Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

^
Yep, isto sam hteo da uzmem za diver Citizena metalnu, zabezeknuo sam se kada mi je rekao za cenu (maltene kao cena sata bi me kostala)... Cene za kaucuk (original) za Seiko (za kornjacu ove nove "Silikonske) i Citizen su isto nenormalne. Borealis ima jos uvek normalne cene za njihove vulkanized rubber modele, ali i to je pitanje koliko ce jos. Plus dizajn i nije bas za svaciji ukus.

Jedno pitanje, kolika je verovatnoca da moze da se zezne onaj pin kod metalne narukvice na Seiko satovima? I da li moze u kucnoj varijanti "uradi sam" varijanti da se odradi tj zameni?
Menjao (skratio sam za jedan) kod nekog casovnicara/zlatara ovde u AT prosle godine koji je takodje imao Citizen/Seiko satove u ponudi - reko znace da zameni ali ocigledno nije jer se poprilicno cimao (do mere da sam skoro poludeo tada).
Medjutim nisam nosio sat par puta od tada i prekjuce kada se nisam slogirao - pin viri par milimetara iz narukvice, imao sam srece da nije sleteo sa ruke...Tako da mi ne gine zamena kod zvanicnog servisa...
 
@BokiPK mora imati zamenskih, ako ti paše ovakva postaviću kasnije link, trebalo bi da joj je cena oko 22$. Ja sam moju pazario pre dve godine otprilike.

Edit: ti hoćeš plastičnu, je li tako? Imam skoro nekorištenu originalnu, kontaktiraj me.

1898f8b9c97f5d80657ebe8835176fc2.jpg
 
Poslednja izmena:
Mora imati zamenskih :)
Ispade popriličan problem jer ih već neko vreme tražim.
Našao samo ovo
Kod:
http://www.narukvicezasatove.com/store/p214/Silikonska_narukvica%2Cdebljina_3%2C6mm%2C_ronila%C4%8Dka_tabela.html
pustio emajl ali još nisam dobio odgovor.

Plastičnu, da. Tj silikon/guma ili kako god. Originalna na satu bila mi je plastična i baš mi je bila udobna.
@poolmaker - poslao sam ti PP...
 
Casio G shock mudmaster
GG - 1000 - 1A3

220€
 
^
Yep, isto sam hteo da uzmem za diver Citizena metalnu, zabezeknuo sam se kada mi je rekao za cenu (maltene kao cena sata bi me kostala)... Cene za kaucuk (original) za Seiko (za kornjacu ove nove "Silikonske) i Citizen su isto nenormalne. Borealis ima jos uvek normalne cene za njihove vulkanized rubber modele, ali i to je pitanje koliko ce jos. Plus dizajn i nije bas za svaciji ukus.

Jedno pitanje, kolika je verovatnoca da moze da se zezne onaj pin kod metalne narukvice na Seiko satovima? I da li moze u kucnoj varijanti "uradi sam" varijanti da se odradi tj zameni?
Menjao (skratio sam za jedan) kod nekog casovnicara/zlatara ovde u AT prosle godine koji je takodje imao Citizen/Seiko satove u ponudi - reko znace da zameni ali ocigledno nije jer se poprilicno cimao (do mere da sam skoro poludeo tada).
Medjutim nisam nosio sat par puta od tada i prekjuce kada se nisam slogirao - pin viri par milimetara iz narukvice, imao sam srece da nije sleteo sa ruke...Tako da mi ne gine zamena kod zvanicnog servisa...

Problem kod zamenskih metalnih narukvica, jesu eventualni end-linkovi, koji su jedinstveni za svaki pojedinačni sat. Dakle, ti endlinkovi uglavnom moraju biti urađeni za konkretni model (ili bar za sve iz iste serije sa istim kućištem).
Zamenski a odgovarajući endlinkovi se mogu naći samo za vrlo popularne modele rađene u velikim serijama.
Može da se stavi i metalna odgovarajuće širine bez endlinka, ali izgleda, 'nako, nja nja... :trust:

Za Citizena sam par meseci tražio zamensku sa odgovarajućim endlinkom, te na kraju odustao i kupio original. :(
Ali izgleda vr'... :p
 
...Menjao (skratio sam za jedan) kod nekog casovnicara/zlatara ovde u AT prosle godine koji je takodje imao Citizen/Seiko satove u ponudi - reko znace da zameni ali ocigledno nije jer se poprilicno cimao (do mere da sam skoro poludeo tada).
Medjutim nisam nosio sat par puta od tada i prekjuce kada se nisam slogirao - pin viri par milimetara iz narukvice, imao sam srece da nije sleteo sa ruke...Tako da mi ne gine zamena kod zvanicnog servisa...

Bez namere da nipodaštavam čoveka, očigledno da nije mnogo baratao sa Seikom. Za njihov pin-sistem ide poseban alat i potrebno je određeno iskustvo.
Više puta pominjani sajdžija moj sugrađanin, troši cca 5min na skraćivanje/štelovanje/štaveć.

Endlinkovi su ključan element metalnih, originalna narukvica je ipak najbolja (bar kod Građanina). Kvalitet neću uopšte da dovodim u pitanje, vidi se iz aviona.
Ja sam očigledno imao i sreće kada sam je nabavljao i uboo pravi momenat, barem što se cene tiče.

Eh, da, ako ima još neko da ponudi ili ima neki link, potreban mi je crni plastikaner :(

@poolmaker, hvala na ponudi. Nažalost plava.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za mog citizena isto platio nekih 100nak e za original matalnu, slagacu ali ima 4 godine.
Tako da ne znam bas za to da su bile jeftinije
 
Pa ja sam kupio pre cca 4 god.
Nije me mrzelo da prelistam temu. Našao sam svoj post i link koji je još živ
https://www.watchbands.com/products...mm-silver-tone-metal_watchband__59-j0609.aspx

Slika u prilogu

Sunce mu žarko, listajući našao sam i link ka satu koji je bio u to vreme oko 120-135$
https://www.sports-watch-store.com/ny0040-09e-citizen-promaster/


P.S.
Elem, i dalje imaju narukvice po dobroj ceni, slična mojoj metalnoj:
https://www.watchbands.com/Products/20mm-Silver-Tone-Metal__59-J0688.aspx
A original plastikaner ista cena kao i metal
https://www.watchbands.com/Products/2020mm-Black-Rubber-Strap-59-L7471__59-L7471.aspx
 

Prilozi

  • 59-J0609-3.jpg
    59-J0609-3.jpg
    8.5 KB · Pregleda: 155
Poslednja izmena:
Bez namere da nipodaštavam čoveka, očigledno da nije mnogo baratao sa Seikom. Za njihov pin-sistem ide poseban alat i potrebno je određeno iskustvo.
Više puta pominjani sajdžija moj sugrađanin, troši cca 5min na skraćivanje/štelovanje/štaveć.

Endlinkovi su ključan element metalnih, originalna narukvica je ipak najbolja (bar kod Građanina). Kvalitet neću uopšte da dovodim u pitanje, vidi se iz aviona.
Ja sam očigledno imao i sreće kada sam je nabavljao i uboo pravi momenat, barem što se cene tiče.

Eh, da, ako ima još neko da ponudi ili ima neki link, potreban mi je crni plastikaner :(

@poolmaker, hvala na ponudi. Nažalost plava.

Ma sudeci po onome koliko sam cekao nije imao iskustva a nisam imao vremena da se cimam tada do predstavnistva. Znam da je Monstera tada zavrsio u roku od 10ak min, sa ovim sam se cimao dobrih pola sata (plus 2-3 puta isprobao) I eto moglo je skuplje da me kosta.
Videcu sada kod zvanicnog da odrade i kalibraciju jer vec ide u +60s na ~1-2 dana, sto nikako nije dobro za stalno zezanje sa krunicom.

Pretpostavljam da je solar diver (BN-0150) u pitanju u plavoj izvedbi?
Btw meni je isto zastupnik (i serviser) za Citizen nesto u fazonu 90ak evra za metalnu plus zamenu, a sat kostao 30e vise...
Ucini sebi uslugu i pogledaj 20mm Borealis vulcanized rubber strap, iskreno odlicne su. Salju iz Portugala, skroz dobar support imaju. Te gumene za Citizen su bolje od Seikovih starih, ali ove Borealis su na nivou novih Seikovih. (po meni i bolje jer Seikove su magnet za prasinu)
 
Ja se ozbiljno razmisljam da pazarim tunu. Zavaljao bih kornjacu i duro, mozda i bambina i dodao jos :)
 
...Ucini sebi uslugu i pogledaj 20mm Borealis vulcanized rubber strap, iskreno odlicne su. Salju iz Portugala, skroz dobar support imaju. Te gumene za Citizen su bolje od Seikovih starih, ali ove Borealis su na nivou novih Seikovih. (po meni i bolje jer Seikove su magnet za prasinu)

Mhm. Video sam ih već. Iskreno, dizajn me se nešto i nije dojmio. Citkova originalna bila je plastična i meni lično jako udobna. Imao sam prilike da osetim i gumenu, mnogo manje mi se dopala.
Mada, ako se ne snađem, moguće je i da pazarim ovako nešto.
Jesi li već poručivao od njih, koliko im treba vremena da to dođe kod nas? Neki dodatni troškovi?
 
^
Jeste, originalna citka je malo manje kruta nego za Seiko i ima one sitne teksture sa unutrasnje strane. Stvar je ukusa, meni se recimo dizajn tih ne svidja. Borealis bi isto mnogo bolje izgledala da nema te dodatne proreze tj da je zatvorena, ali su strasno udobne. Waffle dizajn je meni mozda najlepsi.

Ako imaju na lageru 7-10dana. Cena im je bez pdv-a bila (jos par emra preko znaci) i shipping je bio free (unutar EU), relativno brzo je stigla za 7-10 dana. Mislim da me je izasla 30e.
Kontaktiraj im slobodno support, brzo odgovaraju i dobijes sve informacije.

Ako se ne varam kolega ixtis je 2x narucivao od njih sa slanjem za Srbiju (on je isto kao i ja uzimao za kornjace).
 
Poručio sam i ja plavi Borealis za Seika ali sam je nosio cela 2 dana, suviše mi je tvrda guma ali je extra urađena. Stigla za oko 15 dana bez dodatnih troškova kod nas

Sent from my MI MIX 3
 
Kupio sam narukvicu. Ili, da budem precizan - KUPIO SAM SAT :D
Odem lepo jutros na buvljak, pošto već par meseci ne uspevam ništa kasvetno da nađem u prodavnicama. Ciljano. Našao sam čak i original narukvicu za Casio, samo nažalost malo užu, jednu Omeginu brezetlu....
Pošto sam ga obišao ceo, svratim i na jedan vanjski deo - pored tvrđave. Sugrađani znaju o čemu pričam. I sasvim slučajno u prolazu pored jedne tezge i to bajsom usnimim jedan sat.
Sat je nebitan, narukvica je precrtana Citizenova, samo bez printa. Zapravo, takve imitacije koštaju 15-ak €.
Malo cenjkanja sa vlasnikom tezge, nije hteo da proda samo narukvicu, ali se nađemo za hiljadarku za ceo sat. Ne interesuje me da li sat radi, ili šta već, narukvica je gumenjak, mekana, izgleda OK. Poslužiće svrsi, barem ovo leto :)


 
Transplantacija uspela u potpunosti :)
Ali baš je identična kao original, osim printa. Videćemo koliko vremena će trebati da počne da gubi na elastičnosti. Onda ću moći da ocenim i kvalitet materijala.

Edit:
za nijansu je uža kod šnale. I sama šnala za oko 1mm. Našao sam sačuvani deo narukvice. Dezen je u potpunosti identičan.
 
Poslednja izmena:
Uzdravlje cheers
 
Borealis guma tvrda? Hm čudno meni je bila jedna od najudobnijih. Samo je bolji Bonetto cinturini. Što se čelika tiče, stiže mi jedna sa watchgecko pa prenosom utiske. A videh kod ortaka onu uncle seiko z199 na starom kvarc dajveru Normanu, au ono je savršeno.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Borealis guma tvrda? Hm čudno meni je bila jedna od najudobnijih. Samo je bolji Bonetto cinturini. Što se čelika tiče, stiže mi jedna sa watchgecko pa prenosom utiske. A videh kod ortaka onu uncle seiko z199 na starom kvarc dajveru Normanu, au ono je savršeno.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Samo je tvrda/kruta ne i neudobna

Sent from my MI MIX 3
 
Ne volim gumu ali dobro, vole je ljudi. Čak su mi lepe one pravljene po satu sa zaobljenim krajem ali da dam 80$ za parče gume, mnogo je. Nekoliko desetina i može ali toliko ne vredi. Kupim mišelinku za te novce. :) Imam par jeftinih sa Alija da promenim ponekad pa se vratim na metal.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

55c79a93534a4960a071609da9bdbf50.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja kupovao sa Ebaya.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Kasno procitah za kais, ima u Bomaru da se pazari isti kao Citizenov, mislim da sam ga platio 1300 din. Ima cak i print, i prilicmo je udoban. Evo ovaj:

96b36be45c98cc89bb9d35a82486d011.jpg


Jos par slika
97604781499880867f580ac7af6f1daa.jpg
ff6195bfb543e67f756ddee26aaa72e0.jpg
a30c1026885427d55bc3b30b2a21ec15.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zna li neko, ima li gde da se kupi Orient Ray II, crne boje?
 
Nazad
Vrh Dno