Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Ih. "Jedan Citizen". Koje staklo? Koji model?
 
Kakvi su Tissot chronographi?

Jel moze neka preporuka za nesto do oko 300e?
Gledao sam recimo T17158652, da li ga mozda neko poseduje... utisci?
 
Lepi su Tisot, kvalitet im je OK
Ovaj?
 
Poslednja izmena:
Možda to može i da se ispolira, ne bi trebalo da uzmu više od 500-1000 din.

Staklo možeš i preko Alija da kupiš, mineralna idu od 2-5 usd u zavisnosti od debljine, a možeš i da kupiš safirno za 10-15 usd.

Ako nabaviš svoje staklo časovničari ne uzimaju više od 500 din da zamene. Samo dobro premeri koja ti veličina treba i da li je stqklo ravno ili ispupčeno.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poliraju se i staklo i sat bez problema. Sa slika ne mogu da ocenim koliko su duboka oštećenja.
Citizen originalna stakla kreću se reda 10-20$, neka i višestruko od toga.
Taj model trebalo bi da nosi safirni kristal, što i objašnjava ogrebotine

Ako tražiš jeftiniiju zamenu, na osnovu Citizenove tačne oznake (M7431-51L?) naći ćeš i tačnu specifikaciju.
 
Poslednja izmena:
Poliraju se i staklo i sat bez problema. Sa slika ne mogu da ocenim koliko su duboka oštećenja.
Citizen originalna stakla kreću se reda 10-20$, neka i višestruko od toga.
Taj model trebalo bi da nosi safirni kristal, što i objašnjava ogrebotine

Ako tražiš jeftiniiju zamenu, na osnovu Citizenove tačne oznake (M7431-51L?) naći ćeš i tačnu specifikaciju.


Nije titanium model (AW1550-50L) , nema safirno staklo inace ne bi doslo do ovako dubokih ogrebotina.
Tesko da moze da se ispolira, ali mi je drag jer je to prvi sat koji sam kupio, a ovako je skoro pa neupotrebljiv ( stavim ga na ruku i vidim ogrebotine i odmah sam u fazonu mehh necu njega xD).
Jel imas neku preporuku za neku nasu firmu ?
 
Obično mineralno?? Hm, na jednom mom satu preživelo je zid, ciglu, asfalt i drvo i nema ogrebotina.

Naša firma :) Pretpostavljam da dolaziš do Niša. Višeputapominjani Deki Todorović lociran u bulevarsko parku radi poliranje super. On će ti naravno i reći da li uopšte može da se adekvatno sredi.
 
Obično mineralno?? Hm, na jednom mom satu preživelo je zid, ciglu, asfalt i drvo i nema ogrebotina.

Naša firma :) Pretpostavljam da dolaziš do Niša. Višeputapominjani Deki Todorović lociran u bulevarsko parku radi poliranje super. On će ti naravno i reći da li uopšte može da se adekvatno sredi.
Obično mineralno da, hvala za info!
Videćemo dal moze da se ispolira (bilo bi idealno, mada urezi su relativno duboki nisu ogrebotine [emoji16]).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
staklo moze jako lepo da se ispolira sodom bikarbonom kao abrazivom i mekom flanelskom krpicom, naravno ako nisu duboka ostecenja.
 
Pozdrav, misljenje o satu. U pitanju je Seiko 6139-8020 Blue eye. Sta mislite koliko vredi ovaj sat?
U jako lepom je stanju, a promenio bih narukvicu za neku lepsu ili mozda kais, kakav je vas savet? Takodje i da li se isplati narucivati sa aliexpress-a nesto za 5-6€ koliko moze za free shiping?
c7cb5b10600840fc76c2763d22074e6e.jpg
fc4f5324876cc899ac74950d8edef10f.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
To koliko sat vredi...na nekom drugom forumu ili na KP... :)

Telo mu je masivno, ako menjaš gledaj da uklopiš i takvu narukvicu/kaiš. Isključivo je stvar ukusa šta ćeš staviti i kako to izgleda.
 
^ Lep sat :) Ja bih mu naravno stavio neku koznu narukvicu (mada, ja ne volim metalne)
 
vise nego lep, i nikako na njega narukvicu od 5$ .. pogledaj barton watch bands npr za kozne, a strapcode za metalne ili kakve god druge ...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kada sam dobio sat od dede, dao mi ga je sa koznim kaisem, ali mi se u tom trenutku to i nije svidelo. Hvala na predlozima i ja sam vise okrenut nekom kaisu sada.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Kaiševi (kožni) su uvek lepši i odaju jači utisak...
 
Poslednja izmena od urednika:
Lep
Replika? SN002-G2 retro?
 
Poslednja izmena:
Ekstra izgleda, u zdravlje da ga nosiš :)
Kako drži lume?
 
Hvala :)
Lume je ok, nije sampion po jacini ali drzi par sati i vise.
 
@joojant200 Izvini, odakle si naručio sat ? Kako su zadovoljan izradom, imaš li nekih primedbi ? I ja gledam neki SM da uzmem, čim avioni krenu malo češće.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
@liverpoll
Malo mi je krunica prevelika, i nisam zadovoljan kako se zavrce, moram naci gde mi je silikonski sprej (na vikendici) malo da podmazem. Metalna narukvica je bolja od obicnih kineskih, a nista narocito. Ostalo je ok. Sve u svemu solidno zadovoljan.
Najbolje je sacekati ako mozes. 25$ je shipping i treba ih moliti da posalju ka nama, pa nema prostora za cenkanje oko cijene.
 
Nazad
Vrh Dno