Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Koliko god sat bio popularan, on ne moze da bude dobra kupovina ako ne ispunjava osnovne potrebe za koje je namenjen, a ronilacki sat treba da bude lako citljiv, sto ovaj sat svakako nije. Sat kao sat bi bio odlican da nije u kategoriji dajvera, gde ima mnogo boljih satova za slicne novce. :)
Ljudi imaju potrebu da svaku kupovinu pravdaju na internetu kao najbolju, sto vrlo cesto nije slucaj. ;) Recimo meni je monster u toj cenovnoj kategoriji daleko najbolji dajver, ali ga ne bih kupio kao jedini sat jer je bas izfuran, eto ima nas i takvih :p
Sad se trenutno koncentrisem da skupim lovu za Turbinu

Amfibia_Turbina_2416_236605-2-max-900.jpg
 
...ronilacki sat treba da bude lako citljiv, sto ovaj sat svakako nije[/IMG]

99% kupaca diver satova, nikada u životu nije zaronilo dublje od 1-2m, koliko može u bazenu. Ili na moru.
I kada sam imao vodootporan sat, nije mi padalo na pamet da ga nosim na plaži/bazenu.

99% ronilaca koristi digitalne diving computer-e koji su danas praktično must have za ronjenje. Služe da računaju i jasno pokazuju dubinu, vreme pod vodom, količine vazduha, vremena dekompresije, vreme od prethodnog zarona i ostala čuda 'uda. Rekreativni ronioci ih iznajmljuju u paketu sa ronilačkom opremom.

99% kupaca satova danas, bira ih k'o modni detalj. Parče muškog nakita. Filozofirati da li ronicu treba štoperica na ručnom mehaničkom časovniku jeste k'o rasprava o tome, treba li na poslu imati odelo i kravatu.
 
Znači na plažu bez sata iako je diver? ☺️

Sent from my D6603
 
99% kupaca diver satova, nikada u životu nije zaronilo dublje od 1-2m, koliko može u bazenu. Ili na moru.
I kada sam imao vodootporan sat, nije mi padalo na pamet da ga nosim na plaži/bazenu.

99% ronilaca koristi digitalne diving computer-e koji su danas praktično must have za ronjenje. Služe da računaju i jasno pokazuju dubinu, vreme pod vodom, količine vazduha, vremena dekompresije, vreme od prethodnog zarona i ostala čuda 'uda. Rekreativni ronioci ih iznajmljuju u paketu sa ronilačkom opremom.

99% kupaca satova danas, bira ih k'o modni detalj. Parče muškog nakita. Filozofirati da li ronicu treba štoperica na ručnom mehaničkom časovniku jeste k'o rasprava o tome, treba li na poslu imati odelo i kravatu.

Zasto kupujete sat ? Povoljna cena ? Nametnuti trendovi ? Ili jednostavno volite da budete ljakse, sto je danas jako popularno, pogotovo u vecim gradovima. Ako nemas pare ne kupuj satove koji vriste "milion dolara" a sam sat ne vredi ni 300e, pritom nemas 1 crvenu u dzepu (ovo bas veliki broj ljudi upraznjava u mojoj okolini).
Kravata na poslu zavisi od poslodavca, a sat zavisi iskljucivo od tebe. Zato birajte sat koji pre svega radi ono za sta se reklamira. Dakle ako je dajver, neka bude pravi dajver, ako je modni sat, onda neka bude fenserica, ako je za baustel onda neki Gshock ... Kapiras ? Glupo je doci na forum i prodavati fazone kao imam nov sat, bas sam super prosaao, realno je najbolji dajver za te pare KAD NIJE ! :)
 
Jes vala
iako su po meni druga 2 nekako specifičniji, Orient je viša klasa, a Moonpase je moonpase i to LE.
 
mikiPSY, ja sada još i ispade ljakse a ja samo volim satove i volim ono što se meni svidja a samo sam rekao da se moj ukus poklopio sa velikim brojem ljudi. Diver Chronograph sam kupio izmedju ostalog i što je za nijansu veći od Monstera, 007 i sličnih a ja baš imam veliku ruku. A nisi primetio yobokies narukvicu koju sam platio 96$ da bi sat bio baš po mom ukusu i daje mu još na masivnosti, kvalitetu i izgledu... Ali eto, nemam pojma... Nosim diver na ulici, Nighthawk na posao a pilot nisam, G-Shock pošto je beli nosim leti, Protrek kada vozim skuter a ne idem po planinama... :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aman ljudi nosite šta vam se sviđa. Sad ću baš da se opterećujem ovim ili onim.
 
Dobra ti je čuka, liverpoll, uživaj :) Recimo, ja jesam zapazio narukvicu. Satovi i jesu za to da se nose i to ono što se tebi dopada. Mada mislim da mikiPSY nije uputio kritiku tebi, niti je generalo namenjena nekome direktno iz ove diskusije, verovatno ga je okolina uopšte potakla na takav izliv emocija.
Moj dajver nosim konstantno, a dođe svrsi tek jednom godišnje (bazen ne računam, verovatno sam jedan od retkoh ovde sa te strane). Žak mi služi samo za malo svečanije oblačenje.
I, sažem se sa tobom, nosi šta hoćeš u kojim ti misliš prilikama da treba, imaš finu kolekciju cheers.
 
Poslednja izmena:
Ako sat koristite samo kao modni detalj, onda vam nije ni potreban. Ako vam nije bitno dal sat koji nosite sluzi svrsi, onda mozete dosta da ustedite i nosite kopije Roleksa, jako lepo izgledaju a ribe u klubu i ovako ne vide razlike izmedju originala i kopije :p
 
a4cf2e8f9e6af2b676c5f8c9bbb664ae.jpg

Ovo je moj primerak, sat je dobijen na poklon ali mi se baš sviđa, kao da sam ja birao. Ne razumem se nimalo ali meni kao laiku sat deluje kvalitetno.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Fina cuka. Daj jos koju fotku. Koji je model u pitanju ?
 
uploadfromtaptalk1462299794420.jpg
Ja sam se nakon dosta potrage odlucio za skagen. I vise sam nego zadovoljan za sada

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
image.jpg

Nakon duzeg trazenja, odlucio sam se za ovaj model. Mnogo mi se dopada kombinacija plave i crne iako je nekima to odbojno, meni je prelepo
 
Mislim da seiko ima neke slicne retro modele.

Sent from my D6603
 
Ministarka, imam jednu takvu, sa drugim bazelom
 
Da, to je 090, imao sam ga i ja na umu kao i 110 model. Zanimalo me je nesto pored toga ako postoji.
 
Postoji zilion posto, samo treba naleteti. Vratislavia conceptum chrono npr, za njih znam.
 
Evo da se i ja upišem, posedujem sledeći Casio, imam ga skoro 10 godina,
f860f7a11cb18bb883a93f943d72ddb2.jpg

U poslednje vreme sam počeo malo više da se interesujem za satove i posle ove teme i foruma svet satova već razmišljam šta bih sledeće mogao uzeti :)
 
Nazad
Vrh Dno