Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

^ Srećno u kupovini, samo pazi taj SNK809 ti je jako mali sat, skoro ženske dimenzije po današnjim standardima a nije dress sat (37mm prečnik)...

Po meni sweetspot za muški moderan sat je 40-42mm (zavisi koliki obim zgloba i šaku imaš da ne izgleda preglomazno ili premalo), sve zavisi od modela i stila (dress ili sport/military)...
 
Pogledao malo pre na Jomashop-u ali ne SNK809 vec SNZG15 (nekako mi je lepsi).Ali kada sve saberem sa postarinom,carinom i PDV ispade oko 215 evra. Ispade jeftinije u Sense. Mislim da moze da prodje i kao dress i sportska varijanta. Jedino sto nikada nisam nosio automatik satove.

Ja imam tanku ruku. Obim mi je 15.5 cm.

Inace sam gledao jedan G-Shock sat iz 2000 serije ok je ali mi opet deluje budzasto i ako je on jos i tanak. Odgovara mi za moju ruku. Dok mi se ona serija 2100 bas i ne dopada.
 
Poslednja izmena:
@neo geo

Poslao PP ali ti je izgleda puno sanduce. :)
 
Ljubimac...
6b8bbe4ef189217745d191e684d61ce8.jpg
 
Pozdrav svima. Imam ponudu da menjam moj SNZF17K1 za seiko pogue pepsi kojem fali jako malo plus poliranje. Ali je kompletan se krunice. Vredi li menjati se i popraviti to? Klatno se otkačilo, narukvica da se popravi i da se promeni ključ.
660cacd84c56c14ac2e4f8aa3ac46787.jpg

953ce8543f19f5ad35c2fe5c1834a5f4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Loše su slike, ali meni deluje da je cifer crn, nema natpis water resist, nema chapter ring.
Si siguran da je baš Pogue?
 
Hmmm, fali njemu mnogo. Da je samo poliranje i krunica...pre bih rekao ozbiljna restauracija
Seiko_6139_nine_dial_variations.jpg
To bi trebalo da je "Blue No Markings Dial" odnosno Black
Neko ga je baš unakazio.

Kažu redak, a na ebay-ju ih ima kolko oćeš. Ispravan

U stvari i ne nedostaje mu prsten, nego je totalno izbledeo
To je ovakav, bolje se vidi
 
Poslednja izmena:
Loše su slike, ali meni deluje da je cifer crn, nema natpis water resist, nema chapter ring.
Si siguran da je baš Pogue?

Moguce da nije bas pogue verzija ali je stariji pepsi. Kapiram ovaj. Vredi li raditi bilo sta ovde ako uzmemo da je sve sem krunice originalno?
b2f742ce2f0ba2a4138115c16d119e8e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pročitaj moj post pažljivije

Jeste PP, baš mator.
Da li se isplati...samo ako imaš volje, mogućnosti nabavke i sredstava da ga restauriraš. I čisto za merak.
 
Poslednja izmena:
Pročitaj moj post pažljivije

Jeste PP, baš mator.
Da li se isplati...samo ako imaš volje i sredstava da ga restauriraš. I čissto za merak.

Okej editovan je nakon moje poruke. Izvinjavam se. Znaci mislis da ne vredi cimanja? Dobicu jos slika u petak ili subotu... mozda je losa kamera plus staklo zrelo za zamenu/poliranje, pa daje utisak da je sve iza stakla u losem stanju..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Puf, ni meni brozer nije osvežio stranicu na vreme.

Isplativost... :) To je kategorija o kojoj razmišljaju preprodavci

Za one druge, koje pokreće strast... Njihovo ulaganje neretko prevazilazi svaku realnu vrednost sata. Često ga posle prodaju za dosta manju cifru.
 
Puf, ni meni brozer nije osvežio stranicu na vreme.

Isplativost... :) To je kategorija o kojoj razmišljaju preprodavci

Za one druge, koje pokreće strast... Njihovo ulaganje neretko prevazilazi svaku realnu vrednost sata. Često ga posle prodaju za dosta manju cifru.

Mene trenutno vozi ova strast. Samo ne bih da me cela “restauracija” izadje bas skupo [emoji28] Posto sam odlepio za ovim modelom a kod nas ih i nema puno u prodaji. I uzmi u obzir da SNZF ima neke ogrebotine i da se koristi vec godinu dana. Placen nekih 170e sto opet nije puno. I ne gledam da zaradim samo ne bih da popravka bude skupa [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Citizen Promaster NY0085-19E (sad je eco-drive Citizen Promaster BN0151-09L dobio manjeg bratića[emoji108])
Fabrički je žurio nekih 10-15sec dnevno. Malo igranja sa čačkalicom, i iz petog puta ga naštelovao na +/- 0.5sec dnevno. Evo peti dan ne popušta. Ovo mi do sada ni sa jednim sajkom i orientom nije pošlo za rukom. Neverovatno kako dobro drži vreme...[emoji3060][emoji3060][emoji3060]
f3b47c1500d2ee2f6512efa1837c4ab2.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Citizen Promaster NY0085-19E (sad je eco-drive Citizen Promaster BN0151-09L dobio manjeg bratića[emoji108])
Fabrički je žurio nekih 10-15sec dnevno. Malo igranja sa čačkalicom, i iz petog puta ga naštelovao na +/- 0.5sec dnevno. Evo peti dan ne popušta. Ovo mi do sada ni sa jednim sajkom i orientom nije pošlo za rukom. Neverovatno kako dobro drži vreme...
Ja se razmisljao da kupim timegrapher, al (relativno) skup shiping, i neizvesnost isporuke za jeftin shiping, sacekace neka bolja vremena.
 
Ma meni je to bespotrebno bacanje novca. Čačkalica, štoperica i laganeze.[emoji6]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
^ Ma da i namincaš ga na + ili - 0,5s dnevno... :)

Svaka tebi čast ako tako precizno možeš to odraditi manuelno i na "golo oko"...
 
Extra, uz dravlje da te služi

Da,Citizenovi mehanizmi su precizniji, to kažu na svim forumima
 
^ Ma da i namincaš ga na + ili - 0,5s dnevno... :)

Svaka tebi čast ako tako precizno možeš to odraditi manuelno i na "golo oko"...
Šta ti na ovoj slici nije jasno???
Prati sekundaru, 68h gura, pre toga sam bez stajanja štopovao sa kockicom dva dana. Zašto bih lagao, u čemu je fora, lagao bih samog sebe!? [emoji849]
5849595f0d2aa5b9f5109ad693b5ec58.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Kol'ko meni ruke "drkću" ja bi čačkalicom jedino mogao da ga izbušim[emoji16]

By the way prelep građanin, kako ga beše zovu panties, ili tako nekako... Dimenzije takođe baš po mojoj meri.
 
Poslednja izmena:
kako ide to stelovanje cackalicom? svaka cast za tu preciznost u tom cenovnom razredu, gotovo umetnost. i srecno sa prinovom :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ko baš voli da podešava mehaničke satove da budu tačni i jeste watch freak, najbolje da kupi neki Timegrapher. Nisu sada ni toliko skupi. Ovi Kineski sa Alija su sasvim dovoljni za kućnu upotrebu.

Ne valja satove prečesto otvarati... Ovim se jednom namesti i to je to.

Problem mehaničkih je što jednom podešen mehanizam, i ako se utera u sekundu, ne može dugo da zadrži tu tačnost.
Tačnost zavisi i od temperature i položaja sata.
 
Poslednja izmena:
Šta ti na ovoj slici nije jasno???
Prati sekundaru, 68h gura, pre toga sam bez stajanja štopovao sa kockicom dva dana. Zašto bih lagao, u čemu je fora, lagao bih samog sebe!? [emoji849]
5849595f0d2aa5b9f5109ad693b5ec58.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Nisam rekao da ne verujem, nego da je to umeće par ekselans i pravi mali podvig...

Nego na ovj slici ti sat kasni malo manje od minut jer na 41 sekundi minutna kazaljka već dobrano mora biti primaknuta odgovarajućem narednom podeoku da bi u 00 mogla da bude centrirana na njega, a kod tebe je na sred srede a prošla već 41 sekunda tog minuta (ako nije do ugla gledanja)... :) Mislim nije ovo kvarc pa da skače sa podeoka na podeok, nego klizi...

@NShappy sv se slažem, međutim ali je digao cene transporta, bukvalno se ne isplati kupiti... Gledao sam ja da napravim neku DIY variantu, ali nikako da to sprovedem u delo...
 
Poslednja izmena:
@NShappy sv se slažem, međutim ali je digao cene transporta, bukvalno se ne isplati kupiti... Gledao sam ja da napravim neku DIY variantu, ali nikako da to sprovedem u delo...

Da, AliExpress za sada nije izbor za takve stvari. Valjda će se povratiti jednog dana.
Ali Banggood, DealExtreeme, Gearbest pa i eBay i dalje rade koliko toliko ok.

U poslednje vreme sve što mi je zbog šipinga skupo da uzmem preko Ali-ja, pokušam da nađem na Banggood. Cene su nešto veće, ali i dalje razumne. I većina ima umeren šiping.
Čak sa Banggooda pošiljke stižu neobično brzo. Jedan jeftini gadget je stigao za neverovatnih 8 dana.
 
Prati sekundaru, 68h gura, pre toga sam bez stajanja štopovao sa kockicom dva dana. Zašto bih lagao, u čemu je fora, lagao bih samog sebe!?

Nije problem uterati mehanički u veliku preciznost. Problem je da se ta preciznist zadrži duže vreme, u svim temperaturnim i položajnim uslovima.

Sada normalno nosaj taj sat, i onda obrati pažnju koliko će da odmakne od tačnog vremena posle tipa par nedelja nediranja krunice.

I ne tangiraj se. Mehanički ne mogu biti ultraprecizni. Nisu ni Rolexi ni Pateci.
I ja čitam da su Citizeni u vrhu što se tiče tačnosti za mehaničke satove.
 
I sam COSC sertifikat za mehaničke satove dozvoljava dnevno odstupanje od -4 do +6 sekundi.
Danas se mehanički satovi nose iz drugih razloga, a ne potrebe za ultra tačnim vremenom.
Svakako, lep rezultat za Citizen.
Pozdrav
 
Ko baš voli da podešava mehaničke satove da budu tačni i jeste watch freak, najbolje da kupi neki Timegrapher

Slicna je cena 1000 i 1900 modela, al ne vidim u cemu je razlika?

btw ovaj ima bolju cenu od tvog linka, samo... aj naruci neregistrovanom posiljkom fini instrument u doba pandemije ako smatras da imas srece...ja odustao.
https://www.aliexpress.com/item/4000262642938.html

a ovo sam narucio, cekam, kontam da je to prvi korak pre stelovanja:
https://www.aliexpress.com/item/4000243597328.html
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno