Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Citko u mraku


773dbd572a4205e0c79a824f0a903b80.jpg


Tapatalk pro using S10e
 
^FM Balkan, tvoj NH za evropsko tržište, američka verzija svetli bolje.

I posle 5 godina žalim za tim satom [emoji24][emoji24][emoji24]
 
Uuuu
 
Pravi i jedini. Svaka cast
 
Ako neko vidi nesto od ovoga negde neka javi... po mom ukusu dva ubedljivo najlepsa sata od svih koje sam video po netu..
e841ef5d2134f3992bb64ca64fa3027b.jpg
aa9559173dec3334b9da9139d6484447.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Može?

20200229_214503.jpg

Od Tag-a imam i Formulu i Aquaracer, ali Monaco mi je omiljeni...
 
Poslednja izmena:
Uh, Monako, i to bas taj je meni tako lijep sat... Posebno mi se dopada cetvrtast oblik i taj vintage shmek...
 
Ako neko vidi nesto od ovoga negde neka javi... po mom ukusu dva ubedljivo najlepsa sata od svih koje sam video po netu..
e841ef5d2134f3992bb64ca64fa3027b.jpg
aa9559173dec3334b9da9139d6484447.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Dodaj na listu i zeleni recraft, on je isto prelep.

Tapatalk pro using S10e
 
Dodaj na listu i zeleni recraft, on je isto prelep.

Tapatalk pro using S10e
Uh, bolje da mi ne rece... od pva 3-4, 2 ne mogu da se nadju a 2 su 1500e plusss.. smorih se... na par strana sam se raspitao... a nadjoh ovo u fioci... nemam pojma o ovome
6755cf90648a69c9c1d5b983698cf9b9.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
iskoci reklama :)
 

Prilozi

  • ali reklama.jpg
    ali reklama.jpg
    43.9 KB · Pregleda: 178
Poslednja izmena:
Pozz. Imam jednu DOXA-tradition -ref.210.10 kojoj je vrv prazna baterija, stoji dugo ,dugo tako otvorena i ceka dal bateriju dal servis, ako se i radi neki servis na njoj. S toga moze li neka preporuka za majstora nekog u Novom Sadu ?
I imam jednu metalnu narukvicu za Seiko SRPB37 na KP na prodaju, ako nekom treba neka se javi na PP
 
Nisam siguran da li je ovo dobra tema, ali me zanima da li vi, i za šta, koristite rotirajuće bezele na diver satovima?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Za merenje proteklog vremena, naravno. Za to je i namenjen: za merenje trajanja različitih faza tokom zarona. Napr: 18 minuta na 15 metara dubine. Ili tokom obaveznog dekompresionog zastanka tokom izranjanja...
Kad se ne roni (što je u stvari 99.99% vremena :)), može da se koristi kao štoperica, doduše ne baš u sekundu precizna, ali dovoljna za kuvanje špageta.
Ako sat nema datum, može da se koristi i kao datumar, samo moraš da se setiš da ga pomeriš svako jutro.
Pozdrav
 
Yeap, oduvek. I na prvobitnom Casio i sada na Citizenu.
 
Nisam siguran da li je ovo dobra tema, ali me zanima da li vi, i za šta, koristite rotirajuće bezele na diver satovima?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Ja koristim bezel kad kažem nekome "biću tu za ... minuta", "javljam ti se za ... minuta". Tako najlakše pratim. :)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nisam siguran da li je ovo dobra tema, ali me zanima da li vi, i za šta, koristite rotirajuće bezele na diver satovima?

-Kada hocu da setam psa, ili da izmerim koliko dugo nesto cekam ili da izmerim protok vremena.
-Jednostavnije je samo okrenuti bezel nego otici na stopericu kod digitalnog sata i pokrenuti je. Cesto se onda ne vidi vreme, vec moras otici na osnovni ekran.
-Kod jeftinijih hronografa je obicno minutna skala jako sitna, ili je podeljenja na po 5 minuta, pa da li je 2-3-4min tu je negde. A na bezelu se sve vidi lako.
-Isto jednostavnije mi je nego koristiti telefon.
-Postoji i gmt bezel (bidirekciona) ali nju nisam imao.
-Moze da posluzi pri odredjivanju strana sveta (po broju klikova izmedju 12sati i sunca)

Sad si me naveo na razmisljanje, meni je najbeskorisnija tachymetar komplikacija na satu. Mislim, znam kako se koristim, ali ne vidim nikakvu pratkicnu primenu. Posle toga 24 casnovo vreme - i izbegavam satove sa te dve komplikacije.
 
Poslednja izmena:
I bezel i tahimetar slična priča, slabo ko uopšte zna zašta služi bezel a i oni koji ga iole redovno koriste su retkost. Recimo 0.1% stvarnih korisnika i još 5% njih da znaju šta je to. Nagadjam, možda ni toliko..

Meni je bezel super stvar.
Tahimetrom sam merio brzinu stampanja stranica papira. Cisto iz zeza da nadjem bilo kakvu upotrebnu vrednost :)
 
Svi ga volimo jer lepo izgleda. Malo ko koristi, realno nema potrebe.

+1

Nisam nikada ronio, ali sam se jedno vreme zanimao i petljao se među njima, i jasno video, čak ih i propitivao na temu, ni jedan ronilac danas ne nosi ovo što mi ovde zovemo ronilački sat.

Nose po pravilu (mislim da je sada i obavezno po pravilnicima), diving computer koji iz dubine, brzine i trajanja zarona računa sve potrebno, pa i vreme kada smeju na sledeći zaron, i recimo, koliko dugo posle zarona ne smeju da lete avionom. Neki čak imaju wireless senzor na boci da prate pritisak u boci, tj. količinu vazduha u njoj. Ako nisu baš prof. ronioci koji imaju ličnu scuba opremu, diving computer-i se uglavnom iznajmljuju u paketu sa ostalom ronilačkom opremom.

Kao što ni jedan pilot danas neće nositi pilotski sat, osim kao style gadget.

Ali zato, ti satovi toliko dobro izgledaju, da je to jedini realan razlog što se dobro prodaju.
 
Poslednja izmena:
Drustvo, da li je neko modovao nesto od seika kod nas ili zna neki servis koji to radi...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Naravno, ronioci danas koriste ronilačke kompjutere, koji mogu da se nabave već od par stotina € pa na gore. Ali pre par i više decenija, nije tako bilo. Čak i danas, imati mehanički sat, kao backup za elektronsku napravu, nije na odmet.
Pozdrav
 
Drustvo, da li je neko modovao nesto od seika kod nas ili zna neki servis koji to radi...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Šta bi radio na Seiku ? Mislim da bi se svaki časovničar prihvatio toga. Ja sam menjao, farbao skazaljke, staklo bez lupe itd. SKX007 mislim da se radi vrlo jednostavno.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno