Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Mislim da grešiš. Uz to nemam ni hacking opciju a mk2 to ima.

Levo mk1 desno mk2

fc55df98d76a6c865c3280df19273354.jpg


Tapatalk pro using S10e
 
Oh, šta li sam ja video na onoj tvojoj prvoj slici...u brozeru uopšte nisam mogao da je uveličam i prevideo sam očigledne detalje :D
 
Sedi dole, 1 [emoji39]

Tapatalk pro using S10e
 
Yesss. Znači, video sam markere kod 12-ce, i ne shvatam kako mi se učinilo da su svi šiljati. Niti sam konstatovao brojčice... Da li me još držalo od slave, bem li ga...:D

Šalu na stranu...Sada sam se malo igrao sa Operom. Tvoju sliku vidim relativno malu i neće da se uveća, čak i kada povećam stranicu.
Ali, kada sliku ručno otvorim u novom tabu, pastujući samo njenu adresu, dobijam je u punoj rezoluciji, lepo, preko cele strane.
 
Moguće da tapatalk opet brljavi sa rezolucijama.

Tapatalk pro using S10e
 
Kacite ako naletite na neke dobre popuste za black friday u Usa. Drugar dolazi uskoro pa ako bude neka dobra akcija da se pocastim.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Heh, Seiko ima najmanje "podizvođača".

A nisam znao da je Orient u Seiko grupi.
 
Fossil grupa sasvim fin obrt, imajuci u vidu cijene...
I uvijek moja zachudjenost kako je LV u svemu ovome...
Mada, nedje je bila isto slika ko je vlasnik chega, pa nije bilo ovako usitnjeno... Znam da mi je ostalo da je Swatch vlasnih dosta ovih luksuznih brendova...
 
Ne znam zašto sam mislio da je i Rolex u Swatch grupi. Sad sm pogledao na Wiki, Rolex ima samo Tudor i napravili su $4.6 Billion US Dollars (2016).

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Creationwatches Black friday
e432335cbb0f795eed125efacdf7c228.jpg
 
Ima dobrih primeraka, ali popust je ipak navlakusa. Malo digli cene pa sad kao 15%
Dodje kao standardnih 10 posto...


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Veoma je sličan seiko SNZH53K1. Kupio sam ga polovnog pre više od godinu dana za 100 funti i veoma sam zadovoljan. Ne skidam ga sa ruke, narukvica je komotna, sat je tačan i elegantan. Mada ni njega nema u zvaničnoj prodaji kod nas, viđao sam na sajtovima koji prodaju polovnu robu. Nešto iznad 100 evra sa svim papirima, kutijom i dodatnom narukvicom je ok cena za ovaj sat.
 
Dobar je Snzh53k1, bio jedno vreme popularan za modovanje FFF.
Ovaj Orient je ipak noviji i bolji tehnički, safir, bolji mehanizam, screw down krunica potpisana.
Jedino im je narukvica uporediva, loše su obe :D .
 
Lep satić.
Liči na one staaaare Citizene/Casio modele.
 
Preporuka za nešto do 350€?
Pilot, Diver,...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Imaš na KP nove Seiko kod Uroša, Baby Tuna je tu za nijansu više. Odličan sat, imao sam ga. Imaš SRPA71K1 za nešto manje, imaš Samurai, Turtle, to su ti diveri. Ako voliš komplikovanije, Seiko SSC su popularni. Isto diver chronograph.

Možda neki Citizen Nighthawk. Neki bolji Casio možda. Certina ima lepih. Quartz.

Mada meni najubedljivije što može da se nađe za nešto ispod 400 evra su Steinhart satovi. Mehanizam, safir, izrada. Jedino što ti treba neko u EU da mu stigne sat pa posle prosledi tebi.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Imaš nov Orient Triton za 390 na KP :) Baby OSD :D

Po meni su Samuraj i Kornjača presmešni za OSD, ne znam kakav je ovaj Triton uživo ali deluje slično dobro.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Četiri Suma sam imao i svaki mi je nekako dosadio i oružneo. Jedino Steinhart svaki put kada ga stavim na ruku me oduševi. Ti si tada imao Stargate, njega nisam imao i žao mi je što nisam. Mnogo lep sat. Ono kućište mu je tako whow i narukvica 22 mm a ne uzana kao kod Suma.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Stargate jeste zanimljiv. Bolji od kornjače i samuraja ali ipak je sumo nekako ozbiljniji iako je to za narukvicu tačno :)

BTW imao sam 2 stargatea , crni i beli :)

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Hvala za preporuke. Uroš KP je na radaru.
Već imam Orient Ray II, pa sam sada bliži nekom Seiko modelu. I Presage je opcija.
Od Citizena uvijek je želja Nighthawk mada sada na sense vidjeh i BL5251-03L.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno