Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

A Steinhart Titanium 500?

Meni baš dobro izgleda. Plus izrada od titanijuma.

Seiko od titaniuma sa safirnim staklom, pa prodavali bi ga za 1000€ najmanje.

Da li mu je i narukvica od titaniuma, ili samo case?
...kažu da je raspololoživ sa titaniumskom, gumenom ili kožnom narukvicom?!?

Ako su ceo sat plus narukvica skroz od titaniuma, malo preko 600€ je fantastična cena.

edit: Čitam testove, da, cela narukvica je titanium.
Za mene, seli se u vr' favorita.
 
Poslednja izmena:
Meni baš dobro izgleda. Plus izrada od titanijuma.

Seiko od titaniuma sa safirnim staklom, pa prodavali bi ga za 1000€ najmanje.

Da li mu je i narukvica od titaniuma, ili samo case?
...kažu da je raspololoživ sa titaniumskom, gumenom ili kožnom narukvicom?!?

Ako su ceo sat plus narukvica skroz od titaniuma, malo preko 600€ je fantastična cena.

edit: Čitam testove, da, cela narukvica je titanium.
Za mene, seli se u vr' favorita.
To što je sat od titanijuma nije samo po sebi prednost ili plus u odnosu na čelik, niti mu to daje neku dodatnu vrednost.
Titanijum ima svoje prednosti i nedostatke u odnosu na čelik koji se nekima mogu svideti a nekima ne. Osnovna razlika je u tome što je titanijum lakši metrijal od čelika, ali to na satu mnogima nije prednost jer je čudan osećaj kad takav sat staviš na ruku.
Sa druge strane titanijum je podložniji oksidaciji i patiniranju u odnosu na čelik, i lakše se grebe od čelika, iako je po definiciji jači metrijal.
Zato je uvek dobro prvo isprobati sat od titanijuma pre kupovine, jer se mnogi na kraju pokaju. Ja sam recimo probao i odmah odustao.
Inače imaš sasvim jeftinih satova od titanijuma, npr. Citizen ima dosta modela:
https://www.amazon.com/Citizen-Eco-...3L/dp/B005MKGQMY#immersive-view_1586007555487
 
Poslednja izmena:
Mislim da je titanijum i manje reaktivan od raznih čelika koji se koriste za satove, pa je zgodniji za pojedince koji imaju alergijske reakcije na čelik.
Pozdrav
 
Da, Titanijum je idealan antialregijski materija. Koristi se i za razne implante unutar organizma.

Veoma se teško obrađuje, pa samim tim, ne može biti jeftin.
Ima satova sa tu i tamo delovima od titanijuma, ali ne baš uvek da je sve od titaniuma.

Znam za taj Citizen BM7170-53L, ali prilično mi je ružan. Šteta...
Seiko Shogun i dalje nema safirno staklo.

...bla.bla.bla, nebitno. Taj Steinhart zaista ima gotovo sve što treba da bude prst u pekmez. Osim možda originalnosti u dizajnu.
Ali uostalom, svi ti diver klasični dizajni pomalo liče.
 
Nije titanium ali da li vredi ? [emoji3]
743878a861d59d38c6f443806ce69f68.jpg


Malo "vuče" na Oris ali dobro, oprošteno mu je. [emoji3]

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam odavno jednog Žak LeMana koji je ceo titanijumski (narukvica i kućište), nimalo nije bio jeftin.
Da, primetno lakši od čelika, nekako mi se čini da je čak udobniji za nošenje. Interesantno je i da je dosta "topliji", što mi je u početku bilo jako neobično dok se nisam navikao.
 
I dobio bi sat koji se tebi svidja i koji je tebi bolji, ne njemu. Kao što rekoh stvar ukusa, neko ne voli Seiko, neko ne bi stavio Steinhart na ruku zbog politike kopiranja od koje žive.
Nema ovde univerzalne istine koju svi treba da prihvatimo.
Sve si rekao, ništa ja tu ne bih dodao.[emoji6]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
ne volim ove bronzano/mesingane varijante :) za sada mi je omiljen moj ubogi japanac i mislim da je to sat koji necu nikada prodati

Dosta su retki satovi sa datumom na 9ki a za desnjake.
Ali ovaj sat stvarno izgleda i funkcionalno i lepo.
 
@Cvoruga

Casio Oceanus po meni bolja opcija

81viM7NVR3L._AC_UY500_.jpg

Ne znam tacno koji je model u pitanju, secam ga se samo po izgledu i probanju na ruci. Jedan bivsi kolega ga je kupio kao uspomenu kada je boravio u Japanu. Jeste odlicna izrada ali je malo cudan utisak na ruci jer se u odnosu na satove koje imam prakticno ne oseca. On je isto probao moju kornjacu tada i kaze da ne bi mogao da nosi toliko tezak sat.
Jedno vreme sam se lozio da uzmem Citizen Nighthawk Titanium zbog toga ali sam odustao od te ideje.
 
@Yojinbo

predrasude ili šta već, ali od Casia samo A168, CA53W, AE1200, G shock 5600/5610.

Citizen NH retko dobar sat.
 
Pardon, Promaster Sky Pilot titanium

AS4050-51E_5.jpg

Ako se ne varam trebali bi da ugase za koju godinu radio tornjeve za satove i predju na GPS, tako da i ovi nasi RC Casio nece biti podrzani.
 
Poslednja izmena:
Ma jeste dobar ali kada jedanput zavoliš automatic i sekundaru koja klizi, ne možeš da smisliš onu koja preskače, klong, klong... :)

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Posle par godina izvadjen iz kutije. Jedini problem, gde zameniti baterije :).

Tissot MotoGP Limited Edition iz recimo 2006e ili 2007e.
4b3b4d4735e22cca60a95257f20b8294.jpg
773d09a70653e55a81fdbca32b8a6f9e.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako se ne varam trebali bi da ugase za koju godinu radio tornjeve za satove i predju na GPS, tako da i ovi nasi RC Casio nece biti podrzani.

E? Otkud ova informacija?!?

Da, istina jeste da je GPS postao globalni industrijski standard za time sync, ali na svim uređajima koji koriste GPS kao time sync, radio veza na te što kažeš "tornjeve" je back-up.
 
Za te pare sto je ixtis skrcao u tu kornjacu, mogao je da doda jos malo i uzme Steinhart Ocean Titanium 500... just sayin'
Skrcao cirka ~ 350€ (srp777 ~ 220€, safir+keramički bezel ~ 60€, strapcode jubilee ~ 70€).
Kao što neko reče, sve je stvar ukusa, tako da oko toga ne vredi polemisati. Meni je ova kornjačica vrh, kome se ne sviđa, pa, ima toliko drugih marki, pa ko šta voli.[emoji6]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
 
Odličan Damasko.
Od nemaca su mu favoriti Sinn 103 i 104, ali naravno cena je prepreka :d .
Možda korona i kriza spuste cene, videćemo.
 
Jeste lep i "vuče" na Sinn ! [emoji106]

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Igram se za vreme Korone. Pola Kinez, pola Seiko. :)
24b3413214dc0f6362c7e38b2fc458f7.jpg
745d327f24b131e51c3baf4fc3298210.jpg


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno