadovoljan sat ostavlja "skuplji" utisak.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije mi prvi sat, ali bi mi bio prvi Orient. [emoji3]
Generalno sam ljubitelj Casio satova, koji i preovladavaju kolekcijom, ali bih zeleo da probam i druge brendove, pre svega japanske, pa mi je Orient nekako najvise zapao za oko.
Orient FEM7R005B diver automatic je recimo interesantan model, ima jednog na KP. Takodje tu su i Ray 2 Diver i Mako 2 Diver kojih takodje ima na KP. To su mi npr interesantni modeli.
Casio takodje ima slican model, koji je cak nesto jeftiniji, MDV-303D-1A2.
Seiko i Citizen imaju dobar izbor u tom nekom cenovnom rangu. Tako da ce se sigurno naci neki dobar primerak. Za sada me interesuje vase misljenje o navedenim modelima. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Isti satovi, samo drugačiji izgled, meni se Ray ne sviđa, imao sam Mako,
mane : mala krunica, bezel se teško okreće, lume, narukvica.


Prevelik.
Sta mislis o Casio MDV-303D-1A2? I kakav je generalno u poredjenju sa Edifice modelima slicnog cenovnog ranga?
Deluje kao dobra alternativa a solidno je jeftiniji od navedenih Orienta.
Naravno kupovina nije uopste hitna. Pratim oglase i radnje pa u medjuvremenu mozda i nesto interesantnije iskoci. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Sta mislis o Casio MDV-303D-1A2? I kakav je generalno u poredjenju sa Edifice modelima slicnog cenovnog ranga?
Ne znam ništa o tm satovima, sem da su (za mene) preveliki, ali verovatno kao i svaki Casio dobra kupovina.

solidno je jeftiniji od navedenih Orienta.
Porediš kvarc i automatik :D.

Orient Ray/Mako su jeftini na CW, 120-130€ u zavisnosti od akcije.
 
Taj Casio je standardni DURO model, pominjan dosta puta do sada.
I naravno ne može se porediti sa automatikom :)
 
Znaci vasa preporuka je Orient? [emoji4]
Ima li neki slican Citizen, Seiko u tom cenovnom rangu? Cisto da imam u vidu sto vise modela.
Inace Kamasu je prelep sat.
Kapiram da vredi ici na njega, s obzirom da razlika u ceni u odnosu na Ray i Mako nije toliko velika. [emoji4]

Edit: Pogledah malo strane sajtove, ipak je razlika u ceni nesto veca jer su, konkretno na eBay-u Ray i Mako jeftiniji u odnosu na KP.
Koje sajtove preporucujete? Verujem da je bilo reci o svemu ovome, izvinjavam se jos jednom. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Veliki je izbor entry level divera.

Citizen NY0040 i BN0150 (eco drive), plavi ili crni cifer.

Orient već znaš Ray ili Mako, a ja bih ti preporučio da pogeldaš i Nami (ima ga kolega sa foruma) odličan sat.

Seiko je (dosta) skuplji, legendarni (i zastareli) SKX, ili novi modeli 5ica, ima puno kombinacija boja.

Pogledaj cene na Creationwatches, isporuka (pre korone) je 10-14 dana,
carina kako se kome zalomi, ako imaš sreće ne platiš ništa :D .
 
Sta mislis o Casio MDV-303D-1A2? I kakav je generalno u poredjenju sa Edifice modelima slicnog cenovnog ranga?
Deluje kao dobra alternativa a solidno je jeftiniji od navedenih Orienta.
Naravno kupovina nije uopste hitna. Pratim oglase i radnje pa u medjuvremenu mozda i nesto interesantnije iskoci. [emoji4]

Kao što Boki reče to je klasičan Duro model. Ja planiram da kupim sličan za sebe preko Ebay a iz Amerike. Košta oko 49$ + 11$ poštarina. Ovi naši vole malo da penaduju cenu. Inače se pokazao kao jako tvrd-pouzdan model.
 
Da, taj bondra sa eBay-a ih prodaje. Ima dobre ocjene.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Veliki je izbor entry level divera.

Citizen NY0040 i BN0150 (eco drive), plavi ili crni cifer.

Orient već znaš Ray ili Mako, a ja bih ti preporučio da pogeldaš i Nami (ima ga kolega sa foruma) odličan sat.

Seiko je (dosta) skuplji, legendarni (i zastareli) SKX, ili novi modeli 5ica, ima puno kombinacija boja.

Pogledaj cene na Creationwatches, isporuka (pre korone) je 10-14 dana,
carina kako se kome zalomi, ako imaš sreće ne platiš ništa :D .
Kao što Boki reče to je klasičan Duro model. Ja planiram da kupim sličan za sebe preko Ebay a iz Amerike. Košta oko 49$ + 11$ poštarina. Ovi naši vole malo da penaduju cenu. Inače se pokazao kao jako tvrd-pouzdan model.
Najlepse hvala na preporukama! [emoji4]
 
Da, taj bondra sa eBay-a ih prodaje. Ima dobre ocjene.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

I ja sam od Bondre kupio casio duro crni , 55dolara je bio ili tako nesto ...

@ joxy ako vec imas neke casio modele pogledaj nekog dr. proizvodjaca. I ja imam tog dura i jos jedan ef-527 i takodje gledam orient :) mako xl sa joma shopa ili creationa
 
Poslednja izmena:
Ovaj narandžasti Seiko na narandžasto-crnom seatbelt nato-u ili perlonu bi baš bio dobar za leto.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
iz opisa sata :D:D:D
"And their jobs include servicing nuclear power reactors, salvaging marine vessels, salvaging criminal weapons, harvesting old-growth trees, swimming with sharks and so forth. "
https://www.neminuslab.com/
 
To nije opis sata, već opis onih koji ga nose.
Uopšte nisu daleko od istine....samo da li će takvi da nose baš ovaj sat...
 
no fear sa strane, mrtvacka glava iza, svaka boja je namenjena za druge poslove :D
 
Nazad
Vrh Dno